Латино-американски/спортни танци за дете- Варна

  • 1 414
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 311
Здравейте,

Някой може ли да ми препоръча школа( за предпочитане в центъра) за 7 годишно момиченце..
Търся и отзиви за школа "Кристал". Искам дете ми да научи нещо, а не просто да подскача хаотично.

Благодаря!

# 1
  • Мнения: 106
Здравейте,
В центъра- на ул. "Хан Крум" 23, до Римски терми, се намира Танцов клуб "Фиеста" (http://www.fiesta-varna.hit.bg/zacluba.html).
Занятията са само в събота и неделя- от 10 до 11 часа през деня.
Дъщеря ми ходи там 2 години- много съм доволна от преподавателя г-н Чакъров.
Научи я да танцува, въпреки, че започна много малка на 5 г и 6 месеца.
В началото се разсейвахме доста, но с такт и търпение преподавателят я направи танцуващо дете.
В момента, (занятията са от 1 октомври до края на май) тя си танцува в къщи, по собствено желание и го прави добре.
За Клуб "Кристал"- първо я записах там- рекламата им е добра наистина.
Но само до там- не се научи да танцува.
Реално само подскачаха и се бутаха в групата на малките.
Имаше и деца на по 4 години, които плачеха за мама вътре.
Младата инструкторка не успя да се справи с дисциплината и не само с нея...
Впрочем това мнение не е само мое- чувам го от различни хора (като споменем какво танцува дъщеря ми), чиито деца и внуци са минали оттам през годините.
Успех с танците ви пожелавам  [bouquet]  Ако имате въпроси- пишете ми.

# 2
  • Мнения: 311
А изяви имат ли? Таксата колко е( в Кристал е 35лв)?
Много бих искала да има и партньор, така танца придобива смисъл...

Благодаря Ви!

# 3
  • Мнения: 106
За да се стигне до истински танц с партньор- първо детето се учи да танцува Simple Smile
Залата представлява голямо помещение, със съответната настилкиа и огледала по цялата стена (подобно на залите за балетни репетиции).
Преподавателят влиза и танцува с тях- като им показва и коригира стъпки, позиция на ръце и т.н.
Съставът на групата за дадената учебна година определя наличие на партньор или не.
Това е навсякъде при тези танци- момчетата не достигат (поради ред отживели представи на родителите- нашите братовчеди, например- получиха забрана от баща си за танците).
В тази школа- учителят танцува с тях при всеки урок.
Таксата беше 30 лв на месец.
Ако държите основно на изяви- то има други школи, които ги предлагат много сгъстено като график.
Но това предполага един човек в семейството да разхожда детето с автомобил по концерти в града и извън него.
Както и да отсъствате от училище заради концерти.
Предложиха ми 2 такива места- но това е модерен балет, при който само деца с определени физически данни участват реално в изявите (правят се салта във въздуха и др. подобни рискови упражнения).
Децата, които не усвояват тези акробатики- просто отпадат.
Вие си преценявате какво търсите за вашето дете Simple Smile

# 4
  • Мнения: 311
Мерси за изчерпателната информация!:)

# 5
  • Мнения: 43
Здравейте, темата е старичка, но реших да не пускам нова.....
Дъщеря ми е на почти 6 години, от 3 годишна тренира спортни танци в градината, където треньорката е Радостина Енчева от клуб по спортни танци "СТАР ДЕНС" тя води и школа в читалището Елин Пелин. Та дъщеря ми изяви желание да ходи и в школата и и сега ходим на двете места.... Партньор нямаме, на както слушам от тук и там за развитието на този спорт - направо се отчайвам..... То не е само да имаш партньор, но и да си паснеш с него.... После за да се изявява двойката на състезания и да се състезава професионално, това е големи средства, вземане на индивидуални уроци, за двойката и т.н......
Не зная, за сега детето ми танцува и иска да танцува, но бих искала да взема съвет от по-опитните, които са минали по нашия път, да не стане после разочаровано дете, защото да намериш партньор - това трябва да стане "чудо" а и такъв, който да ти пасне и той да иска да се състезава.....
Споделете, как постъпвате вие..... А тези танци са толкова красив спорт......

Общи условия

Активация на акаунт