Стерилизатор - електрически или за микровълнова?

  • 3 978
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 176
Здравейте на всички. От няколко дни съм в чуденка за стерилизатора - дали да бъде електрически или за микровълнова. Ние с мъжа ми не сме фенове на микровълновата, затова още от началото си мисля за електрическа, но ми се иска да чуя още мнения по темата от мами с опит. Ще съм ви много благодарна   bouquet

# 1
  • Млечния път
  • Мнения: 150
Не съм ползвала електрически. Все пак няма да му давате на бебето да пие водата от стерилизатора и ако материалът на шишетата е безопасен, не виждам пречка да се ползва такъв за микровълнова. Иначе и аз не съм давала нищо претопляно или готвено по някакъв начин на микровълнова на малкото. Ние също рядко я ползваме тази печка. Мисля, че ст. за микровълнова са значително по-евтини, което за мен е плюс. Успех в избора!

# 2
  • Мнения: 46
Към аргументите на focusmocus ще добавя и това, че няма да ви трябва място за още един електроуред, а проблемът с мястото, поне в моята кухня, е голям.

Ако така или иначе имате микровълнова, която не ползвате за друго, сега ще ви влезе в употреба.

Много е удобно и наистина бебешките шишета вече се произвеждат от пластмаса, която не отделя вредни неща при нагряване. Общо взето е все едно дали ги изваряваш на котлона или в микровълновата.

# 3
  • Мнения: 2 052
Аз ползвах за мирковълнова. Много по-евтини са, а кърмих и не ми се налагаше да го ползвам често. Общо взето стерилизирах само помпата за кърма. Според мен няма смисъл да даваш много пари за електрически.

# 4
  • Мнения: 781
Когато се чудех какво да взема си направих сметката, че микровълнова ще ползвам и след това, а стерилизатора не. Ние нямахме микровълнова и взехме. Стерилизаторът го ползвам нон стоп вече 3 месеца и нямам никакъв проблем нито със шишетата, нито с бибероните. Не знам точно какво са ви опасенията от микровълновата, но със сигурност е доста по-удобно от изваряване на шишетата на котлона. Само стерилизатор за мен са затворени грешни пари, за нещо което се ползва само няколко месеца.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Аз съм за електрическия.Ползвам такъв и двата пъти.Също не съм фен на микровълновата фурна.Отделно като пътуваме го взимаме с нас и си изваряваме шишетата.Иначе се ангажираме да има микровълнова фурна.А електрическият си работи във всяка хотелска стая

# 6
  • Мнения: 1 129
Аз също съм ползвала електрически, защото ние често пътуваме и с него е по-удобно. Цената може и да е фактор, но аз нашия съм го продала общо взето за същите пари, за които съм го купила. Така че не мисля, че това е толкова определящо. Стерелизирала съм всичко на малката само първите 3-4 месеца. След това започнах да й мия шишетата и бибероните с бебешкото веро на Бочко и стерелизаторът стана напълно излишен. Каквото и решение да вземете, няма да е грешно.

# 7
  • Мнения: 176
Благодаря ви много за отговорите. Принципно не ми е проблем мястото в кухнята, а и в Джъмбо съм си харесала един за 40 лв., така че и парите не са толкова фактор. Имам задръжки за микровълновата, заради всички неща, които съм изчела за вредата им върху храната. Вярно, че аз няма да готвя, а само ще ги стерилизирам, но пак са си лъчи, знам ли... Не се бях замислила и за пътуванията - имаме баби на двата края на България и ще пътуваме често вероятно...

# 8
  • Мнения: 1 427
Електрически-навсякъде можеш да го мъкнеш. Аз още в болницата го взех, заради помпата за кърма да я изварявам, иначе изварявах до 7-мия месец. не беше и скъп-към 60 лв. нов. http://www.otzivi.bg/storage1/images/catalog/item1789/pic1753/View.jpg
И имай предвид, че по-евтините изваряват по-дълго-към 30 мин. , а този за 10-на бяха готови.

# 9
  • Мнения: 668
Когато се чудех какво да взема си направих сметката, че микровълнова ще ползвам и след това, а стерилизатора не.
Абсолютно съвпада и с моето мнение, а и когато отидете на гости на някоя от бабите (стига и тя да има микровълнова) - лесно се пренася, защото заема малко място Peace

# 10
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 075
И аз съм за стерилизатор за микровълнова. Peace

# 11
  • Мнения: 211
Здравейте Simple Smile От известно време ви следя, защото и на мен ми предстои да си купувам стерилизатор. След като четох тук и питах познати май се спрях на електрически,защото електрическия мога да си го нося с мен, когато пътуваме ( родителите ни не живеят в града в който и ние ). Гледах тоя за микровълнова, в моята ще влезе, но в на свеки и в на мама микровълновата няма да може. Направих си сметка че тоя на чико от 70 лв ще ми излезе по добре от колкото два за микровълнова.  newsm78

# 12
  • Мнения: 781
Какви са тези микровълнови с различни размери, че да не влиза стерилизатора, които е универсален ?  newsm78

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Какви са тези микровълнови с различни размери, че да не влиза стерилизатора, които е универсален ?  newsm78

Малки са явно.И нашата е от малките и не всеки стерилизатор влиза

# 14
  • Мнения: 781
С ръка на сърцето признавам,  че изобщо не съм видяла, че има и малки микровълнови. Моят стерилизатор е от комплекта на Томи Типи и дори не съм се сетила да меря, като купувахме печката.

Общи условия

Активация на акаунт