Грижи за косата-Тема 95

  • 55 598
  • 735
  •   1
Отговори
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
                              
                                  Грижи за косата-Тема 95
    
                    


Тук може да задавате всякакви въпроси свързани с косата .



В подфорума „Красива мама” има специални теми за любители на хена, брюнетки, блондинки, червенокоски, професионална козметика за коса, косопад – ако въпросите Ви са конкретно по тези тематики – ще е по-подходящо да ги поставите в съответните теми, където ще ви бъде обърнато специално внимание от дами, които имат опит в конретната област.

Грижите за косата трябва да се системни, а не от време нa  време  – и тя ще се отблагодари  
Косата се променя с времето - и в резултат на възрастта и в следствие на третирането (боядисване, сешоар, преса ...) и в следствие на грижите, които полагаме за нея; затова грижите днес - може да са различни от грижите утре


Ето няколко общи положения, които варират и се прецизират според индивидуалните особености на косата.

1.)   Дами, които ползват ползват твърда вода при измиване и силиконови продукти без отмиване – е хубаво да ползват регулярно дълбоко-почистващи шампоани – за остъргване на натрупванията по косъма.
2.)   Дами, чиито коса се накъсва след третиране с химикали – може да се ориентират към протеинови продукти за възстановяване на косъма + добро хидратиране.
3.)   Дами, които ползват термична обработка за косата за постигане на форма – е хубаво да ползват термо-защитни продукти.
4.)   При сухи и дехидратирани коси е добре да ползват подходящи продукти без отмиване – коприна за коса, кремове и други за хидратация.


Дълбоко подхранване на косата и грижа с топлина

Запушване на порите на скалпа при прекаляване със силиконови продукти

За протеините



Косопадът – има различни видове косопад, затова и мерките, които се взимат за него следва да бъдат съобразени с причините – а те може да са промяна на хормонални нива с възрастта (женските хормони) или по други причини (щитовидна жлеза), недостиг на хранителни вещества при диети, стрес ….затова – във всички случаи е най-добре да се консултирате с дерматолог, но за успокоение и съвет  – споделете и тук!



Информация за маската с тривитаминол

Моля, имайте предвид следното:
1.)   Продукт, който се влага в маската е за животни, продава се във ветеринарни аптеки и не е изследвано действието върху хора;
2.)   При предозиране може да се наблюдават странични ефекти – в следствие на токсичност;

Ето връзка към първата тема за маскатаи допълнително събрана информация за нея






Старите теми

Тема 1 Тема 2  Тема 3    Тема 4  Тема 5    Тема 6  Тема 7    Тема 8  Тема 9   Тема 10  Тема 11  Тема 12 Тема 13  Тема 14  Тема 15  Тема 16  Тема 17  Тема 18  Тема 19  Тема 20  Тема 21  Тема 22  Тема 23  Тема 24  Тема 25  Тема 26  Тема 27  Тема 28  Тема 29  Тема 30  Тема 31  Тема 32  Тема 33  Тема 34  Тема 35  Тема 36  Тема 37  Тема 38  Тема 39  Тема 40  Тема 41  Тема 42  Тема 43  Тема 44  Тема 45 Тема 46  Тема 47 Тема 48  Тема 49 Тема 50  Тема 51  Тема 52 Тема 53 Тема 54 Тема 55  Тема 56  Тема 57 Тема 58 Тема 59 Тема 60 Тема 61 Тема 62 Тема 63 Тема 64   Тема 65 Тема 66 Тема 67 Тема 68 Тема 69 Тема 70 Тема 71 Тема 72 Тема 73   Тема 74   Тема 75   Тема 76    Тема 77 Тема 78  Тема 79 Тема 80 Тема 81 Тема 82 Тема 83 Тема 84 Тема 85 Тема 86   Тема 87 Тема 88 Тема 89 Тема 90 Тема 91 Тема 92 Тема 93  Тема 94


                                              Приятно четене!

          

# 1
  • Мнения: 18 503
Честита ни нова тема! Винаги избирате страхотни снимки за първатастраница.  Heart Eyes

Цитат
По-добрият вариант за коси като нашите според мен е пластове. Разбира се, не филирани или силно изтънени,а нормално падащи и застъпващи се. И аз много исках черта, сега започна да се изравнява и не ми харесва,защото е много тежка от дължината (до кръста) и от гъстотата и няма никакъв обем от корена, а при пластовете стои по-оформена и подвижна.

 Мисля, че си права ______Freya_______, защото и при мен май така ще се получат нещата. Фризьорката ми също ми каза, че за мен вариантът леки пластове, без филиране е най-подходящ.
Много ми се иска и на мен черта, но там неприятното е, че косата ако не се изправя всекидневно няма никаква форма, а прически не могат да се правят, тъй като стои равна и ако я начупиш примерно ефекта е ужасен. А аз както обичам да си правя прически няма да имам разнообразие.
 Май ще си остана с 2-3пласта и абсолютно равна отдолу  Simple Smile
На мен ми остава около 7-8 см за да ми се изравни и вече пластовете започват да се настигат и забелязвам, че обема отгоре, който по принцип ми е голям доста започва да се губи малко по малко. Ти на колко пласта си?
 

# 2
  • Мнения: 2 140
Благодаря за темата!   bouquet

# 3
  • Мнения: 2 725
И аз благодаря на devi4ca за темата   bouquet, и ви пожелавам здрави и хубави коси  Hug

# 4
  • Мнения: 59
O, на мен фризьора ми прави всеки път различни прически. Мога да предложа много идеи, но наистина си иска постоянната грижа.

# 5
  • Мнения: 18 503
Цитат
O, на мен фризьора ми прави всеки път различни прически. Мога да предложа много идеи, но наистина си иска постоянната грижа.

Завиждам ти за смелостта Simple Smile Предложи нещо какво си правиш по-различно? Аз освен пластове и черта не виждам какво може толкова да се направи на една дълга коса, но пък и аз не се усмелявам на големи промени.За късите има много варианти, но аз не съм склонна да експеримиентирам, а и не искам къса коса.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 271
Честита ни нова тема! Винаги избирате страхотни снимки за първатастраница.  Heart Eyes

Много ми се иска и на мен черта, но там неприятното е, че косата ако не се изправя всекидневно няма никаква форма, а прически не могат да се правят, тъй като стои равна и ако я начупиш примерно ефекта е ужасен. А аз както обичам да си правя прически няма да имам разнообразие.
 Май ще си остана с 2-3пласта и абсолютно равна отдолу  Simple Smile
На мен ми остава около 7-8 см за да ми се изравни и вече пластовете започват да се настигат и забелязвам, че обема отгоре, който по принцип ми е голям доста започва да се губи малко по малко. Ти на колко пласта си?
 

Здравейте, включвам се във вашата тема, досега ви четях  Simple Smile

По отношение на коса на черта. Моята беше такава последните 4-5 години. Дълга почти до кръста. Преди една седмица реших да разнообразя и направих малко степени, последните 10-15 см. Искам да ти кажа, че не си права по отношение на прическите. Казвам го добронамерено, дано не го възприемеш по друг начин  Hug
Косата става страхотна права с преса и със сешоар,  също така права и леко извита навътре. Много добре стои с ретро преса на големи вълни. Навита на маша също е хубава, даже много. Въобще всякакви прически стават и разнообразието е голямо. Аз също обичам да разнообразявам с прически и сменям постоянно. Единствения проблем, че няма огромен обем, но аз имам нормален, пък и вече съм се научила да си суша така косата, че да стои с обем  до другото миене.

# 7
  • Мнения: 59
Цитат
O, на мен фризьора ми прави всеки път различни прически. Мога да предложа много идеи, но наистина си иска постоянната грижа.

Завиждам ти за смелостта Simple Smile Предложи нещо какво си правиш по-различно? Аз освен пластове и черта не виждам какво може толкова да се направи на една дълга коса, но пък и аз не се усмелявам на големи промени.За късите има много варианти, но аз не съм склонна да експеримиентирам, а и не искам къса коса.

Не, не. Имах предвид различни прически за черта.

# 8
  • Мнения: 5 892
Благодаря за новата тема   bouquet

# 9
  • Мнения: 799
  bouquet  Благодаря за темата  Hug   И моята коса е на пластове, заради подвижността и по лесното правене на обем , който определено на мен ми липсва  Peace Много ми харесва и ако бъде накъдрена с ретро преса или нормална - седи доста раздвижена  Sunglasses   

# 10
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Ето ме и мен в новата тема  Peace

Моята коса е чуплива и ако не е на степени стои ужасно.

# 11
  • Мнения: 18 503
Цитат
По отношение на коса на черта. Моята беше такава последните 4-5 години. Дълга почти до кръста. Преди една седмица реших да разнообразя и направих малко степени, последните 10-15 см. Искам да ти кажа, че не си права по отношение на прическите. Казвам го добронамерено, дано не го възприемеш по друг начин  Hug
Косата става страхотна права с преса и със сешоар,  също така права и леко извита навътре. Много добре стои с ретро преса на големи вълни. Навита на маша също е хубава, даже много. Въобще всякакви прически стават и разнообразието е голямо. Аз също обичам да разнообразявам с прически и сменям постоянно. Единствения проблем, че няма огромен обем, но аз имам нормален, пък и вече съм се научила да си суша така косата, че да стои с обем  до другото миене.

Приемам мнението ти абсолютно.  Hug Аз имах предвид, че на моята коса тази прическа стои като каска. С ретро преса и маша наистина би стояло страхотно. Но аз със сешоар и четка не мога да се правя, а и не ми се нрави всеки ден да използвам преси.При мен в един момент бухва и стои неестетвено някак. Та затова и много й се чудя на чертата и май ще си остана с пластовете Simple Smile че после да не ме е яд. Може би ще подкася малко та да мирясам, тя отзад ми е изравнена с машинка.

# 12
  • Мнения: X
Моята сега почти е изравнена, има пластове на последните 5-7см от дължината. По принцип си е гладка и права и  пълен абсурд да има обем от корена, много тежи и е прекалено дълга вече. И има разлика между пластове и пластове. Те могат да варират страшно много в зависимост откъде започват. Може да започват от височината на ушите, може и от под раменете, може на пластове да бъде само края на косата (както в моя случай) само за да не стои краят дебел и плътен и да се запазва правата форма,а не да става като каска/покривче както коментирахме. Оф прилагам снимка, че не знам как ще си го представите  Grinning после ще я изтрия, моля не ме цитирайте
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 08 авг 2014, 23:33 от Анонимен

# 13
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Фрея,чудесна коса... Heart Eyesпоздравления за грижите които полагаш.
И косъма е много плътен и лъскав,красота ...  bouquet

# 14
  • Мнения: 2 725
Фрея,чудесна коса... Heart Eyesпоздравления за грижите които полагаш.
И косъма е много плътен и лъскав,красота ...  bouquet

и от мен  Peace  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт