Умеете ли да използвате ескалатор??

  • 27 546
  • 1 193
  •   1
Отговори
# 1 035
  • Мнения: 14 478

Единственото, което чух е да ходим да бързаме на стълбите, което няма как да стане, тъй като там има такива като вас, които искат да си вървят където си искат и да не се съобразяват с никой и придвижването става къде къде по бавно!
Значи ние ви пречим и на ескалатора и на стълбите едновременно. Как се получава това наистина не ми е ясно...
Като има дублиращи стълби до ескалатора хората ви пречат хем на ескалатора, хем на стълбите и това е причината да не се ползват стълбите?
Май не можем да се споразумем и защо няма глоби за нестоене вдясно в нашето родно стълбодублирано софийско метро? Може би защото и управлението смята, че бихте могли да се разходите по стълбите и няма да ви навреди особено тази разходка...Също не смята за нужно да санкционира никого за неспазване на едно  указание... Wink,  защото не е толкова жизненоважно за функционирането на човекопотока в нашето малко и провинциално метро.

# 1 036
  • Мнения: 239
Ясно е ,че колкото и да спорим, всеки си остава плътно зад неговото мнение! Единственото, което остава е всеки да си се вози ( и ходи ) където иска и това е. Дано да не си пречим взаимно  Wink
Всичко е толкова хаотично всъщност  Laughing Всеки си ходи където му падне и става една суматоха  Laughing

# 1 037
  • Мнения: 18 680
С какво ви помага това, че ние стоим вдясно при българските условия, след като не спестявате време, тичкайки по ескалатора вместо по стълбите. Аз викам, че сте някакви лекари в спешното и бързате да спасявате човешки животи, а вие сте бързали, за да се нагрухате.

# 1 038
  • София
  • Мнения: 11 942
Поредната с тупоумията  Mr. Green Колко пъти да ти се казва на теб, че никой не бяга по стълбите, а вървим! Малко трудно е да се бяга по такова нагорнище, а когато има хора е абсурд да бягаш! Хората вървят и никой не ти говори за бягане.
И на кое казваш каприз ?  На това, че трябва да съм на работа по рано ? Знам че в Бг сте свикнали или да закъсняване, или да пристигате на минутата, но това при мен не е прието, така че каприза не е мой.
Ако говориш за закуската, в 5.30 сутринта биологичния ти часовник не ти позволява да закусиш... да не говорим че започвам работа в 8 и ако съм закусила в 5.30, това означава че в 10 вече ще съм гладна... а както ти казах, при нас никога не се знае кога ще имаш почивка, а ако не си ял- просто не можеш да работиш.


О, и ти не си била в бг. Ако ескалаторите на твоята чужбина са подобни на тези в "на Софията" и след като не може да бягаш по тях, единственият ти аргумент, че бързаш и затова изпреварваш по ескалатора, издиша, тъй като по празни стълби един човек в добро здраве и в непреклонна възраст може да се движи доста по-бързо, отколкото по препълнен ескалатор.

Аман бе, само вие работите и само вие закусвате. Някакви дребни битовизми ги превръщате във въпрос с национална, даже поне общоевропейска значимост. Голяма драма, че Ганка имала само 30 минути да яде, вместо 40.

Aко всички стоят вдясно, както е редно, няма да има препълнен ескалатор. Освен това искам да видя един пращящ от здраве човек на средна възраст, тичащ по стълбите, който успява да изпревари спокойно ходещ по ескалатора човек.

Простя няма да намерите такъв.

# 1 039
  • Sofia
  • Мнения: 2 343
С какво ви помага това, че ние стоим вдясно при българските условия, след като не спестявате време, тичкайки по ескалатора вместо по стълбите. Аз викам, че сте някакви лекари в спешното и бързате да спасявате човешки животи, а вие сте бързали, за да се нагрухате.
Това е една от грешките ти - не е твоя работа да преценяваш дали е важно или не някой да бърза или да се влачи. Всеки си има своята драма и не е твоя работа. В едно демократично общество се взимат някакви, обществени решения, които всички трябва да спазват. Като спазването на законите, правилата, плащането  на данъците, та се стигне до гласуването и гражданския контрол - например виждаш, че някой бута подкупи или окрива данъци, си длъжна да докладваш пред съответните органи. Само така може едно общество да върви напред.


Защото утре както си стоиш в средата на ескалатора и някой случайно те удари с лакът в лицето докато се катери бързо нагоре и се строполиш в основата на ескалатора със счупени два таза да не вземеш да опищиш света как хората били груби, как си се опитала да го осъдиш пък най-накрая той те осъдил и т.н.  Joy

# 1 040
  • Мнения: 18 680

Човекът не е в нарушение, защото е в правото си да върви отляво.

А не е твоя работа да гледаш в канчето на другите. Това е типичен селяндурски манталитет. Ако ще някой да е чистач на тоалетни, ако ще да е най-гадната и нискоквалифицирана работа, която можеш да си представиш, ти НЯМАШ право да се интересуваш защо този човек бърза.

Аз не се интересувам, но въпреки това ни уведомяват - мен и останалите потребители, без изобщо да интересуваме - коя кога и какво трябвало да яде... Разберете разликата между правило и препоръка и се опитайте да схванете, че на ескалатор принципно не се върви - той затова се движи. Ако случайно се наложи да преминеш от едно на друго стъпало, е препоръчително да минеш отляво. Ако габаритите на разминаващите се позволяват.

# 1 041
  • София
  • Мнения: 10 825
Защо да не бързат тези така презрени магазинерки не разбрах? Или за тях е ок да закъсняват за работа? А и почивки явно имат по 5-6 на куп. Защо изобщо намесваш магазинерки, тираджии или сърдечни хирурзи тук?

П.П. Не обичам да правя забележки за правопис, но стига с тая тъпа дума "преценя". Няма такава дума в българския език. Преценява се

# 1 042
  • София
  • Мнения: 11 942
Аз се отказвам. Не мога да споря с радиото.

# 1 043
  • София
  • Мнения: 5 881
Мен пък изобщо не ме интересува коя за къде бързала, коя била закусила, коя ставала в 5.
Не съм съгласна да се пренебрегват указанията за безопасност на производителите на ескалатори заради нечии претенции, капризи и прочее фасони.

# 1 044
  • Мнения: 18 680
Само да вметна, че "на Българията" при много малко длъжности и професии не е забранено да се пие, да не кажа, че няма такива, освен дегустатор във винпрома. Единствените български служители, които съм виждала явно подпийнали и не им правят чак такъв проблем, обикновено носят оранжеви елеци.

# 1 045
  • Мнения: 1 790
Защо да не бързат тези така презрени магазинерки не разбрах? Или за тях е ок да закъсняват за работа? А и почивки явно имат по 5-6 на куп. Защо изобщо намесваш магазинерки, тираджии или сърдечни хирурзи тук?


От цялата работа разбрах, че за tier - магазинерките живот си живеят - закъсняват за работа когато си поискат, регламентирани почивки ползват редовно и не е проблем да се напиват!

# 1 046
  • HH
  • Мнения: 3 252
НА ТЕРИТОРИЯТА НА МЕТРОТО СЕ ЗАБРАНЯВА:
- да се влиза в станциите в нетрезво състояние, а така също и в състояние на наркотично или токсично опиянение;
- да се създават ситуации, които пречат на движението на пътническия поток;
- да се сяда на стълбите или на парапета на ескалатори/подвижната пътека, да се допира до неподвижните части, да се опира или оставя багаж на парапета;
- да се бяга на вестибюлите, стълбите, ескалаторите/подвижните пътеки, пероните и преходите на станциите;
- карането на велосипеди, ролкови кънки или други подобни транспортни и спортни средства;
- самоволното проникване в кабините на влаковете, служебните помещения на станциите, тунелните участъци, зад вратите в края на пероните и зад поставени постоянни или временни заграждения;
- да се слиза на коловозите или да се ходи по тях;
- да се преминава от единия на другия перон на станциите със странични перони, пресичайки през коловозите;
- да се създават условия за отваряне на вратите на вагоните по време на движение на влака или насилствено да се пречи на тяхното отваряне или затваряне на станциите;

НА ЕСКАЛАТОРИТЕ/ПОДВИЖНИТЕ ПЪТЕКИ
- да се стои от дясната страна, с лице по направление на движението, като се придържа за парапета;
- да се преминава от лявата страна, като се придържа за парапета;

- да се придържат личните багажи прикачване и слизане;
- да не се задържа при изхода;
- да се държат малките деца за ръка или на ръце;
- да се следят децата, да не допират с ръце неподвижните части;


кукумицинка специално за теб го показвам за трети път, извадка от указанията на софийското метро.

Ти си единствената, която така се изненада, че всички хора закусват било то работещи, бързащи, "грухтящи", "габаритни"....

Ти единствена не разбра, че не сме малоумни, много добре си осъзнавам габаритите. Предполагам другите хора също. Ти сама обясни за човек, който като е видял, че не може да премине отляво е спрял, без да помете и премаже никой.

След като от Метрополитен София са си направили труда да си публикуват тези неща в сайта, явно са си направили сметка и са оценили риска. Също така мисля, че е очевидно, че ако ходиш по движещ се ескалатор или пътека, ще стигнеш по-бързо отколкото ако ходиш по сълбите или успоредно на пътеката. Разликата може да е 1 секунда. Тази секунда си е моя и аз преценявам как да я използвам.

П.С. За 123432432 път пояснявам, не използвам софийското метро, знам че там станциите не са толкова дълбоки, знам че и хората са по-малко. Хората , написали инструкциите/указанията също го знаят .

# 1 047
  • Мнения: 239
хайде само да вметна, за професиите, може друга тема да си направи, който желае  Wink

# 1 048
  • HH
  • Мнения: 3 252
Мен пък изобщо не ме интересува коя за къде бързала, коя била закусила, коя ставала в 5.
Не съм съгласна да се пренебрегват указанията за безопасност на производителите на ескалатори заради нечии претенции, капризи и прочее фасони.

Тогава уведоми Софийска община. Може да откликнат и да променят нещата.

# 1 049
  • София
  • Мнения: 5 881
Тогава и вие на там се обърнете, може да сложат ескалаторни регулировчици и да ни накарат да им спазваме тъпите правила. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт