За бебета и деца от 0+ месеца, съвети; За бързи въпроси и отговори - 44

  • 33 513
  • 783
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 2 324
Педи не го прегледа, по телефона каза... Температура няма. Забравих да кажа, че пръсках и със Стеримар. Със сигурност няма достатъчно за помпа, но така кихне и "излиза" малко като вода.
А иначе си е весел... не му е дискомфортно.

# 736
  • София
  • Мнения: 39 754
Нормално ли е да избиват едновременно двете горни зъбчета и едно долно. До момента имаме 2 броя, долу.
Нормално е. На моя син му избиваха шахматно Simple Smile И понеже 1вият зъб му изби късно след това "наваксваше".

Педи не го прегледа, по телефона каза... Температура няма. Забравих да кажа, че пръсках и със Стеримар. Със сигурност няма достатъчно за помпа, но така кихне и "излиза" малко като вода.
А иначе си е весел... не му е дискомфортно.
Може и от зъбите да е. За да киха значи нещо му дразни носната кухина. Пръскай със Стеримара, физиологичен разтвор... ако има секрет трябва да се втечни и ще го изкара.

# 737
  • София
  • Мнения: 3 789
Нормално ли е да избиват едновременно двете горни зъбчета и едно долно. До момента имаме 2 броя, долу.
Всички комбинации са абсолютно нормални. На моя 4-те горни му избиха накуп.

# 738
  • Мнения: 1 091
Anichka1987 На нас така ни избиха 2-те долни зъбчета.Сополи,като вода и разстройство.Веднага си помислих,че се е разболяла,но само където я тъпчех с лекарства.Щом избиха всичко се оправи.И на една позната бебчето беше с хрема до избиването на зъбчето.А сополите ги спрях със Стеримар и помпа.Уж нищо няма в нослето,но като я пусна ела да видиш.След третата процедура нямахме нищо.Поръчах си и едни капки от Англия против запушване на носа и те действаха нощно време.Капват се на тампонче и се слага до главата на детето.Страхотни са  Peace

# 739
  • Мнения: 436
Нормално ли е да избиват едновременно двете горни зъбчета и едно долно. До момента имаме 2 броя, долу.
Всички комбинации са абсолютно нормални. На моя 4-те горни му избиха накуп.
А да почне да избива кътник преди кучешките. 8те резеца ги има вече  newsm78

# 740
  • Северозапада
  • Мнения: 5 471
Аз си мисля, че на теория кучешките са последни  newsm78

# 741
  • София
  • Мнения: 3 789
Нормално ли е да избиват едновременно двете горни зъбчета и едно долно. До момента имаме 2 броя, долу.
Всички комбинации са абсолютно нормални. На моя 4-те горни му избиха накуп.
А да почне да избива кътник преди кучешките. 8те резеца ги има вече  newsm78

Това, което пише в книгите и справочниците, е някакъв ориентир, но не правило. А кучешките по принцип избиват последни, така че всичко е както трябва  Peace

Аз докато напиша - и Ант е отговорила  Simple Smile

# 742
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 317
Не се притеснявайте маминки 4470 4470 4470

Зъбоникненето си е голяма драма Mr. Green
Моето човече беше около 10 дни със сополки като река,не искаше да яде,криво му беше,избиха 4 отдолу и 4 отгоре почти едновременно,имаме и 2 кътника вече,но кучешките никакви ги няма,май наистина ще са за десерт Mr. Green
Аз се притеснявах най-вече,че много намали яденето,кара буквално само на попара и на 3 шишета АМ на ден и то с хладка вода,явно топлото го дразни.
Изгриза и 2,3 биберончета залъгалки-направо ги прегризваше по средата от зор да чеше и търка  ooooh!

# 743
  • Мнения: 607
Много благодаря за отговорите. Бях чела, че зъбите растат по определен ред и трябвало консултация със стоматолог, ако растат безразборно, така да се каже. Но вече се успокоих Grinning

# 744
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 317
Много благодаря за отговорите. Бях чела, че зъбите растат по определен ред и трябвало консултация със стоматолог, ако растат безразборно, така да се каже. Но вече се успокоих Grinning

Ами то и безразборно да растат стоматолога няма как да ги накара да тръгнат правилно Grinning

# 745
  • София
  • Мнения: 3 789
Ткирилова друго има предвид, и аз съм го чела, но беше доста отдавна и имам много смътен спомен... Ако първо тръгнат зъбите, които трябва да са едни от последните (примерно, кучешките), в отделни случаи това е признак на увреждания на малкия (?) мозък или нещо подобно беше. Но щом първи се появи резец - редът на следващите няма значение.

# 746
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Майчета, имам нужда от съвет доста съм притеснена. Ситуацията е следната Валерия е с болки в корема, не остри но пък са постоянни. И така от вчера следобед. Днес ходихме до дежурен кабинет за преглед. Това ни най-малко не ме успокои обаче. Лекарката не успя да ме спечели и този път (и друг път ни е преглеждала). След като доста обстойно и преслуша гърдичките продължи с опипване на корема и на края ме пита преслушвала ли я е, явно забрави началото на прегледа  Shocked Погледна на финала и гърлото и я обяви за здрава, корема бил спокоен, гърлото също и нищо не чула на слушалка   ooooh! Каза че нещо хранително е причина за симптомите. Аз си заведох детето видимо отпуснато с Т 38.7 (бях и дала Нурофен вече), главоболие - тя ми посочва челото и слепоочията, постоянни болки в корема и повръщане. Аз не мисля че хранителна непоносимост може да се прояви с еднократно обилно повръщане, главоболие и Т. Още повече че детето си се е хранило само вкъщи с нищо ново и различно. Че не и повярвах на тази е факт, сега чуденката ми е главно да чакам ли до утре да си заведа детето на преглед при нашата си лекарка или да отидем в спешното  newsm78 Паниката ми идва и от мнението на мед. сестрата в ДГ която ме спря в понеделник и ми препоръча да я заведа на лекар за да изключим апандесит, само преди седмица имаше от време на време болки в корема тогава започнах и пробиотик. Тази днес и изписа Еспумизан (помня до какъв запек веднъж ни доведе и не смятам да и давам), хидратин алфа  и чай от мента на малки лъжички (това последното беше по-скоро казано между другото а не предписано)  Confused

# 747
  • София
  • Мнения: 3 789
Не си правете експерименти, а тръгвайте към спешния кабинет!

# 748
  • Мнения: 5 513
desitoo накарай детето да подскочи с двата крака ,ако има апандесит ще каже,
че го боли долу в дясно.Или свийте десния крак към стомаха пак ще я заболи.
Не вярвам симптомите температура и повръщане да са апандесит,защото отива
на остър апандесит.
Може да има колит.И да е от храна.След петъчния празник имаме една торбичка
турски сладки боклуци.Ням ужас е ,ако някой ги изяде.Определено подобни
неща могат да причинят болка и повръщане.
Откакто посетихте лекар колко време мина,не се ли оправя детето?
Не слагай топло на стомаха.Болкоуспокояващите притъпяват болките
от апандесита.Ако ще я водиш пак не давай.И лекаря да е хирург

# 749
  • София
  • Мнения: 3 789
Не на два крака, а на пети.
Ако коремната болка спре внезапно, не губете време, а тичайте към спешното.

Общи условия

Активация на акаунт