WIZZ AIR 14

  • 45 755
  • 732
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 6 031
...
Да за цигарите. Знаеш доста често се задава този въпрос  , друга е темата , че някой хора дори не отварят заглавната страница  Simple Smile

Аз от известно време и се каня на първата страница на тази тема, но ... няма да е този път, че нямам време, но другия път ще я поизлъскам малко. Сега ще добавя само цигарите...

# 721
  • Мнения: 18 979
да се оплача, че не мога да си направя резервация през мобилното им приложение, дето много го промотират, вече втори ден!  Crossing Arms

# 722
  • Мнения: 1 645
Здравейте , извинявайте ако нахлувам малко нахално в темата. Попрегледах старите теми и не открих отговор на моя въпрос. За 1-ви път мой близък ще пътува с Wizz air и ми е малко притеснено. Направих резервация и платих с карта. На име на клиент и данни на клиент стоят моите данни, а на име на пътника попълних имената на пътника.Имам код за потвърждение, но нещо ми е притеснено дали всичко ще е наред и дали няма да има проблем.Моля, хората с повече опит да кажат правилно ли съм направила резервацията.Благодаря предварително Simple Smile newsm78

# 723
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Здравейте , извинявайте ако нахлувам малко нахално в темата. Попрегледах старите теми и не открих отговор на моя въпрос. За 1-ви път мой близък ще пътува с Wizz air и ми е малко притеснено. Направих резервация и платих с карта. На име на клиент и данни на клиент стоят моите данни, а на име на пътника попълних имената на пътника.Имам код за потвърждение, но нещо ми е притеснено дали всичко ще е наред и дали няма да има проблем.Моля, хората с повече опит да кажат правилно ли съм направила резервацията.Благодаря предварително Simple Smile newsm78

Щом стои името на пътника няма проблеми Simple Smile. Нали за 1 човек си платила? Трябва да си отметнала, че не пътуваш ти. Peace

да се оплача, че не мога да си направя резервация през мобилното им приложение, дето много го промотират, вече втори ден!  Crossing Arms

Веднъж се опитах да резервирам през него за приятели (имаше 20% от стъпка), а те имаха подарък ваучер и се оказа, че през мобилното им приложение не може да се използва ваучера Crossing Arms

# 724
  • Мнения: 13
Здравейте!
За пръв път ще летя и изобщо не знам как се случва цялата история.Избрах Уизз, защото е евтина авиокомпания.Моля някой да ми каже как стои въпроса с багажа.И знаете ли дали към ръчния багаж се включва дамска чанта и чанта за лаптоп?
Ще се радвам, ако някой ми отговори Simple Smile

# 725
  • Мнения: 6 031
Здравейте!
За пръв път ще летя и изобщо не знам как се случва цялата история.Избрах Уизз, защото е евтина авиокомпания.Моля някой да ми каже как стои въпроса с багажа.И знаете ли дали към ръчния багаж се включва дамска чанта и чанта за лаптоп?
Ще се радвам, ако някой ми отговори Simple Smile
Багажа може да бъде салонен - малък(безплатен) и голям(платен) - Салонния багаж може да бъде само 1 бройка!
Чекиран - до 32 кг. - платен.

Дамската чанта и чантата за лаптоп могат да бъдат сами по себе си ръчен багаж или трябва да влязат в чантата за ръчен багаж.

# 726
  • Мнения: 13
Здравейте!
За пръв път ще летя и изобщо не знам как се случва цялата история.Избрах Уизз, защото е евтина авиокомпания.Моля някой да ми каже как стои въпроса с багажа.И знаете ли дали към ръчния багаж се включва дамска чанта и чанта за лаптоп?
Ще се радвам, ако някой ми отговори Simple Smile
Багажа може да бъде салонен - малък(безплатен) и голям(платен) - Салонния багаж може да бъде само 1 бройка!
Чекиран - до 32 кг. - платен.

Дамската чанта и чантата за лаптоп могат да бъдат сами по себе си ръчен багаж или трябва да влязат в чантата за ръчен багаж.
Мерси много за информацията
Значи мога да имам и чанта за ръчен багаж и дамска чанта и такава за лаптоп- всичко това като ръчен багаж ли се смята?

# 727
  • Мнения: 98
Здравейте!
За пръв път ще летя и изобщо не знам как се случва цялата история.Избрах Уизз, защото е евтина авиокомпания.Моля някой да ми каже как стои въпроса с багажа.И знаете ли дали към ръчния багаж се включва дамска чанта и чанта за лаптоп?
Ще се радвам, ако някой ми отговори Simple Smile
Аз днес летях с Уиз.
На отиване на летището в БГ ми казаха да прибера дамската си чанта в багажа (имах чекиран голям салонен багаж).
Казах - да, ок - но не го направих, защото нямах място в багажа.
Понеже е голяма бутаница на излизане към автобусчето, не ме видха, че съм с чанта и си минах без проблем.
Днес на път за София се притесних, защото повтаряха на високоговорителя колко се доплаща за допълнителен багаж, и с 300 зора я набутах някак в сака.
Но ми направи впечатление, че покупките от летището не се броят за багаж, ако имах торбичка от летището, щях да си сложа чантата в нея  Peace

# 728
  • Мнения: 98
Значи мога да имам и чанта за ръчен багаж и дамска чанта и такава за лаптоп- всичко това като ръчен багаж ли се смята?
Не, можеш да имаш само ЕДНА чанта - дали ще е куфар, раница, дамска чанта - няма значение, може да е само ЕДНО

# 729
  • Мнения: 2 998
Здравейте!
За пръв път ще летя и изобщо не знам как се случва цялата история.Избрах Уизз, защото е евтина авиокомпания.Моля някой да ми каже как стои въпроса с багажа.И знаете ли дали към ръчния багаж се включва дамска чанта и чанта за лаптоп?
Ще се радвам, ако някой ми отговори Simple Smile
Багажа може да бъде салонен - малък(безплатен) и голям(платен) - Салонния багаж може да бъде само 1 бройка!
Чекиран - до 32 кг. - платен.

Дамската чанта и чантата за лаптоп могат да бъдат сами по себе си ръчен багаж или трябва да влязат в чантата за ръчен багаж.
Мерси много за информацията
Значи мога да имам и чанта за ръчен багаж и дамска чанта и такава за лаптоп- всичко това като ръчен багаж ли се смята?

Eй, тук, на т.н. 1-ва страница на темата всичко е описано много подробно

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=792930.0;topicrefid=20

# 730
  • Мнения: 3 506
Здравейте, някой има ли представа колко кутии или стека цигари мога да взема в ръчен багаж и задължително ли е да си ги купя от летището (пътувам до Лондон) ?

Наскоро ми се наложи да търся информация по въпроса, че имах заръка от много роднини. Всъщност истината е, че няма никакво ограничение за внасянето в Англия. Ако обаче носиш над 4 стека (800 цигари) и някой забележи, е по-вероятно да те привикат да те разпитват. Съответно ако преценят, че не отговаряш на условията - да ги конфискуват. За изнасянето от Бг не съм сигурна дали има ограничение, но дори и да има, то няма да важи, ако се купят цигарите от летището.

Цитат
Arrivals from EU countries

When arriving into the UK from an EU country you can bring in an unlimited amount of most goods.

For excise goods such as alcohol and tobacco, there are no restrictions. However you must meet the conditions below:

    You transport the goods yourself.
    The goods are for your own use or as a gift. If the person you give the goods to pays you in any way - including reimbursing you for any expenses or payment in kind - then it's not a gift and the goods may be seized.
    The goods are duty and tax paid in the EU country where they were acquired.

If you don't meet these conditions, the goods and any vehicle that transported them, may be seized.

Цитат
Customs checks when coming from the EU

If a customs official from the UK Border Agency (UKBA) thinks you may be bringing in excise goods such as alcohol and tobacco from the EU for commercial use - perhaps to sell to other people or simply for reimbursement - they may ask you questions and make checks. You may be asked about:

    the type and quantity of goods you've bought
    why you bought them
    how you paid for them
    how often you travel
    how much you normally smoke or drink

Although there are no limits on the amount of alcohol and tobacco you can bring in from EU countries, customs officials are more likely to ask you questions if you have more than the following:
Cigarettes... 800

Информацията е от първоизточника, специално за Англия (или поне аз така мисля) : http://www.hmrc.gov.uk/customs/arriving/arrivingeu.htm

# 731
  • Мнения: 6 031
Това май е със същото съдържание като линка от предната страница?

Понеже оформям новата тема в момента, ако се сещате още нещо да включа - казвайте!

# 732

Общи условия

Активация на акаунт