Моля за съвет! Киста на яйчника.

  • 890
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте! Знам, че тук много се е писало по тази тема, но вече не знам от кого  да поискам съвет.  Embarassed Пиша тук с надеждата, да получа съвет, от някой патил от това. И така, ще започна от самото начало. На 18 години  съм и миналият месец ми откриха пет сантиметрова киста на десния яйчник. По-предните два месеца цикълът ми закъсняваше, гърдите и коремът ми ту се надуваха, ту спадаха, и накрая с мъка ми идваше отначало кафяво с лоша миризма. Това бе първото нещо, което ми направи впечатление и ме притесни. Второто беше, че през тези два месеца нямах толкова силни болки, а обикновено е истински ад и това ме усъмни. После отидох да се прегледам и ми откриха кистата, изписаха ми оргаметрил, който трябваше да пия пед дни по две хапчета на ден, но понеже майка ми ги е пила навремето девет дни по едно и на деветия кистата й се е пукнала, а при мен не, може би заради различния начин на прием, отидох на преглед, и гинекологът беше казал, че кистата я няма, и да изчакам няколко дни. Ако до тези няколко дни не ми дойде да отида, а ако ми дойде, да отида после. И на мен ми дойде, но този път вече си болеше много, както преди.  ooooh! Отидох после да се прегледам и останах шокирана, когато ми казаха, че гинеколога е отпуска, и даже не знаеха кога ще се върне, посъветвах се с майка ми, и тя каза да изчакаме да се върне защото сме доволни от него, аз се съгласих с очакването, че вече всичко ще е наред следващият месец, и ето ме сега... Този месец ми закъснява с 5-6 дни, гърдите не ме болят на допир, но са като камък, коремът ми се е подул, но не ми идва и това си е... ooooh! Искам да кажа, че не съм имала полови контакти и бременност е изключена. След като изчаках достатъчно време, утре ще ида да видя гинекологът дали се е върнал, защото ще се пъбъркам вече, а междувременно, ако има някой патил по същия начин, моля да сподели. Благодаря. Simple Smile

Последна редакция: пн, 18 авг 2014, 21:15 от Анонимен

# 1
  • Мнения: 313
Помоли го да ти пусне изследвания. Не е хубаво да се пият каквито и да е лекарства без изследвания, може сериозно да ти объркат хормоните.

# 2
  • Мнения: X
Помоли го да ти пусне изследвания. Не е хубаво да се пият каквито и да е лекарства без изследвания, може сериозно да ти объркат хормоните.
Аз бях правила тогава пълна кръвна картина и урина давах  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 313
Помоли го да ти пусне изследвания. Не е хубаво да се пият каквито и да е лекарства без изследвания, може сериозно да ти объркат хормоните.
Аз бях правила тогава пълна кръвна картина и урина давах  Simple Smile

Те нямат общо с хормоните.
Консултирай се в някоя от темите за хормони, защото не съм най-големия специалист. Но трябва да ти се пуснат поне Prolactin, LH, Estradiol, Testosteron, FSH на 3ти ден от цикъла. И Progesteron на 7ми ден след доказана овулация.

# 4
  • Мнения: X
Помоли го да ти пусне изследвания. Не е хубаво да се пият каквито и да е лекарства без изследвания, може сериозно да ти объркат хормоните.
Аз бях правила тогава пълна кръвна картина и урина давах  Simple Smile

Те нямат общо с хормоните.
Консултирай се в някоя от темите за хормони, защото не съм най-големия специалист. Но трябва да ти се пуснат поне Prolactin, LH, Estradiol, Testosteron, FSH на 3ти ден от цикъла. И Progesteron на 7ми ден след доказана овулация.

 
 Знам, че нямат нищо общо, просто казвам защото имаше доста неща под и над нормата, ех...Значи трябва и хормони...Ще му кажа, но както прецени за по-добре, нали това му е работата Simple Smile

# 5
  • Мнения: X
Помоли го да ти пусне изследвания. Не е хубаво да се пият каквито и да е лекарства без изследвания, може сериозно да ти объркат хормоните.
Аз бях правила тогава пълна кръвна картина и урина давах  Simple Smile

Те нямат общо с хормоните.
Консултирай се в някоя от темите за хормони, защото не съм най-големия специалист. Но трябва да ти се пуснат поне Prolactin, LH, Estradiol, Testosteron, FSH на 3ти ден от цикъла. И Progesteron на 7ми ден след доказана овулация.

 
 Знам, че нямат нищо общо, просто казвам защото имаше доста неща под и над нормата, ех...Значи трябва и хормони...Ще му кажа, но както прецени за по-добре, нали това му е работата Simple Smile
  А ако го няма, ще отида при една жена гинеколог, която ми препоръчаха, но ми се иска той да ме следи, защото си личи че си разбира човека Simple Smile

# 6
  • Мнения: 313
Съжалявам, но щом не ти е пуснал хормони, а те тъпче с лекарства... значи не разбира толкова или просто си пести направленията.

Успех.

# 7
  • Мнения: X
Съжалявам, но щом не ти е пуснал хормони, а те тъпче с лекарства... значи не разбира толкова или просто си пести направленията.

Успех.

Ами, ако пък не ми ги пусне, ще търся помощ другъде  search...Благодаря!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт