Моля за съвет

  • 4 463
  • 83
  •   1
Отговори
В деветия месец съм. Терминът ми е на 25.10. На 30 год. съм. Моля посъветвайте ме нормално раждане или секцио. Лекарят ми предостави възможност да избирам. Жена му е акушерка и с разговора който проведохме ми каза, защо ми е да се правя на героиня  като има вече и други методи.Планираното секцио е с много малък разрез ниско и с времето няма и да се забелязва. Свекър ми  е лекар и ми каза че е провел разговори с други гинеколози и всички са на твърдо мнение ЗА СЕКЦИО. Мен лично ме е страх от болката след излизане от упойка.В смисъл заслужава ли си тази пред 10-12 часа мъчене на магаренцето?Вие как мислите?10х Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 489
Първото нещо, от което трябва да се водиш е - защо ти препоръчват секцио, някакви рискове за теб или за бебето крие нормалното раждане?
Ако има такива рискове, които са обоснавани /защото то за всички има рискове/ по-добре избери секцио.
Ако няма  - помисли за нормалното раждане с упойка.
Секцио вече не е необходимо да се прави с пълна упойка, за мен това е по-гадната част - излизането от пълна упойка.
И при двата случая има болка, която ще отмине. Ще бъдеш щастлива майка и тази болка определено ще мине на второ място.
Не се страхувай, мисли за бебчето си, всеки ще те посъвтева различно, послушай лекарите и себе си!

P.S. Aко е секцио се договори преди това за обезболяващи, да не те минат с някакви аналгинчета само.

# 2
Цитат на: sunny_zt
Първото нещо, от което трябва да се водиш е - защо ти препоръчват секцио, някакви рискове за теб или за бебето крие нормалното раждане?
Ако има такива рискове, които са обоснавани /защото то за всички има рискове/ по-добре избери секцио.
Ако няма  - помисли за нормалното раждане с упойка.
Секцио вече не е необходимо да се прави с пълна упойка, за мен това е по-гадната част - излизането от пълна упойка.
И при двата случая има болка, която ще отмине. Ще бъдеш щастлива майка и тази болка определено ще мине на второ място.
Не се страхувай, мисли за бебчето си, всеки ще те посъвтева различно, послушай лекарите и себе си!


Не, просто аз съм медицинско лице и ми дават възможност за избор.
Все пак голяма е разликата от планирано секцио и секцио по спешност.В смисъл ако не може нормално.

# 3
  • Мнения: 1 077
Хм, нали знаеш, на чужд гръб... В действителност и аз имах право да избирам по подобни причини. Нямах нищо против секциото, но някакси имах убеждението, че всичко ще мине ОК и бездруго. Все пак бях готова, при минимум риск да е секцио. Но не. Останах си с убеждението до края. Бебето не беше едро, чувствах се прекрасно, готова. Родих бързо и лесно.
Все пак мисля при една повторна бременност след годиини да е планирано секцио.
Честно казано имаше у мен и доза чисто любопитсво към раждането. Някакси не ми се искаше да го изпусна Embarassed

Ти самата имаш ли някаква вътрешна нагласа, ако не мнение? И това е важно.

Ако пък сондираш мнение - нямам нищо против планирано секцио по желание.

# 4
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Ако всички твои близки, които са медицински лица те съветват да родиш секцио, защо тогава се тревожиш. И в двата случая има болка, но при секциото почти няма рискове за бебето, а при нормалното раждане има и то доста големи.
Успех и кураж!!! Laughing

# 5
  • Мнения: 6 155
Ето няколко теми по въпроса, ако искаш ги разгледай - има доста мнения:

Темата "Нормално раждане или секцио - за и против" - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3466&highlight=

Още една:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=6158&postdays=0& … r=asc&start=0

И още:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7801&postdays=0& … r=asc&start=0

Мнения за секциото има тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=2616

А тук са дадени линкове със статии за секцио:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3550

Копирам ти линковете от една друга тема, дано ти свършат работа и да вземеш най-правилното решение.  Hands Thumbsup

# 6
  • Мнения: 4 414
ако няма медицински причини за секцио, аз съм твърдо за нормално раждане...щом природата го е "измислила" така, значи е имала нещо на ум Wink  мен лично повече ме е страх от това някой да ми среже корема, отколкото от болката при нормално раждане/то пък и не болеше толкова Simple Smile/  иначе нямам нищо против секциото, ако се наложи. но причината "да не се мъчиш" ми се струва малко неоснователна Rolling Eyes
каквото и да избереш, пожелавам ти здраво и красиво бебче и бързо възстановяване  Hands Thumbsup

# 7
  • Мнения: 3 479
И аз съм за нормалното раждане, в случай че няма медицински показания за секцио. Раждала съм два пъти, преди 10 м и преди 10 г, да ти кажа и в двата случая си ме болеше и то доста. Имам нисък праг на болка, но много ме е страх от операция и затова предпочитам естественото раждане. Не съжалявам, че родих така. Щом господ е решил така да идваме на този свят, значи така трябва да бъде. Леко раждане и най-вече запази спокойствие. И в двата случая ще ти е нужно. Grinning

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Присъединявам се към горните постинги - щом няма медицински показатели, твърдо "ЗА" нормалното раждане. Изживяването е страхотно. Боли, но не е нетърпимо в никакъв случай. В крайна сметка, можеш да си поискаш да раждаш с епидурална упойка, щом ти дават право на избор, това няма да ти го откажат също - така ще можеш да родиш без болка и да си на крака още същия ден, за да се грижиш за съкровището.
Аз лично съм голям 'фен' на естественото раждане. За моето раждане направих всичко по силите си да отстраня медицинските показатели, за да имам шанс за нормално раждане. Родих без лекарства (освен окситоцин за равномерни контракции), раждането мина за 3 1/2 часа, бях безкрайно щастлива! Веднага гушнах бебето и можах да се грижа за него.
Не съжалявам никак и със сигурност пак ще избера вагинално раждане.

Но изборът в крайна сметка е твой - как предпочиташ ти?

# 9
  • София
  • Мнения: 1 227
Цитат на: boo
Присъединявам се към горните постинги - щом няма медицински показатели, твърдо "ЗА" нормалното раждане. Изживяването е страхотно. Боли, но не е нетърпимо в никакъв случай. В крайна сметка, можеш да си поискаш да раждаш с епидурална упойка, щом ти дават право на избор, това няма да ти го откажат също - така ще можеш да родиш без болка и да си на крака още същия ден, за да се грижиш за съкровището.
Аз лично съм голям 'фен' на естественото раждане. За моето раждане направих всичко по силите си да отстраня медицинските показатели, за да имам шанс за нормално раждане. Родих без лекарства (освен окситоцин за равномерни контракции), раждането мина за 3 1/2 часа, бях безкрайно щастлива! Веднага гушнах бебето и можах да се грижа за него.
Не съжалявам никак и със сигурност пак ще избера вагинално раждане.

Но изборът в крайна сметка е твой - как предпочиташ ти?


 202uu  202uu  202uu

Подкрепям напълно  Simple Smile  Какви ти 10 - 12 часа "мъки на магаренцето" ? Аз родих за 5 часа общо в предродилна и родилна зала, от които болки (от най - слабата, едва усещаща се) около 4 часа и само 10 - 15 минути на магаренцето. Без упойки и нищо, даже окситоцин заради плацентата чак ми включиха. Два часа след раждането вече се разхождах...
И чак пък мъки....
В момента, в който чух детето си да плаче, вече исках още едно  Simple Smile
Не знам как е секцио, но предпочитам да не научавам.
Както и да е - успех Simple Smile

# 10
Учудва ме какъв е този страх от нормалното раждане. Като че ли нашите майки и баби са раждали все със секцио и при такива условия. На мен също ми предстои раждане и то първо. Никога не съм се замисляла по какъв начин да стане то. Твърдо съм за нормално раждане и дано непредвидени обстоятелства не променят нещата. Извинявам се  ако звуча малко остро, но на фона на многото бездетие съм много щастлива че ще мога да си родя бебе.

# 11
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Цитат на: Ginka
В деветия месец съм. Терминът ми е на 25.10. На 30 год. съм. Моля посъветвайте ме нормално раждане или секцио. Лекарят ми предостави възможност да избирам. Жена му е акушерка и с разговора който проведохме ми каза, защо ми е да се правя на героиня  като има вече и други методи.Планираното секцио е с много малък разрез ниско и с времето няма и да се забелязва. Свекър ми  е лекар и ми каза че е провел разговори с други гинеколози и всички са на твърдо мнение ЗА СЕКЦИО. Мен лично ме е страх от болката след излизане от упойка.В смисъл заслужава ли си тази пред 10-12 часа мъчене на магаренцето?Вие как мислите?10х Simple Smile


Моето мнение: Избери си начин да родиш в зависимост все пак къде предпочиташ да те боли- "горе" или "долу". Нещо, което не е за подценяване- при раждането със секцио има много по- малък риск за бебето!

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Да добавя, че болката "горе" и "долу" съвсем не е еднаква. Първата минава за 2-3 дни max, а втората - все пак е операция. От жени, раждали със секцио знам, че след като мине раната, още доста време сърби шева. Кофти.
А рисковете за бебето не са толкова големи, колкото ги изкарвате, момичета... Но не искам да обръщам темата натам, не отговаряйте на последното.

Гинка - само да те уверя, че естественото раждане не боли толкова, колкото си мислиш - особено съчетано с положителна настройка и някаква техника за дишане, болката се търпи. Аз лично бях учудена, че е само това, понеже се бях наплашила, и очаквах кой знае какво. Като приключи, попитах акушерката, дали е било леко раждане - на мен ми се видя много леко, сравнено с това, което очаквах (основно от филмите - писъци, врясъци... аз гък не казах) - но жената ми каза, че е било съвсем нормално.
Така че, спокойно - ти си конструирана да износиш бебе, да раждаш, и да кърмиш, както всички жени.
Изборът е в твои ръце.

# 13
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: Erica
при раждането със секцио има много по- малък риск за бебето!


т.е. при нормално раждане какво ще му стане на бебето???
Според мен риска е по-скоро за това що за лекари ще има наоколо....ако те са добри...всичко е ОК

Честно казано, при калпави лекари (дано на никой не му се случва да попада на такива), предпочитам да си родя нормално, отколкото да се упражняват върху мен как се прави упойка и операция.

Слава богу и двата пъти раждах при добри екипи, с упойка по нормалния начин и ако не ни беше толкова тесничко....можеше и да трето да помислим...Simple Smile

# 14
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Цитат на: Reza
Цитат на: Erica
при раждането със секцио има много по- малък риск за бебето!


т.е. при нормално раждане какво ще му стане на бебето???
Според мен риска е по-скоро за това що за лекари ще има наоколо....ако те са добри...всичко е ОК

Честно казано, при калпави лекари (дано на никой не му се случва да попада на такива), предпочитам да си родя нормално, отколкото да се упражняват върху мен как се прави упойка и операция.

Слава богу и двата пъти раждах при добри екипи, с упойка по нормалния начин и ако не ни беше толкова тесничко....можеше и да трето да помислим...Simple Smile


Ами какво може да му стане (не дай си боже): увиване с пътната връв, нужда от форцепс, конюктивит...

Общи условия

Активация на акаунт