Въпрос за получаване на месечни помощи за дете

  • 1 629
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Въпроса ми е за получаване на месечни помощи за дете до завършване на средно образование. Детето ми е на 1 година. На всеки 12 месеца трябва да подавам Молба - декларация. Наред с другите документи ми искат и Удостоверение от университета в който учих, дали съм получавала някакви стипендии. Проблема е, че срока в който трябва да подам документите е края на месец август, а администрацията на университета през този месец не работи. По принцип това удостоверение за доход от университета задължително ли е, при положение, че в Молба - декларацията съм написалa , че не съм студентка и съм получила 0 лв. от стипендии.

Последна редакция: сб, 16 авг 2014, 00:19 от boiko_1978

# 1
  • Мнения: 6 764
 Ако става въпрос за детските в размер от 35 лв на месец, освен молба- декларацията ни изискаха (на мен и мъжа ми) служебна бележка от работодателя, в която са посочени доходите ни за последните 12 мес. Документите подадохме в Социални грижи, от университета нищо не са ми искали.

# 2
  • Мнения: 7 779
По принцип това удостоверение за доход от университета задължително ли е, при положение, че в Молба - декларацията съм написал , че не съм студентка и съм получила 0 лв. от стипендии.
бате/како  запиши още едно вишу  Laughing

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Не би трябвало да ти искат такова удостоверение.Пробвай да си подадеш документите при друга тетка от социалните.

# 4
  • Мнения: 3 960
Аз съм писала, че съм била студентка и не съм носила такова удостоверение  Peace Така че не би трябвало да ти искат, щом даже не си студентка.

# 5
  • Мнения: 63
Е не.......... Щом социалните са ти казали какви документи искат, какъв конкретно е въпросът ти?!? Всички сме били студенти по някое време от живота си, но за първи път чувам да се иска бележка от университета при положение, че вече не си студент. Сега се сещам, че вероятно става въпрос за бележка дали се получила помощта за майки-студентки /мисля, че беше около 2000 лв./ Все пак питай в социалните какво точно искат.

# 6
  • Мнения: 3 960
Но тази помощ не е от университета.

# 7
  • Мнения: 63
Но тази помощ не е от университета.
Така е, но не знам дали я смятат като доход или не. Другото, което се сещам е, че като подавах молбата последния път, също нямах всички необходими документи и беше към края на месеца, но ме накараха да напиша на лист ида се подпиша, че ще донеса липсващите документи в 2-седмичен срок  и по този начин не загубих помощта за месеца. Последно подавах в Люлин. Преди това в общ. Витоша ме връщаха докато не събрах всички бележки, така че навсякъде явно е различно, но все пак попитай какво да направиш, за да не изгубиш паричките за месеца.

# 8
  • Мнения: 4
Добър ден , Искам да се обърна към вас , знаете ли дали се отпуска някаква помощ за новородено , ако съм задочна форма на обучение ? Simple Smile Благодаря

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Добър ден , Искам да се обърна към вас , знаете ли дали се отпуска някаква помощ за новородено , ако съм задочна форма на обучение ? Simple Smile Благодаря

За всяко новородено се отпуска помощ за раждане.Ако ти е първо дете,е 250 лв.Нямаш право на помощта за майки студентки 2880 лв,защото си задочно.Запиши нещо редовно,за да я получиш
Ти ще имаш ли право на майчинство за работеща?Ако,не,имаш право и на други помощи при доход под или равен на 350 лв бруто на човек от семейството

# 10
  • Мнения: 4
Задължително ли трябва да изкарам зялата форма на обучение или мога да прекъсна след извесно време ? Благодаря за информацията Simple Smile

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Задължително ли трябва да изкарам зялата форма на обучение или мога да прекъсна след извесно време ? Благодаря за информацията Simple Smile

За момента не е задължително да се завърши образованието

# 12
  • Мнения: 4
По време на бремеността ли трябва да се записша или може и след това ?

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
По време на бремеността ли трябва да се записша или може и след това ?

Не е важно кога ще запишеш.Важно е до 6 я месец на бебето да подадеш документи в социалните.В момента на подаването носиш уверението,че си редовен студент.Кога ще запишеш преценяш ти

Общи условия

Активация на акаунт