Домашно куче без надзор: Къде мога да потърся помощ и към кого да се обърна ?

  • 5 115
  • 66
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 781
Явно съм късметлийка, защото не съм имала подобни преживявания. Със сигурност всеки би убил за детето си. А, дали може да се проведе разговор няма как да се знае без да се опита. Е, като не става винаги има план Б. Не го отричам. Съжалявам, че заради разни човекоподобни трябва да имате подобни преживявания  Rolling Eyes

# 46
  • София
  • Мнения: 2 430
Явно съм късметлийка, защото не съм имала подобни преживявания. Със сигурност всеки би убил за детето си. А, дали може да се проведе разговор няма как да се знае без да се опита. Е, като не става винаги има план Б. Не го отричам. Съжалявам, че заради разни човекоподобни трябва да имате подобни преживявания  Rolling Eyes
стр.2 някъде между многто ти коментари:
Цитат
Вчера се опитах да разговарям с него след случката, само дето не ми тегли една. Каза, че кучето е добро и не хапе. Помолих го да го върже, но той си продължи да си ходи по улицата , а кучето да тича напред.


Благодаря ви на всички за съветите и, че отделихте време по моят казус.Оценявам го. След вчерашната поредна случка със същото куче мъжът ми днес ми купи "антихунд"  спрей и ми каза ако и довечера стане същото кучето е без повод направо да му напръскам очите на кучето без да се обяснявам на никой. Пък после стопанинът да върви да се обяснява, защо кучето му тича без повод. Другото, което забравих да напиша, е че кучето и неговият собственик и в двете поредни вечери бяха на много голямо разстояние един от друг ... реално 3 входа.
 За уточнение действието не се развива нито на детска площадка или в двор, а на малка квартална уличка със слаб автомобилен трафик и много тичащи, играещи и каращи велосипед деца. Уличка точно пред моят жилищен блок, вход и уви "моят дом е моята крепост" не важи.

# 47
  • Мнения: 781
Имай едно на ум, че този може да тръгне да се саморазправя, дори и физически с теб, ако напръскаш кучето щом тяърдиш, че е такъв идиот .

# 48
  • София
  • Мнения: 2 430
Имай едно на ум, че този може да тръгне да се саморазправя, дори и физически с теб, ако напръскаш кучето щом тяърдиш, че е такъв идиот .

И това ми мина през ума и пак аз съм в неизгодна ситуация, какво и него ли да наръся ?!
................и после да се обяснявам, че е рексона против изпотяване Laughing

# 49
  • Мнения: 1 749
Имай едно на ум, че този може да тръгне да се саморазправя, дори и физически с теб, ако напръскаш кучето щом тяърдиш, че е такъв идиот .

И това ми мина през ума и пак аз съм в неизгодна ситуация, какво и него ли да наръся ?!
................и после да се обяснявам, че е рексона против изпотяване Laughing
Ако тръгне да се саморазправя: стъпка 1. пръскаш и него в очите, стъпка 2. звъниш на 112 и викаш полиция. Тогава нещата ще са съвсем различни. Peace
Внимавай да не пострада детето, особено ако е близо до кучето.

# 50
  • Мнения: 21 386
  Правилно. Жалко, че ще пострада добичето заради малоумния си стопанин. Все пак съществува и вероятността, като те види със спрея, да схване, че не ти мигва окоо и да вземе да си връзва кучето, или, което е по-вероятно да минава другаде, да притеснява други деца.
 
  Излизай довечера със спрея в ръка и успех. Ако вземе да скандалничи викай високо и не се стеснявай да се разправяш, явно сме се върнали в джунглата, та ще трябва да вием по вълчи.

# 51
  • Мнения: 336
 
  Излизай довечера със спрея в ръка и успех. Ако вземе да скандалничи викай високо и не се стеснявай да се разправяш, явно сме се върнали в джунглата, та ще трябва да вием по вълчи.

По отношение на кучетата, домашни и бездомни определено сме се върнали в джунглата  Tired

# 52
  • Мнения: 781
Аха 112. Последно, докато се разправях с тях един двукрак идиот ми счупи стъклото на колата и поде опити да ме извлече от вътре, а от телефона се чуваше " Госпожо, хайде не ми обяснявайте дали да викам пожарна, полиция или лекари, а ми опишете подробно случката, къде се намирате и данните на нападателя " . Ама как да не, той преди да скочи да ме бие си показа личната карта  #Crazy

# 53
  • Мнения: 2 850
Белисима, кажи ми, че си се отървала Close Shocked какво стана?

# 54
  • Мнения: 8 924
Не съм чела цялата тема,но казвам, преди време бях питала подобен въпрос във форума им и отговориха да се обадя на телефона за неспешни повиквания в  общината. Има го тук.
02 987 55 55
24 часа за неспешни повиквани

# 55
  • Мнения: 781
Белисима, кажи ми, че си се отървала Close Shocked какво стана?

Едно момче явно виждайки какво се случва спря и дойде да се намеси. Ако чаках онзи муньо от 112 щеше да ми е все тая кой са пратили. Та в този ред на мисли явно нищо не  ни работи, като хората.

Пак тия идиоти им звъня за запалена пластмасова кофа, близо до която има паркирани автомобили. Онази ми говори нещо супер лежерно и ми вика "Дрън, дрън, дрън изчакайте" . Казвам "Аз ще изчакам, ама на човека колицата замина"  Laughing Изобщо, май верно делото на давещите се е в ръцете на самите давещи се ...

# 56
  • София
  • Мнения: 28 410
...
Пак тия идиоти им звъня за запалена пластмасова кофа, близо до която има паркирани автомобили. Онази ми говори нещо супер лежерно и ми вика "Дрън, дрън, дрън изчакайте" . Казвам "Аз ще изчакам, ама на човека колицата замина"  Laughing Изобщо, май верно делото на давещите се е в ръцете на самите давещи се ...

Точно за същото съм звъняла и реагираха доста бързо.

# 57
  • Мнения: 781
Пожарната дойде бързо в интерес на истината, след като се обяснихме колко спешно е всъщност, но не това ми е мисълта. При среща с разгневен балкански субект не бих разчитала на 112  Wink

# 58
  • Мнения: 1 749
Може да не разчиташ на 112, но нали се сещаш, че сигнала ти се записва? Flutter

# 59
  • Мнения: 781
Мхм, ама и бой и е**не не се връщат  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт