ИСТАНБУЛ Магнетичният [тема 33]

  • 51 590
  • 760
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 194
Записвам се да ви чета тук, че следващия месец ще пътувам до Истанбул за 4 дни. Да видя нещо ново Laughing

# 541
  • Мнения: 539
Иска ми се да ги съчетая трите места Женската джамия , Чамлъджа и Отатепе ,затова си мисля  от Кадъкьой ако хванем автобус 14М , той спира на Зейнеп и на Отатепе , но за чамлъджа не успях да намеря инфо  newsm78 Къде мога да проверя маршрута специално на тази линия с имената на спирките , от първата страница на темичката и линковете не успях да стигна до маршрута на 14М  Rolling Eyes


Здравейте! Ако хванете авт.14М за Отатепе по добре е директно да отидете до парка, защото автобуса е с дълъг маршрут и се пълни много, а на връщане да слезете на Женската джамия - пресича се улицата. От там да хванете 14 F за Чамлъджъ и от там по плана. Аз ползвам това http://en.yoltarifi.com/iett-14m-hareket-saatleri-kavacik-yeni-c … nbul-guzergahi--r

# 542
  • Мнения: 3 294
Теди , благодаря , сайта е страхотен , ще действаме както предложихте , дано успеем да посетим всичко запланувано Simple Smile   bouquet

# 543
  • Мнения: 124
bialk, много интересна легенда за Света София. Аз бях тях преди време и си завъртях пръстта, но нямаше никой, който да разкаже легенди и истории. Sad Просто го направих затова, че всички го правеха и бях чувала, че имало нещо свято в тази дупка.
Ааа да кажа и за входния билет, който ми беше доста скъп, 30 TL Simple Smile

# 544
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 715
Няма защо момичета. Hug
На нас за дупката в Света София ни казаха, че се сбъдвали желания при въртене.

Имам молба към тези, които ще пътуват в Турция. Личната препоръча на майка ми  Verrutol  за коши трън, но тук се появяло много рядко и само там може да се намери. Ако на някоя от вас не й представлява трудност и може да провери из аптеките и купи, ще съм много благодарна. Гледах в някакъв сайт, цената му беше 6,25 лири. Не е скъпо.
Веднага ще си го платя.
Има вероятност да ходя другия месец до Одрин, но не е сигурно и вие сте ми спасението. Hug

# 545
  • София
  • Мнения: 13 126
Теди , благодаря , сайта е страхотен , ще действаме както предложихте , дано успеем да посетим всичко запланувано Simple Smile   bouquet

Ako първата ви цел е Отаатепе, фериботът може да е до Юскюдар, а не до Кадъкьой. От там 15М. Така ще спестите доста време, защото Юскюдар е по-близо до Бейкоз. Но това е само в случай, че нямате планове да гледате нещо в Кадъкьой.

# 546
  • Мнения: 3 294
Таня  Hug точно това написах като вариант , с ферибота от Еминьоню до Юскодар , с авт 15М слизаме на Otagtepe , след това хващаме автобус 14М до Зейнеп Камил и от там 14Ф до Курал и от Чамладжъ търсим спирката за авт 129 Т  Crazy

# 547
  • София
  • Мнения: 13 126
Таня  Hug точно това написах като вариант , с ферибота от Еминьоню до Юскодар , с авт 15М слизаме на Otagtepe , след това хващаме автобус 14М до Зейнеп Камил и от там 14Ф до Курал и от Чамладжъ търсим спирката за авт 129 Т  Crazy

Тогава можеш да видиш какво съм обяснявала наскоро - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=794650.msg28869099#msg28869099

А това е маршрутът на автобусите в близост до Отаатепе - http://media.snimka.bg/s1/3135/032514766-big.jpg?r=0  А е далечната спирка на 15SN и 15kC , В е близката спирка на 14М и 15М, а С е входа на парка.

# 548
  • Мнения: 118
Здравейте, момичета. Утре вечер заминавам за Истанбул. това ще е второто ми пътуване и т.к. разполагам с ограничено време ми се иска да посетим някои нови за нас местенца. Прочетох много из темите, благодаря!, но все пак бих искала да попитам мога ли да комбинирам посещение на парка Гьозтепе и чамлъджа с едно ходене в рамките да речем на около 4 часа? Ако е възможно как бихте ме посъветвали да постъпя  - в какъв хронологочен  ред? Отправна точка ми е да речем Еминюню...
И ако не е много нахално - до Тюркоазу доколкото разбрах се качвам на метрото на Аксарай и слизам на 5 - тата спирка?

# 549
  • Мнения: 487
Здравейте,

Някой ходил ли е в Kuzguncuk(не знам как се пише на български) ?

http://travel.nationalgeographic.com/travel/city-guides/istanbul-walking-tour-2/

Еврейски квартал, по това което чета в интернет, по пътя от Бейлербей дворец към пристанището на Юскюдар...Понеже съм решила да го прекарам деня в Азиатския Истанбул, снимките изглеждат много красиви, но имам само един ден и , ако някой е ходил, ми е интереснo заслужава ли си...

И втория ми въпрос - за обиколка на джамиите в Юскюдар, гарата Хайдарпаша , Кадъкой и Мода - за един ден дали ще мога да ги обиколя?

# 550
  • Мнения: 471
Здравейте,

Някой ходил ли е в Kuzguncuk(не знам как се пише на български) ?

http://travel.nationalgeographic.com/travel/city-guides/istanbul-walking-tour-2/

Еврейски квартал, по това което чета в интернет, по пътя от Бейлербей дворец към пристанището на Юскюдар...Понеже съм решила да го прекарам деня в Азиатския Истанбул, снимките изглеждат много красиви, но имам само един ден и , ако някой е ходил, ми е интереснo заслужава ли си...

И втория ми въпрос - за обиколка на джамиите в Юскюдар, гарата Хайдарпаша , Кадъкой и Мода - за един ден дали ще мога да ги обиколя?

Минавал съм през квартала с автобус. Проблемът е, че главната улица (Паша Лиманъ) точно в този квартал не минава по крайбрежната, а се отклонява навътре в азиатската част и затова много от забележителните постройки по брега няма как да се видят.

Например вилата на Фетхи Мехмет Паша. От улицата се забелязва само покрива на вилата.

# 551
  • Мнения: 118
Извинявам се, че задавам за втори път въпрос за едно и също нещо, но много бих искала яко някой знае да сподели: как мога да комбинирам посещение на Гьозтепе парк и Чамлъджъ от Кадъкьой. Отбелязала съм си номерата на автобусите и спррките, но не мога да се ориентирам кой обект е най - добре да бъде посетен първоначално и след това как мога да отида до втория? Благодаря предварително! Hug

# 552
  • София
  • Мнения: 13 126
Извинявам се, че задавам за втори път въпрос за едно и също нещо, но много бих искала яко някой знае да сподели: как мога да комбинирам посещение на Гьозтепе парк и Чамлъджъ от Кадъкьой. Отбелязала съм си номерата на автобусите и спррките, но не мога да се ориентирам кой обект е най - добре да бъде посетен първоначално и след това как мога да отида до втория? Благодаря предварително! Hug

Според мен са си две отделни пътувания с начална точка Кадъкьой. Ние ходихме до малкия хълм Чамладжъ, върнахме се в Кадъкьой и отидохме до Гьозтепе. След това продължихме с разходка по булевард Баъдат и стигнахме пеша до Кадъкьой. Бих посъветвала първо да е Чамладжъ, защото ще сте все още бодри, а там си има изкачване, макар и от спирка Курал да е по-малко.  Wink

# 553
  • Мнения: 23
Здравейте......искам само да уточня:В момента валиден ли е номера на автобуса 9Ud от Юскюдар до Чамлъджа,на коя спирка се слиза и колко време се пътува?На връщане със същия номер ли се прибираме до Юскюдар?Благодаря предварително.....

# 554
  • Мнения: 539
Здравейте......искам само да уточня:В момента валиден ли е номера на автобуса 9Ud от Юскюдар до Чамлъджа,на коя спирка се слиза и колко време се пътува?На връщане със същия номер ли се прибираме до Юскюдар?Благодаря предварително.....


Авт.9UD е валиден минава през 10-15 мин. За Чамлъджъ се слиза на спирка Kisikli - от там пътя е стръмен.

Общи условия

Активация на акаунт