Фон дьо тен, бази за грим и перфектен тен-20

  • 106 658
  • 752
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 190
Може ли да ми препоръчате матираща пудра,но без онзи брашнян ефект, без да изсушава много за светла кожа? Ценово до 40лв

Gabriella Salvete Pressed Powder дано ти помогнах  Wink

# 256
  • Мнения: 905
Laauren,аз го ползвам в момента.Покритието е леко,като с напластяване може да го докараш до средно.Определено не е с мат финиш,не стои мазно или лъскаво,по-скоро придава много здравословен вид на лицето.С този фон дьо тен кожата на лицето ми става буквално като бебешка,уникално комфортен е за много сухи кожи и сякаш има грижа,не е само камуфлаж.Най-добре попитай за мостри  :bouquet:SnegiP,пробвай Буржуа Хелти микс,Ревлон колорстей за суха кожа,Ревлон Фотореди,Макс фактор мирикъл тъч,ако се сетя за друг пак ще ти пиша.За моята суха кожа тези са били ок   bouquet

# 257
  • Мнения: 76
Laauren,аз го ползвам в момента.Покритието е леко,като с напластяване може да го докараш до средно.Определено не е с мат финиш,не стои мазно или лъскаво,по-скоро придава много здравословен вид на лицето.С този фон дьо тен кожата на лицето ми става буквално като бебешка,уникално комфортен е за много сухи кожи и сякаш има грижа,не е само камуфлаж.Най-добре попитай за мостри  :bouquet:SnegiP,пробвай Буржуа Хелти микс,Ревлон колорстей за суха кожа,Ревлон Фотореди,Макс фактор мирикъл тъч,ако се сетя за друг пак ще ти пиша.За моята суха кожа тези са били ок   bouquet

Tamar, мерси за отговора   bouquet
Аз съм с мазна и чувствителна кожа. Не искам кожата ми да лъщи и да стои мазна, но пък никак не ми харесва мат ефекта. За мен мат ефекта е все едно посърнала, болна кожа. Именно затова търся някакъв вариант на фдт, с който кожата хем да не е мат, хем да не е като намазана с олио, а пък да има здрав, сияещ и жив вид.
Именно копринен, сияещ, и т.н. вид са квалификациите за въпросния фдт на YSL. Но повечето мнения са от дами със суха или нормална кожа. И не знам дали няма да лъсна още след половин час от нанасянето му.
Ти слагаш ли пудра за фиксация?

Между другото, аз не търся силно покривен, даже не харесвам силно покривните и си внушавам, че кожата ми не може да диша и се чудя как да ги изтрия по-бързо от лицето.

# 258
  • Мнения: 2 805
Пробвай Dior Star. Към момента навсякъде имат мостри за вкъщи, за да може да прецениш дали ти допада.

Благодаря, гледах го онзи ден, но не си взех мостра. Аз много харесвам Диор Форевър. Даже мислех да питам в темата за отзиви за Стар.

Днес си взех мостри на двата на Кларанс, които Мимита ми препоръча.

# 259
  • Мнения: 905
Laauren,над него нанасям малко от свободната пудра на Шанел.Между другото,търсения ефект от теб постигам с Диор Форевър,ако имаш възможност пробвай го  bouquet

# 260
  • София
  • Мнения: 1 610
Аз го купих Стар преди повече от месец и го нося упорито, но още не мога да дам крайно мнение.

Има нещо, което не ми допада, но мисля, че просто фдт-а не е за комбинирана/мазна кожа.

Впечатленията ми към момента:
Като изпомпам количество върху четката ме лъха неприятна, химична миризма. За щастие бързо минава.
Не ми предизвиква никакви кожни раздразнения или проблеми. Разнася се лесно.
Покривността е средна към пълна, но не 100% пълна. Предполагам може да се напласти, но аз не искам, защото мисля, че ще стане по-зле като усещане върху кожата.
Изглежда много естествено и (първоначално) не се усеща върху лицето.

И сега за самото усещане. В началните часове фдт-а седи много добре върху кожата. В последствие обаче моята кожа започва да лъщи. Лъщи обаче по странен начин. Самият фдт, който до преди това не се усеща въху кожата, след време е като филм върху нея. Сякаш фдт-а не е попил, не се е захванал за нея. Знам, че обяснението звучи странно, но не намирам по-правилни думи.

Мисля, че за суха/суха към комбинирана кожа ще е идеален.
Чакам да застудее осезаемо, за да видя дали при по-ниски температури ще седи при мен по-добре.

Взех си и бюти блендера от серията, но още не съм го пробвала, за да видя има ли разлика при нанасянето с него.

# 261
  • Мнения: 905
Ел,благодаря за впечатленията,мислех да го поръчам,но ще изчакам по-добри отзиви newsm78Подобен филм ми прави Тейнт Мирикъл на Ланком Thinking

# 262
  • Мнения: 76
Elle-même, напълно те разбирам. Аз съм имала подобен проблем, но с друг клас фдт. Преди време без проби и мостри, просто ей така видях и реших да взема този фдт. Кожата ми бързо се омазнqваше, както й да е, с малко пудра, проблемът се решавашe. Първият час след нанасянето на фдт, той стои много естествено и нежно, но след 2-3 часа, стоеше като отделен от кожата и го усещах много тежък и запушващ кожата. Странно е за описване, но е истина. Предполагам не е от фдт, а от типа кожа и реакцията й към някоя от съставките. Радвам се, че поне въпросния фдт не е скъп, та не ми е жал, че си стой недокоснат на етажарката в банята.

http://www.sephora.fr/Maquillage/Teint/Fonds-de-Teint/Fond-de-Te … Hydratant/P765073

# 263
  • София
  • Мнения: 1 610
Много е индивидуално. Аз не съм попадала на лошо ревю на Star, пък при мен не се държи така добре.

Пробвайте го. Поне за него има мостри, на мен постоянно искат да ми пробутат някоя, така че си потърсете и пробвайте упорито. Може за Вашите кожи да се окаже великолепен.

# 264
  • София
  • Мнения: 4 743
Laauren, а пробвала ли си Everlasting на Clarins?
Според мен Touche Eclat не е за мазни кожи. Моята е смесена, зимата дори нормална към суха и чак тогава ми е комфортно с него.

# 265
  • Мнения: 76
Laauren, а пробвала ли си Everlasting на Clarins?
Според мен Touche Eclat не е за мазни кожи. Моята е смесена, зимата дори нормална към суха и чак тогава ми е комфортно с него.

Не съм. Сега съм със стей мат на Клиник и съм доволна, защото контролира омазняването на повърхността, кожата не лъщи и стои матова. За мазна кожа е перфектен, но както споменах, вече ми е писнало от този мат завършек, иска ми се кожата да сияе, да блести и да изглежда здрава.

Ще мина уикенда да взема няколко тестера на Диор форевър и на Кларанс, дано да са това, което търся.

# 266
  • Мнения: 1 304
Laauren, а пробвала ли си Everlasting на Clarins?
Според мен Touche Eclat не е за мазни кожи. Моята е смесена, зимата дори нормална към суха и чак тогава ми е комфортно с него.

Не съм. Сега съм със стей мат на Клиник и съм доволна, защото контролира омазняването на повърхността, кожата не лъщи и стои матова. За мазна кожа е перфектен, но както споменах, вече ми е писнало от този мат завършек, иска ми се кожата да сияе, да блести и да изглежда здрава.

Ще мина уикенда да взема няколко тестера на Диор форевър и на Кларанс, дано да са това, което търся.

Аз съм със смесена кожа също, склонна към омазняване,последният ми фон дьо тен,който си купих е на Шанел,прекрасен,цвят 20 clair,много светла ,бяла  издрава ми става кожата от него,не ми пресушава,има лек мат, и прекрасно се разстила по лицето, ето този
http://www.chanel.com/en_AU/fragrance-beauty/Makeup-Foundations- … 113408?sku=113409

# 267
  • Мнения: 2 836
Laauren,аз го ползвам в момента.Покритието е леко,като с напластяване може да го докараш до средно.Определено не е с мат финиш,не стои мазно или лъскаво,по-скоро придава много здравословен вид на лицето.С този фон дьо тен кожата на лицето ми става буквално като бебешка,уникално комфортен е за много сухи кожи и сякаш има грижа,не е само камуфлаж.Най-добре попитай за мостри  :bouquet:SnegiP,пробвай Буржуа Хелти микс,Ревлон колорстей за суха кожа,Ревлон Фотореди,Макс фактор мирикъл тъч,ако се сетя за друг пак ще ти пиша.За моята суха кожа тези са били ок   bouquet
Много ти благодаря tamar Simple Smile ще мина да си взема мостри

# 268
  • Мнения: 27
Дами ,моля за помощ търся добра пудра със средно покритие, SPF 15. Ползвам silky na seventeen s SPF 15  добра е ,но искам да пробвам друга. Мога да си позволя да е от 30-80лв. Кожата ми е нормална до суха. Предварително благодаря

# 269
  • София
  • Мнения: 2 952
Не съм. Сега съм със стей мат на Клиник и съм доволна, защото контролира омазняването на повърхността, кожата не лъщи и стои матова. За мазна кожа е перфектен, но както споменах, вече ми е писнало от този мат завършек, иска ми се кожата да сияе, да блести и да изглежда здрава.
Аз съм със сравнително мазна Т-зона. След дълго търсене на подходяща комбинация крем, ФДТ и пудра установих, че най-добре за мен е да блотирам с листчета или мека салфетка през няколко часа и да спра да се боря срещу лъсването по друг начин.

Пудрата на стей мат на мен много ми харесваше - не матира дълготрайно, но има изключително естествен и блърващ ефект, не е тип мат, та мат, както бих предположила само по името.
Присъединявам се към съвета за евърластинг, мисля че при него цветовете са малко по-светли за едни и същи номера спрямо евър мат, поне при мен така се получи.

Общи условия

Активация на акаунт