Облеклото в офиса

  • 7 794
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 335
Със сигурност това е дъвкано, но днес просто ми дойде множко... Имаме една колежка от няколко месеца, за която късите панталонки са си напълно нормално офисно облекло, че и дори повод за гордост колко добре изглежда май. С това, хааайде, горе-долу свикнах... Но днес като разбрах, че единият от шефовете се бил изказал, че всички жени в офиса трябва да сме като нея...... ееееее, не... Чудя се аз къде се намирам, шефчето знае ли къде се намира... Добре ли съм или не съм?

# 1
  • Мнения: 54 390
Верно ли? Rolling Eyes

При нас са забранени къси панталони, и за мъже, и за жени.

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Добре си, но офисното облекло съвсем скоро го обсъдихме в темата за деколтетата.
Да, някои жени си мислят, че щом имат подходящи тела, могат да ходят на работа неподходящо облечени.
Тяхна работа. Те са тези, които изглеждат нелепо в очите на другите, а явно има и прости шефове, щом одобряват това.

# 3
  • Мнения: 280
Че не ми изглежда нормално,не ми изглежда.Ама като и е толкова акъла,пък и щом шефа няма против....нейна си работа.Нали в крайна сметка не ви задължават да ходите като нея облечени Laughing
Понамирисва ми на женска завист... Wink

# 4
  • Мнения: 1 919
Според мен шефът ви се е пошегувал. Не мисля че това е сериозно.
И ние имаме такава колежка и седи на стола със стъпала на седалката. Като отидеш до нея и вместо лице виждаш колена и крака. Колегите са 95% мъже и много й се радват. Те се радваха още преди да започне. Младо, свежо девойче, правиха разпределение до кой ще седне.

# 5
  • Мнения: 133
Зависи каква е фирмата. Ако работиш в малка фирма и не виждате жив клиент, ходете си както си искате. Обаче това, че шефът иска да вижда служителките си в къси панталонки, ми се вижда леко притеснително.

# 6
  • София
  • Мнения: 11 758
ужас, що за деградиращо изказване на шефа ти!

Аз съм много против неподходящото облекло в офиса. За съжаление фирмата в която работя няма дрес код ( кол център) и се намират ужасно облечени хора, особено лятото. Виждала съм момиче с корсет и супер къси панталонки с джапанки  Sick. Аз управлявам голям екип и всички са предупредени за облеклото. Не ги искам официални но не искам да идват в анцуг и много къси панталонки и полички, а най, най- много мразя мъже с къси панталони ( над колената) така са наплашени че идват да ме питат дали са им ок  #Crazy

# 7
  • Мнения: 222
Според мен зависи какви са панталонките и с каква дължина. Защото може да облече пола до над коленете да речем,а има и панталонки от такава материя и с такава дължина,които пак са си подходящи за сако и т.н. Но зазвиси и от работата,която извършвате и с какво се занимавате. Вече,ако говориш за много къси изрязани панталонки като за плаж- ей това не е офис облекло.  Laughing
А за шефа ти- мисля,че се е пошегувал  Grinning По-весело го давай, няма нужда да се натоварваш излишно и с такива неща  Peace 

# 8
  • Мнения: 13 291
Още един глас за шефска шега.  Peace
Авторката не уточнява какъв е офиса. По точно дейността на фирмата. В някои дейности по-артистично облекло е нормално. А и поста ми прозвуча твърде пуритански.  Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 11 758
Ама моля ви се каква шега! При нас ако се изкажеш така, има етична линия и може някой да подаде сигнал срещу теб. От там се започва разследване и първо отива при президента на компанията, после те уволняват и може и да те глобят доста солено

# 10
  • София
  • Мнения: 964
При нас си има процедура за спазване на облеклото,която е доста подробна-вкл.пише как трябва да ти изглежда маникюра,прическата,грима..вкл.маникюра и прическата и на мъжете и т.н...С къси панталони няма как да се явиш,но има доста които ходят с потници,въпреки че не е разрешено. Относно твоята колежка,след като шефа ви не ви е поставил изискване за определен тип дрехи и изказва,че няма против тя да идва така,не виждам нищо лошо.Ти гледай себе си,тя отговаря за нея си.

# 11
  • Мнения: 54 390
Ама моля ви се каква шега! При нас ако се изкажеш така, има етична линия и може някой да подаде сигнал срещу теб. От там се започва разследване и първо отива при президента на компанията, после те уволняват и може и да те глобят доста солено

И при нас е така. Peace

# 12
  • Мнения: 13 291
Авторката казва:

... Но днес като разбрах, че единият от шефовете се бил изказал, че всички жени в офиса трябва да сме като нея......

Не става ясно къде и как е казано.

А етичната линия от офиса на maceto85 ми е леко плашеща.  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 222
Явно в офиса на maceto85 е като навсякъде по света. По принцип в големи компании това може да се докладва като "сексуален тормоз" или "сексуални намеци",което не се толерира в чужбина изобщо,а в Б-я случаите на загрижени хора по този казус са малко. В повечето случаи шефа се мисли за "голямата работа" и се отнася с персонала си както му изнася... Thinking

# 14
  • София
  • Мнения: 11 758
happy mama®   да не се окажем от една и съща фирма  Laughing

ами ние сме собственост на един канадски телеком, и си вървим по техните правила. И ние се стреснахме от началото с тази линия, обаче бързо свикнахме да се защитатваме. Примерно никога не провеждам срещи със служители сама, винаги с още един или двама с мен.

Общи условия

Активация на акаунт