Боя за коса - Вlond 36 - Клуб на блондинките

  • 153 647
  • 734
  •   1
Отговори
# 285
  • В мечтите
  • Мнения: 639
Много добре си се ориентирала към Диалайт. Peace Според мен обаче е трябвало вместо с 8ца да препигментираш с 8.3 или 9.3 Peace
Ами освен да пробвам,а корените с кой номер да са?няма ли да стане голяма разлика,ако корените са с 8.21?И да попитам ако взема 7.13 на Иноа дали да не смеся с по-силния оксидант,за да не стане много тъмен корена?

# 286
  • Мнения: X
Тоест Иноа 7.13 с 9% оксидант? Възможно е... Peace
Аз от няколко месеца се боядисвам с 7.1 с 9% оксидант на основа 6ца и резултата е чиста 8ца (миналата седмица го сравнявахме с фризьорката по каталог). Laughing

# 287
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Аз смесих 8.1 и 8.13 на някаква професионална боя, не и запомних името и стана чисто сиво по дължините. Лошото е, че много изгоря, не знам как ще го оправям този цвят. Това с репигментацията много сложно ми звучи, следващия път при фризьор, макар че този експеримент е след препоръка от фризьорка.

# 288
  • В мечтите
  • Мнения: 639
Тоест Иноа 7.13 с 9% оксидант? Възможно е... Peace
Аз от няколко месеца се боядисвам с 7.1 с 9% оксидант на основа 6ца и резултата е чиста 8ца (миналата седмица го сравнявахме с фризьорката по каталог). Laughing
да с 9-ка окс.,да не става много тъмно.благодаря за съветите   bouquet

# 289
  • Мнения: 601
А аз искам да добия кафяв отенък. Шоколад или Мока. Целта ми е да не жълтея , оранжавея нито сивея. Искам да постигна топло светло шоколадов цвят. Със степен на 8-ца. Към каква осмица да се ориентирам 8,5 ли беше шоколадовото.

# 290
  • Bourgas, Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 416
Аз все още съм в издирване на най-щадящата боя за блондинки с лек пепелен оттенък.
Днес в ДМ видях каталога на новата боя Велатон 2в1. (може и 3в1 да е)
В каталога 8/1 е точно цветът, който ми харесва.
Някоя блондинка използвала ли е вече тази боя, за да сподели мнение.

# 291
  • София
  • Мнения: 3 249
Здравейте, момичета!

Аз пак идвам с може би тъп въпрос, за което се извинявам предварително.

Когато казвате, че добавяте оксидант към боята, имате предвид, че добавяте вместо оксиданта, с който се продава съответната боя или допълвате готовата смесена боя с още оксидант?  newsm78

Какво имам предвид - в момента се боядисвам с Лореал Мажиблонд и всичко е ОК. И си имам 1 литър оксидант, имам да си се боядисвам повече от година с него. Laughing Ако обаче реша да сменя боята, се чудя с добавянето на оксидант как да процедирам.

# 292
  • В мечтите
  • Мнения: 639
Аз съм смесвала този оксидант с други бои,дори един път си купувах Ево селектив от фриз.салон и фризиорката ми каза,че нямало проблем да сложа какъвто и да е...но тук момичетата са казвали,че всяка боя има различно..ph(мисля че беше) и за това не е препоръчително  Peace

# 293
  • Мнения: X
Да, има бои, които са силно алкални и техния си оксидант е направен така, че при смесване да понижи РН. Ако се ползва оксидант, който не може да го направи то РН си остава много високо и гори. Peace

# 294
  • София
  • Мнения: 3 249
Благодаря!  bouquet

Значи си оставам с Мажиблонд-а и това е.  Simple Smile

# 295
  • Мнения: 464
Момичета, много ме впечатлихте с това репигментиране. Можете ли да го обясните подробно стъпка по стъпка (като за малоумни). Дълги години се изсветлявам с блондор, но реших да мина към по-тъмно и по-естествено русо. В салон ми намазаха корените с много светла руса боя, след което и цялата с някакъв златист тон. Правила съм го няколко пъти, но се отмива. Сега съм до брадичката по-тъмно руса и надолу е изсветленото с блондора. Поне вече не е сивкаво, тъй като много години се матирах в тази гама. Идеята ми е отново да си боядисам корените в салон и да направя репигментирането сама. Утре, ако имам възможност ще кача снимки, за да видите за какви са ми хилядите цветове по главата. Доколкото разбирам се маже веднъж с боя, смесена с вода, после с боя+окидант. Колко време издържа? Нямам желание всеки месец да боядисвам дължините, защото тъкмо малко я позакрепих.

# 296
  • София/Дружба
  • Мнения: 512
Взимаш боя с един номер по-тъмно от това, което искаш да стане и задължително с топъл нюанс , за да не станеш зелена или сива, смесваш 1:1 с вода и добавяш 1 с.л. оксидант. Пример - искам да потъмня до ниво 9, купувам боя номер 8.3 или 8.33 или 8.4, 8.34. Намазват се обезцветяваните дължини, стои се 15-20 мин след което има 2 варианта - някъде мият, някъде не, преди следващото нанасяне на искания цвят. Аз лично измих след първото намазване и след това на подсушена коса нанесох втората смес, която вече се прави с 6% оксидант. Месец преди това имам още едно мазане с чиста 8-ца, разредена с вода на цялата коса.
Няма как с едно боядисване да постигнеш задържане на цвета, мисля, че ще трябват 2-3 и то на дължините, но пък не гориш косата с блондор и силен оксидант, а нанасяш боята разредена с вода.

# 297
  • Мнения: X
Не съм съгласна със solleyPeaceМоята позиция е, че се препигментира с по-светъл от желания цвят (например искаш да си седмица - препигментираш с топла осмица). Peace И като цяло такива бърканици вода пък супени лъжици оксидант не одобрявам. Stop Лично мнение. Peace

# 298
  • Мнения: 2 352
Не съм съгласна със solleyPeaceМоята позиция е, че се препигментира с по-светъл от желания цвят (например искаш да си седмица - препигментираш с топла осмица). Peace И като цяло такива бърканици вода пък супени лъжици оксидант не одобрявам. Stop Лично мнение. Peace
А какво правиш след това, пример - искам да постигна 9, взимам си боя 10, мажа само боя ли? След това си правя корена със съответната боя и с по-силен оксидант, и разнасям по дължините боята номер 9 със съответния по слаб оксидант - например 6?
Аз съм го правила веднъж на много изгорената си коса, но беше с доста по-тъмна боя, може би 5-тица, по спомен се беше получило, но със светла не знам как става.

# 299
  • Мнения: X
Най-добре е да се запознаете с препоръките на производителя на конкретната боя, с която се правите.
Ето какво препоръчва Лакме:
Скрит текст:
И за 9, и за 8 да се препигментира с 9ка. За 7 с 8ца. За 6 със 7ца.

Ето какво казва пък Лореал:
Скрит текст:
И за 9, и за 8 се препигментира с 8ца. Надолу за 7 със 7ца, за 6 със 6ца.

Всяка боя е различна и за това по-добре да се запознаете с конкретните препоръки на конкретната боя. Peace

Общи условия

Активация на акаунт