Отговори
# 150
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Ами аз ходих в петък, най-вероятно е цветна бременност. Поне в петък на ехографа всичко беше наред. Ама знае ли човек... ooooh!

# 151
  • Мнения: 88
Ами аз ходих в петък, най-вероятно е цветна бременност. Поне в петък на ехографа всичко беше наред. Ама знае ли човек... ooooh!

Стискам палци!  Hug

# 152
  • Мнения: 51
Здравейте, и аз днес видях двете чертички, и въпреки, че предполагах че може да съм бременна пак ми е странно, още повече, че е станало от първия месец опити.
Да се представя: на 27 години съм и това ми е втора бременност, имам едно момче на 2г. и 7м.
Да кажа и аз за сладкото и киселото, аз обожавам сладко, а докато бях бременна не можех да погледна шоколад, и наблягах на солено и кисело и имам момче. За сега нямам никакви симптоми освен, че много ми се спи и корема от вчера ме придърпва ниско долу. С първата бременност нямах никакви симптоми освен пак спането, не съм повръщала, имах леко гадене до към 11 седмица, което минаваше от постоянното хрупане на солети.

И да ви се оплача и аз вчера се върнахме от море, а там, въпреки, че предполагах, че може да съм бременна и много се пазех, не знам какво ме прихвана и се качихме на тези надуваемите дивани, които се дърпат от лодка, но не очаквах, че ще е толкова брутално друсане и мятане. И сега ми е много гузно, ако нещо е станало с бебето ...

Кога най-рано може да се види нещо на ехограф? С първата бременност изчаках 2 седмици след положителния тест, но сега предвид глупавото ми изпълнение на морето няма да мога да изтрая толкова.
Забравих да кажа,че терминът ми е за 8 май. 

# 153
  • Мнения: 104
Здравейте и от мен Simple Smile

И аз се присъединявам към вас с предполагаем термин 6 май. Все още не съм ходила на гинеколог, защото втората чертичка е още бледа и съм сигурна, че лекаря няма да ми потвърди бременността.  Това ще ми бъде втора бременност, имам момченце на 1г. и 4 месеца. Силно се надявам бременността ми да се запази, тъй като още кърмя сина си. Simple Smile

Хубав ден на всички   bouquet

# 154
  • Мнения: 350
Здравейте май-чета!  Hug

Добре дошли на новите мами   bouquet и леко бременеене  preggo

# 155
  • Мнения: 154
Добре дошли на всички новопопълнения.  Simple Smile Стискам палци за лека и безаварийна бременност. Да питам, вече раждалите мамчета, кога най-рано може да се определи с ехограф бременността- със сигурност де. Simple Smile Че ще ме изяде любопитната, а тук разни калкулатори ми казват, за 1-ви преглед 18.09, а за сърдечна дейност--29.09. Аз до тогава ще съм изкукала от нетърпение.. За справка -дават ми термин на 11.05.2014г.

# 156
  • Мнения: 1 066
Аз пък да ви попитам, има ли някоя от вас куче, и опасно ли е да съжителствам с такова за няколко дни. Днес вкъщи ще докарат едното ни куче от вилата, понеже е разгонено и много се притеснявам. Решила съм да не го докосвам. А в четвъртък ММ се прибира, ще разбере новината, и ще го разкара веднага. Но дотогава ще умра от притеснение.... ooooh!

# 157
  • Мнения: 195
С първата ми бременост се видя в 4 седмици и 5 дни на хубатв ехограф, а в 12 седмица видяхме пишле на 3D. Така че седмица след закъснението би трябвало да се види плоден сак поне

# 158
  • Мнения: 1 066
Калкулаторите ме показват, че от днес съм в 6-та г.с., така че на прегледа мисля, че трябва да се види добре.

# 159
  • Мнения: 104
Мен пък много ме изнервиха гинеколозите с първата ми бременност, за това сега ще изчакам поне до 7-ма седмица.
Първият път ходих в 5-та седмица и не можаха да ми кажат има ли бременност. За това много зависи от ехографа и гинеколога Simple Smile
 
Но до колкото си спомням самото следене на бременността и регистрирането й като такава започва от 7-ма седмица. Следващият преглед е между 9-та и 13-та, когато се прави едно изследване на БХС (дано не бъркам съкращението) при него се взима кръв и се измерват определени параметри на бебчо Simple Smile

Момичета, посъветвайте ме какви тестове ползвахте и колко време след закъснението ги направихте? Много ми е бледа втората чертичка на Shurechek и се страхувам още да се зарадвам...

# 160
  • Мнения: 195
Ето този кръвния тест за генетични аномалии не го направих. Четох, че дава голям процент фалшиво положителни резултати и после те карат да правиш амнеоцентеза, което си е доста опасно. 3D и 4D ехографията е аналог на този тест и аз направих директно него. Платих си де, но поне си спестих излишно шашкане. Сега мисля пак да направя така, само всичко да е наред с бебчо. Между другото жесток глад ме гони, опустоших шветската маса на закуска в хотела  Embarassed

# 161
  • Мнения: 1 066
прада_87 аз направих два, не можех да повярвам от радост  Mr. Green, единия беше Престо, другия беше с чувствителност 10,обикновена лентичка, имах го от тестовете за овулация. И двата ми показаха хубави втори чертички на 3-ти ден от закъснението. Преди това не се бях тествала, защото не очаквах да съм бременна. Стискам ти палци, и съм сигурна, че може спокойно да се зарадваш. Heart Eyes Hug

# 162
  • Мнения: 31
Привет и от мен Simple Smile
Благодаря ви за отговорите Hug Хаха, дано киселите краставички не предвещават мома наистина, че таткото вече ще откачи... с три жени вкъщи се издържа, но с четири.. не го виждам Crazy
С храната определено клоня към кисело и солено. Сладко и на мен не ми се яде, а по принцип без сладко не мога да живея Blush Засега не ми се гади конкретно от определена храна, но сутрин се будя с едно лекинко гадене, което минава за половин - един час. Надявам се да се размина само с това.
Кафе пия. Питала съм и АГ дали има проблем, ако пия по едно нормално кафе на ден, той каза да си пия кафето спокойно. Не е проблем, ако се пия по 1 кафе Peace Аз сега сутрин пия едно нормално, а понякога следобед пия и по едно 3в1.
Кате, дано спира това кървене и всичко да е наред! Hug
Мег, добре дошла! Hug Най- рано след 4 г.с., даже според мен към 5 г.с. е най- добре да се отиде.
Прада, добре дошла и на теб! Два пъти съм виждала втора бледа чертичка... и сега двете бледи чертички са едни палави госпожици Peace Всичко ще бъде наред!
Abraxas , според мен е най- добре към 5 г.с. да отидеш, ако не можеш да устискаш до 7 г.с. Simple Smile Аз лично ще ходя на 16.09, когато би трябвало да съм в 7 г.с., така знам, че хем ще се види нещо, хем и сърчице ще чуем, стига всичко да е наред де.
Аз пък от днес съм сама с децата и ми е много притеснено. Не за първи път оставам сама с тях, но сега ми е едно отпуснато, мързеливо и постоянно ми се спи.. Но трябва да свиквам, щото работата на моя мъж е такава, че си оставаме сами редовно...

# 163
  • Варна
  • Мнения: 385
prada_87 и аз сега си направих теста със Surecheck на 3-ти ден от закъснението и се появиха 2 ярки, хубави черти, за разлика от първата ми бременност, когато при горе-долу същото закъснение теста ми на Surecheck беше отрицателен. Не мисля, че има голямо значение самия тест, просто изчакай малко повече време, примерно седмица след закъснението. А ние с теб сме горе долу на един хал - съвсем скоро родили  и всичко ни е прясно прясно още, поне на мен де Simple Smile
Добре дошла megg ! Не се тревожи, бебоците не са толкова крехки колкото си мислим, аз с първото ходех на фитнес и вдигах тежко без да знам, че съм била бременна, и пак си беше всичко наред, та от едно друсване ли Simple Smile Нямай грижи!  dance
Алия опасни са котките, не кучетата, така, че споко. В другата ми отчетна групичка беше много надълго и широко засегната тази тема и категоричния извод е, че с куче няма проблеми.Проблема идва от т.нар. токсоплазмоза, а котките са главните разпространители
на тази зараза чрез фекалиите си.

# 164
  • Мнения: 1 066
Благодаря selicita  Hug . Притеснявам се повече, но сигурно е разбираемо като за първа бременност, а и много чета и отвсякъде всичко се оказва проблемно. Tired

Аз кафе не пия по принцип, сега съвсем не се сещам за него, но пия всяка сутрин прясно мляко.

В 6-та седмици и 3-4 дни дали има шанс да се чуе сърчице или е много рано? Mr. Green

И като видях bubulina, че е на хотел, се сетих, че имам отпуска последната седмица на септември и бяхме планирали да ходим във Велинград. Басейните обаче май са вредни, нали?

Общи условия

Активация на акаунт