Парфюмни размисли и страсти - 183

  • 67 222
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 313
Благодаря за новата тема. Нямам нито един акватик в момента, но едно време имах Aqua di Gio, вече съм му забравила аромата. Явно не ме е впечатлил достатъчно, а и не съм сигурна, че принадлежи към акватиците.

# 16
  • Мнения: 500
Благодаря за новата тема, Атти!   bouquet

Обичам акватични нотки и естествено имам любим аромат с акватични нотки,на който не мога да се наситя, откакто се появи миналата пролет -  Aqua Oriens Van Cleef & Arpels  Heart Eyes


ох, аз харесвам Ориенс и си взех Акуа Ориенс на сляпо с надеждата, че ще се харесаме, но не стана..,. Може би морските нотки не са за мен  Sad

# 17
  • Мнения: X
Атти, много подходяща за лятото тема. Акватиците уж са леки и лесни, но да се направи хубав, женствен и интересен такъв е трудно. Стожер в групата е L'Eau d'Issey, който съм обожавала навремето, но сега ми напомня плодов нектар с хвойна. Най-добри в жанра за мен са Aquawoman Rochas и Disquared Crystal Creek Wood. Първият е спрян, за жалост, а вторият е доста нетраен на моята кожа. Все още издирвам идеалният акватик.

Последна редакция: вт, 05 авг 2014, 16:58 от Анонимен

# 18
  • Мнения: 3 094
На мен ми мирише на море Мисони Акуа, въпреки че пише, че трябва да е на пъпеш. newsm78
Акуа Уман на Роша беше класика, ама на, няма го вече - иначе бих се попръскала с удоволствие, ако ми попадне от някъде.

# 19
  • Мнения: 8 458
Аз също не съм фен на акватиците, но винаги може нещо да ме изненада и съм отворена за нови тестове.
Може би само този Дискуаред http://www.fragrantica.com/perfume/DSQUARED-/She-Wood-Crystal-Cr … ek-Wood-8110.html е много мой и много го харесвам.
kovatcheva, за пореден път се убеждавам, че с теб сме парфюмни антиподи. Hug
Точно това Тере -  
http://www.fragrantica.com/perfume/Hermes/Hermes-Terre-d-Hermes- … raiche-24060.html
е за мен толкова добро ,че не можах да му се надишам онзи ден. Голям ориентир си ми, да знаеш. Прочета ли, че нещо не ти харесва, е почти сигурно, че ще хареса на мен.    bouquet
Благодаря на Ати за темата! Heart Eyes

# 20
  • Мнения: 1 123
Не харесвам акватици, незнайно защо ги свързвам с "Лайт Блу". Той не е лош парфюм, но масово го ментосваха, в резултат на което го носеха и кучетата. Същата работа и с "Куул Уотър" Искам да ми ухае "на мен", а не на "всички". А иначе ми стои като аромат, само него мъжа ми харесва. Вика му "Лимона"  Heart Eyes
Темата е за морски нотки, не за акватици. Отнесох се, прощавайте.

# 21
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Атти благодаря за новата тема.  bouquet
акватиците са ми терра инкогнита..
Ако знаете в какъв филм се вкарах.С цел да вдигнат продажбите в безмитните решиха да ни дадат 15% намаление и за покупка над 150,  tui 20 евро отстъпка.С две думи близо 30%, Слизам в магазина само да огледам и какво виждам заредили колекцията на Армани приве.И започна една люта дилема между мирта Империал и Кралския уд.Накрая везните натежаха към Уда. но се полях с миртата. Влизам  в къщи, лм мммммм страхотен парфюм, купи ли си го, говори за Мирта империал, а той обикновено не е много въодушевен от покупките ми на парфюми.
Двата ми идват много сега следва жестока вътрешна борба с неясен изход
Пробвах  и Уд(амбър муск) Нарсисо Родригес.Не в моя Уд, нито моя бранд, така и с нито един парфюм на бранда не се харесахме....

Последна редакция: вт, 05 авг 2014, 21:06 от sl

# 22
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
И аз благодаря за "морската тема"  Heart Eyes  bouquet

Пробвала съм акватични аромати - харесва ми намека, който правят, но не бих носила такъв, като лично излъчване  Blush

# 23
  • София
  • Мнения: 3 848
Скрит текст:
Благодаря за новата тема, Атти!   bouquet

Обичам акватични нотки и естествено имам любим аромат с акватични нотки,на който не мога да се наситя, откакто се появи миналата пролет -  Aqua Oriens Van Cleef & Arpels  Heart Eyes


ох, аз харесвам Ориенс и си взех Акуа Ориенс на сляпо с надеждата, че ще се харесаме, но не стана..,. Може би морските нотки не са за мен  Sad

А аз въобще не харесвам Ориенс,но с Акуата се разбираме прекрасно.При мен акватичната нотка се появява много накрая, перманентно ми ухае на прекрасна, сочна, зряла круша.

# 24
  • Мнения: 6 986
За топлото време нямам много акватични неща, но най-много се радвам на Аквауомън, с който се сдобих от една размяна тук. Другият ми акватик е http://www.fragrantica.com/perfume/Biotherm/Eau-Oceane-14630.html Както е прието тук да се казва, бюджетен е, но за жалост супер нетраен. Днес разходих Нарцисо Родригес, ами чудесно си се развива при мен, нищо, че беше жега. Но аз и без друго не ги деля на летни зимни, поне моите, а те са предимно от групата на цветно - дървесни - мускусни аромати.

# 25
  • Мнения: 2 434
Атти,   bouquet за темата, ама откъде ги изрови тия акватици, сега да се чудим как да се разпишем Joy
Акватиците и на мен не са ми любими, никак, ама никак и никога не са били.
Морските аромати за тях съм раздвоена, имам един дето ту го пускам в размени, ту го спирам. Проблема е, че взех да недолюбвам пачулито в някои парфюми, а в този има доста като за летен аромат, заедно със солидно количество сол, за разнообразие сок от портокал и нещо някак разхлаждащо, предполагам, че е неролито. Доста необичаен аромат, върви край морето, но не изветрява лесно и ми дотежава пачулито или неролито в някой момент. Laughing

# 26
  • Мнения: 43
goddess,за кой парфюм говориш,че ми стана любопитно  Embarassed

И аз акватици не долюбвам,от време на време ми щуква че искам нещо морско,ама бързо ми минава. Просто според мен никой парфюм досега не е успял да затвори уханието на морската вода в бутилка. А не се задоволявам с имитиращи водици. Crazy Но около морския бряг добре ми стоят смокинови аромати и Есенс на Н.Родригез.


Атти,   bouquet

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Не харесвам акватици, нито те мен, блудкави са ми. Съвсем съзнателно ги избягвам.
Атти,   bouquet

# 28
  • Мнения: 662
Благодаря за новата тема!Относно акватиците ,имала съм водата на Роша преди много год.,но не съм фен.Много ми е интересно обаче,как парфюмите се влияят от влажността на въздуха.Живея много близо до морето и  когато е голяма влага(кожата лепне),примерно съм сложила еликсир де мерве ,той се е развил и се появява едно натрапчиво нещо което ми изгаря носа.Пачули ли е идея нямам.Миналата седмица обаче,влажността намаля защото е доста жега тука,съвсем различно се държи парфюмчето.Няма го това натрапчиво нещо.Бих помолила компетентните дами да ме просветлят.С две думи сякаш по важна е влажността отколкото температурата на въздуха.

# 29
  • Мнения: 2 434
С две думи сякаш по важна е влажността отколкото температурата на въздуха.
Всичко е важно. Влажността, температурата, химията, която прави с кожата на всеки отделен човек, нивото на хормоните в тялото на жената/ преди, по време и след МЦ, ОВУ.../, храната, която си яла, сухотата на кожата ти... Това са нормални неща. Peace

Майско Цвете, за този Peace

Общи условия

Активация на акаунт