BENEDICT CUMBERBATCH и поколението на 30-годишните аристократи на големия екран

  • 41 902
  • 766
  •   1
Отговори

Анкета

Коя роля на Бенедикт Къмбърбач харесвате най-много? (Имате право на един отговор и идеята е да оцените ролите, т.е. неговото изпълнение, а не филмите като цяло!)

Опции:

  • в морето до колене
  • Мнения: 2 482

Бенедикт Тимъти Карлтън Къмбърбач е роден на 19 юли 1976 г. в Лондон в семейството на актьорите Тимъти Карлтън и Уанда Вентъм. Завършва средното си образование в престижното частно училище Хароу. Именно там той прави първите си роли в училищни пиеси. Учителят на Къмбърбач по драматургия, Мартин Тайръл, заявява, че той е най-добрият училищен актьор, с когото е работил в своя живот. По време на обучението си се занимава с ръгби и рисуване. През свободната си година преди да следва в университет заминава в Тибет, където преподава английски в манастир. След завръщането си изучава драма в Университета Манчестър и в LAMDA (Лондонска академия за музикално и драматично изкуство). Първоначално смята да изучава право в университета, но след това променя решението си.

     

От самото начало на своята кариера до днешни дни Бенедикт Къмбърбач неотменно присъства в сценични постановки. Една от първите му роли е превъплъщаването му в женския образ Титания, Кралицата на феите, в Шекспировата постановка Сън в лятна нощ (на английски: A Midsummer Night's Dream). По това време Къмбърбач е само на 13 г. През 2011 г. е съавтор на прецедент в британската история на театъра, след като печели наградата на The Evening Standard за най-добър актьор в главна роля заедно с Джони Лий Милър за пиесата „Франкенщайн”, режисирана от Дани Бойл. Всяка вечер Къмбърбач и Милър разменят помежду си ролите на Чудовището и Виктор Франкенщайн. През април 2012 г. дуото печели и Приз Лоурънс Оливие.
Oсвен в театъра, кариерата му се развива главоломно и в телевизията. Къмбърбач печели главната роля в биографичния филм „Хокинг”, която той определя като голямо предизвикателство. На няколко пъти се среща с именития учен Стивън Хокинг, за да обсъдят проекта. Ролята му е високо оценена — получава номинация за TV БАФТА за най-добър актьор през 2004 г. Също така Бенедикт озвучава учения в няколко научно-популярни филма на Discovery Channel.

Две от най-ранните му роли в телевизията са две отделния гостувания в "Heartbeat" , ролята на Фреди в  "Tipping the Velvet", Едуард Хенд в  "Cambridge Spies" и Рори в комедийната драма "Fortysomething". Участва също в  "Spooks" и "Silent Witness". През 2004 получава първата си главна роля като Стивън Хокинг в  проекта "Hawking" . Това му донася номинация за награда за най-добър телевизионен актьор на BAFTA и печели наградата за най-добър актьор на  Golden Nymph for Television Films. През 2005 изпълнява ролята на Едмънд Талбът в мини-сериала "To the Ends of the Earth", базиран на трилогията на Уилям Голдинг, на снимките на който бива отвлечен в Южна Африка, но успява на избяга. Участва за кратко в комедийното шоу "Broken News". Участва заедно с Том Харди в телевизионната адаптация на "Stuart: A Life Backwards", който се излъчва през 2007.
През 2008 играе главната роля в драмата на ББС  "The Last Enemy", за която е номиниран за най-добър актьор на Satellite Award. През 2009 участва в "Marple: Murder Is Easy" и в телевизионната адаптация на "Small Island", като отново е номиниран за най-добър актьор от BAFTA.
През 2010 играе Винсент Ван Гог в "Van Gogh: Painted with Words". Вестник "Телеграф" описва изпълнението му като "удоволствие ... ярко представяне на Ван Гог в един пламенен, синеок живот". Същата година участва в първия сезон на телевизионния сериал "Sherlock", което му печели голямо признание от критиците. От 2010 до сега сериалът му е донесъл две номинации за BAFTA, две за Emmy и една за Golden Globe.
През 2012 отново има главната роля, заедно с Ребека Хол в адаптацията "Parade's End", ролята му му осигурява втората номинация за най-добър актьор на наградите Emmy.


Първите си стъпки в голямото кино Къмбърбач прави през 2006 г. с драмата „Amazing Grace”, като ролята му дава номинация за "Най-добър британски пробив"на London Film Critics Circle  и комедията за живота на студентите в Бристъл "Starter for 10". Следват роли в „Atonement” и „The Other Boleyn Girl”. През 2009 участва в биографичната драма за живота на Чарлз Дарвин - "Creation". 2011 г. е изключително успешна за актьора, като той бележи голям успех в Холивудските среди в резултат на участието си в два от най-високо оценените филми за годината: номинирания за 4 награди „Оскар” „Tinker, Tailor,Soldier, Spy” и „War Horse” с 6 номинации „Оскар”.

Бенедикт озвучава дракона Смог и Некроманта в трилогията „Hobbit”, която е прикуъл към „Lord Of The Rings”. Любопитен факт е, че главната роля на Билбо Бегинс е поверена на Мартин Фрийман, който играе рамо до рамо с Къмбърбач в „Sherlock”. През 2013 участва и в продължението на "Star Trek : Age of Darkness", където играе Кан - антагониста на филма. През тази година три от филмите, в които участва, се прожектират на фестивала в Торонто: "The Fifth Estate" - където играе създателя на Уикилийкс Джулиан Асандж, "12 Years a Slave" - където играе робовладелец и "August: Osage Conty" за чийто официален саундтрак записва песен.
През 2014 Гари Олдма потвърди, че Къмбърбач ще играе в неговия режисьорски проект - " Flying Horse", за живота на Едуард Муйбридж. През тази година излиза и анимацията "Penguins of Madagascar", където ще озвучава ролята на вълк. Ще го видим също и в ролята на английския криптограф Алан Тюринг в "The Imitation Game".



*Сега следва стандартното интро, с което се „вклинявам” в уводната публикация.

За тези, които не знаят откъде и защо започна всичко, ето ги първите теми:
1) RYAN GOSLING и поколението на 30-годишните, които завземат Холивуд
2) JOSEPH GORDON-LEVITT и поколението на 30-годишните, които чупят STARmeter-а
3) JAMES McAVOY и поколението на 30-годишните, които все повече харесваме
4) TOM HARDY и поколението 30-годишни красавци, дето не се страхуват от грозни роли
5) MICHAEL FASSBENDER и поколението на 30-годишните "и красиви, и талантливи"
6) JAKE GYLLENHAAL и поколението на 30-годишните момчета, които винаги ще обичаме
7) TOM HIDDLESTON и поколението 30-годишни, които са добри в това да бъдат лоши
8.) JAMES FRANCO и поколението на 30-годишните, които превземат таблоидите

За някой "новопокръстен" те ще са полезни - да разбере причините да харесваме това поколение актьори; и следствията от това харесване, които понякога задават тона на темата.  
Също така напомням за новодошлите - анкетите в старите теми са активни! В тях все още може да се гласува. Възползвайте се от тази възможност. Винаги можете тук да ни разкажете какво и защо сте харесали във филмите на предните титуляри. Ще се радваме да разберем вашите пристрастия, макар и със задна дата.
Аз и занапред ще правя периодично преглед на промяната на резултатите в анкетите от старите теми, за да покажа на всички, че оценяваме техния интерес и тези допълнителни гласове не остават незабелязани, а напротив – за нас те са интересни и ценни!

И пак ще повторя, че темата е посветена на Къмбърбач, но (както и досега) темата е ЗА ВСИЧКИ. Защото такава е изначалната идея на този проект – че тези момчета са в най-активния етап на кариерата си, работят по много и качествено. И ние ги харесваме!
Затова и нашата поредица ще продължава.

За следващи теми има няколко идеи, които вероятно ще се избистрят, докато дойде време да вземем решение. Вариантите за избор са няколко – Брадли Купър, примерно; или Килиън Мърфи... А може дори да му "отпуснем края" и да посветим темата (за цвят) на новата ви любов - Джоел Кинаман... ще видим.   Simple Smile

И давам думата на Мури.   Hug
Да ни покаже своя поглед към Бенедикт Къмбърбач и филмите му.

Последна редакция: пн, 18 авг 2014, 23:22 от мячик

# 1
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
ето ме и мен в новата ни прекрасна тема. Тудно ми е да е определя защо харесвам толова много Бени, като се има предвид, че любовта ни изобщо не беше от пръв поглед. Открих го в Шерлок, разбира се, и първоначално си помислих колко е  " непривлекателен". Каква голяма грешка, вече на третия епизод бях изцяло попаднала под чара му. Защото той е наистина чаровен, много добър актьор и не на последно място - много земен човек.
Надявам се, че като се запознаете с творчеството му ще разберете защо го харесвам толкова. Удава му се еднакво добре да играе смотянак, аристократ, извънземен злодей или герой. Изключителен хамелеон и покорява само с присъствието си.
Дано темата ви стане толкова приятна колкото и на мен  Hug

# 2
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
и да ви запозная с широкото му творчество, като занапред му пожелавам да се снима и в някоя комедия  Mr. Green


2002

Fields of Gold

Скрит текст:
Бени се появява за толкова малко, че ако мигнеш ще го пропуснеш

Tipping the Velvet

Скрит текст:
ролята отново е малка, но пък самият минисериал е прекрасен. разказва се за момиче, което открива, че харесва момичета в консервативна и скована Англия и живота ѝ след като е направила своя избор. Определено препоръчвам да се изгледа.

Silent witness

Скрит текст:
този , очевидно култов британски сериал, има толкова много сезони, че дори не си направих труда да схващам историята. Бени се появява в два епизода


2003

To kill a King

Скрит текст:
Снимката горе показва "голямото участие в този филм  Laughing Но пък самият филм си заслужава, поне за хората които се интересуват от историята на Оливър Кромуел

Cambridge spies

Скрит текст:
Историята на четирима студента, вербувани да шпионират за Русия. Тоби Стивънс е добро допълнение заради което да се гледа този филм  Laughing

Spooks

Скрит текст:
отново култов сериал, отново епизодична роля

Fortysomething

Скрит текст:
пак малка роля, но самия сериал е много добър, така че който има желание може да му хвърли един поглед

2004

Dunkirk


Скрит текст:
документален филм, екранизация на евакуацията на Британската армия от Дънкърк

Heartbeat

Скрит текст:
Интересното е, че в този сериал Бени е играл три различни в три различни години

Hawking

Скрит текст:
Прекрасно изпълнение на Бени в ролята на младия Стивън Хокинг, който тъкмо разбира за болестта си. Самата роля му носи първата голяма награда, както и голямо одобрение от критиката

2005

Nathan Barley

Скрит текст:
поредното епизодично телевизионно появяване  Laughing не се е спирал тоя човек  Laughing

To the Ends of Earth

Скрит текст:
главна роля , този път. Историята на младия благородник Едмънд Талбът, който пътува за Австралия, където трябва да открие новия си живот. Само че, самото пътуване не се оказва толкова лесно. Мини-сериала е добре направен и си заслужава да му отделите време.

Broken news

Скрит текст:
комедиен сериал за телевизионни новини, добър е , както и се очаква

2006

Starter for Ten

Скрит текст:
най-накрая филм за киното, и то какъв. Пълен с бъдещи звезди, а предполгам , че и повечето сте го гледали покрай Джеймс. Но все пак да си кажа- филма е прекрасна романтична история на фона на прекрасния Бристол, а Бени е просто брилянтния зубрач.

Amazing Grace

Скрит текст:
много, много хубав филм за опитите да се вкара закон, забраняващ робовладелството и търговията с роби в Англия. Ролята на Бени не е голяма, но е запомняща се.

2007

Inseparable

Скрит текст:
short - филм, Златето беше пуснала линк към него, но ето го пак


Atonement

Скрит текст:
едва ли някой не го е гледал, но ако не е бързо да се поправи. Филма е невероятен, един от най-добрите, които съм гледала, включително и Бени вътре.

Stuart: A Life Backwards

Скрит текст:
отново прекрасен филм. Отново едва ли има някой , който не го гледал, но ако има ще разкажа на кратко. Бени е журналист, който пише книга за наркоман, с който се е запознал ( Том Харди ). Филма е много дълбок и смислен.

2008

The Other Boleyn Girl

Скрит текст:
първа голяма продукция, ролята му е малка, но той се справя много добре. Играе съпругът на Мери Болейн, който така "щедро" я предоставя на Краля

The Last Enemy

Скрит текст:
този филм не успях да изгледам, а изглежда доста интерен

Agata Christie's Marple : Murder is Easy

Скрит текст:
прекрасна кримка по Агата Кристи.

2009

Burlesque Fairytales

Скрит текст:
е този филм не можах да го открия по нито едни познат тракер

Creation

Скрит текст:
отново прекрасен филм за живота на Дарвин, преди да издаде своя голям труд. Бени играе негов приятел, който се опитва да му помогне със съмненията, които преживява

Small Island

Скрит текст:
пак хубав филм, пак костюмна драма  Laughing

2010

Four Lions

Скрит текст:
много странен филм, все още се опитва да разбера какво точно мисля за него. Става въпрос за четирима мюсюлмани в Лондон, чиято цел в живота е да се вризвят. Странното е, че си имат семейства и иначе са съвсем нормални хора, дори леко дебилни. Филма е пълен с абсурди, а темата е много сериозна

Van Gogh:Painted with Words

Скрит текст:
прекрасна роля и прекрасен филм. Препоръчвам

Third Star

Скрит текст:
вече много се повтарям, но и това е много силен филм с тежка тематика. Не знам защо само драми си избира този човек  Laughing Бени играе болен от рак, като заедно с неговите най-добри приятели поема на едно последно пътуване до малък залив в морето.

Whistleblower

Скрит текст:
и до него не стигнах, но чета че е много хубав, но тежък ( каква изненада )

Sherlock

Скрит текст:
започва първия сезон на Шерлок, първата роля, която дава огромна популярност на Бени. Самият мини-сериал си е чист шедьовър и препоръчвам на всеки да го гледа. Един от най-добрите в жанра си

2011

Tinker Tailor Soldier Spy

Скрит текст:
голям холивудски пробив, филма е много номиниран и много награждаван. Разказва се за живота на няколко британски шпиони през Студената война. Каста е повече от звезден

War Horse

Скрит текст:
вече стабилно стъпване в Холивуд с този грандиозен филм на Спилбърг. Не съм го гледала, няма и да го гледам. Не мога да понеса насилие над животни...

Wreckers

Скрит текст:
семейна драма за съперничеството между двама братя. Не е лош никак

2012

Parade's End

Скрит текст:
поредната роля, която да ни убеди колко е добър в костюмните драми, а той е наистина добър. Екранизация на романа на Форд Мадокс Фордс и просто изключителен, накара те да си замислиш и то доста дълго след като си го изгледал

Hobbit

Скрит текст:
почваме с тежаката категория  Laughing И да гледате филма, Бени няма да го видите, защото играе дракон. Но филма е такова пиршество за очите, ушите, душата и всичко, че просто нямам думи. Изключителен фен съм и за мен е задължително да се гледа, а и озвучаването на Бени не е за изпускане  Sunglasses

Electric Cinema How to Behave

Скрит текст:
направо ви пускам клипчето, много е симпатично и пълно с познати лица  Heart Eyes


2013

Star Trek : Into Darkness

Скрит текст:
и този филм е истинско нърд удоволстиве, Бени е божествен като злодея. Този британски акцент вкупом с тембъра на гласа му разтапят всички

12 Years a Slave

Скрит текст:
отново много силен и прекрасен филм, за който съм пристрастна. Ролята на Бени е интересна и много добре изиграна.

The Fifth Estate

Скрит текст:
много интересен проект за Джулиан Асанд, според мен Бени се справя много добре, но Асандж е оплюл яко филма. Самата тема не ми е интересна и филма ми беше скучничък, но си заслужава да се види.

August Osage County

Скрит текст:
този филм направо ме съсипа, изцеди всяка положителна мисъл, която имах в себе си. Направо смазва, но е задължителен за гледане

Little Favour

Скрит текст:
short филм, но не можах да го намеря никъде

# 3
  • Мнения: 2 612
Труден беше този вот, защото, естествено, се запознах с него в Шерлок и съм на мнение, че там е повече от брилянтен. Но страшно го харесвам в Стар Трек, ролята на злодей му пасва перфектно. И аз като Мури ще кажа, че самата тема на The Fifth State ми беше скучна, но неговото изпълнение си заслужава. В крайна сметка гласувах за Parade's End. И сериалът, и изпълнението му ми харесаха страшно много, а и той в доста интервюта казва, че това му е любимият герой. Определено има защо.

Гледала съм още няколко от филмографията, но няма да се впускам за тях. От кратките Little Favour и Inseparable ми харесаха много.

War Horsе дори с присъствието на двамата с Том няма как да го издържа, после ще го мисля с месеци...

# 4
  • Мнения: 1 992
Муре,   bouquet

Много хубаво заглавие на новата тема, как му пасва на Бенедикт. Повечето филми от анкетата съм гледала, имам да изгледам за Хоукинг, за Ван Гог, Third Star и дълго отлагания Parade's End.

И аз, като повечето от вас(предполагам) го забелязах в Шерлок и ми е любим там. За "Стюърт" няма какво да говоря, толкова хубав филм, толкова добър тандем, че каквото и да кажа ще е малко или ще се повторя. А Кан е един от най-сексапилните злодеи, които съм гледала.

Прави ми впечатление, че подбира изключително внимателно ролите си, повечето са многопластови, някои са противоречиви, не са лесни за изиграване.

# 5
  • в морето до колене
  • Мнения: 2 482
Ох, как не ми се пише за Франко...  ooooh!

Затова да взема да напиша за Бени.  Simple Smile

Няма съмнение, че Шерлок е ключовата роля за актьорската му популярност.
И аз не съм изключение - оттам разбрах за него и ще цитирам:

Дали някой вече е гледал новата еканизация на ВВС по Конан Дойл?
Един съвременен Шерлок от авторите на "Doctor Who", който всъщност се оказа доста интригуващ!
Актьорските биографии на двамата изпълнители на главните роли бяха забулени в мъгла за мен, но след проучване също се оказаха доста интригуващи...
Сега вече със сигурност ще гледам "Пътеводител на галактическия стопаджия" заради Martin Freeman  Simple Smile
А този младеж със сложното име Benedict Cumberbatch  Rolling Eyes всъщност има не само интересна визия, която му е докарала ролите на Стивън Хокинг и Ван Гог, а и доста добре се справя. Дори с култов образ като Шерлок Холмс.

Сериите могат да се свалят от eztv.it
Споменах ли, че през последните две седмици излязоха две серии. И се предполага трета на 8 август. Която май ще е последна. Което е жалко...
Не разбрах защо са го пуснали посред лято... но пък в зимното следене на куп други сериали, можеше и да го пропусна.  Simple Smile

Хареса ми! Препоръчвам!

(Не мисля, че ще е много трудно отсега да се предскаже първото място на тази роля в анкетата. При това със сериозна преднина. - Но пък ми е много любопитно дали и колко негови почитателки има шанс да привлече тази тема.)

А иначе аз като го харесах в Шерлок, потърсих други роли. Тогава гледах Starter for 10, припомних си го в Atonement + към него тогава "навързах" МакАвой...
През 2011 проследих и двамата в новите им филми + Гослинг естествено...и май точно тогава започна да се оформя в главата ми идеята, че между актьорите на тяхната възраст могат да се търсят някакви "поколенчески" прилики в развитието на кариерите им и нарастването на популярността им.
Така че Бенедикт е една от причините да съществуват тези теми.  Wink


П.П. Половината филми от анкетата съм гледала, но с удоволствие бих гледала повторно, преди да пиша за всяка от ролите поотделно. И преди да реша, за коя да гласувам.

Последна редакция: вт, 19 авг 2014, 11:30 от мячик

# 6
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
моето гласуване също беше много трудно... почнах от Шерлок, минах през какво ли не и най-накрая се спрях на Parade's End - просто е брилянтен там ... Все още си  спомням жестовете, въздишките и погледите ...

# 7
  • Мнения: 2 040
Муре, страхотна е новата тема!  bouquet

Аз се запознах с Бенедикт покрай МакАвой (в такива кръгове се движа  newsm03). Първо го гледах в "Starter for Ten" и си мислах какъв невероятен бастун е този рижавия, а след като го видях в "Аtonement" съвсем ми се затвърди мнението, че противен мазник. И така докато не го видях като Шерлок. "Ама, чакай малко! Това този същия бастун ли е?! Ама това сигурно ли е? Този същия?!? Я, колко бил хубаааав! Heart Eyes Ауууу, какъв невероятен глас има!" Heart Eyes
 hahaha
Та така, пъво се влюбих в Шерлок, а след това открих какъв невероятен актьор е Бенедикт. От тогава насетне изгледах още няколко филма с него, включително и "Бойния кон", за който никой друг не се престрашава. Все още няма да гласувам, защото има още много и много неща от по-старите, които да гледам.



По повод  The ice bucket challenge, да ви покажа как щял да изглежда Бенедикт след като го залеят с ледената вода.  hahaha


# 8
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
ахахахахахахахах за ise bucket-a, чакам с нетърпение  Whistling

а и да кажа за гласа му, не сме единствените, които сме открили красотата на този тембър и акцент, Бени има редица радио пиеси и участия  Crazy

# 9
  • Мнения: 5 304
Ха, честита ви темичка Mr. Green Много се радвам, че най-накрая има тема за него, защото ако се наложеше да почакаме още малко, щеше да мине в графата на 40-годишните.
Та "запознанството" с този ми "младеж" дойде след доста дърпане от моя страна, естествено, за абсолютно нищо Mr. Green Бях го чувала, може би тепърва нашумя сериозно и си викам "А, това е поредната звезда, която надали ще имам желанието да гледам някога". Всичко това продължи до началото на тази година, когато излезе третият сезон на "Шерлок" и реших да се предам. Хареса ми още в първия миг, щом го зърнах и чух. След това заради него специално реших да изгледам "Tinker, Tailor, Soldier, Spy", но нещо не ме грабна този филм.  В момента ми отлежава "August Osage Country", но както тежките драми не ми понасят, скоро няма да го гледам.
Като заключение мога да кажа, че много му ходи къдравата коса. Нещо ми е странен с права, не знам защо. А, и едно нещо ми е чудно: Защо в повечето филми е с руса коса?

# 10
  • Мнения: 2 040
Защото това е истинският цвят на косата му.

# 11
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
Шерлок е спечелил четири награди на Greative Emmy Awards   ura

http://variety.com/2014/tv/news/creative-arts-emmy-winners-orang … ctive-1201284558/

# 12
  • Мнения: 2 040
Браво на тях!




Я вижте какво с какво ме развесели днес нета. Laughing



# 13
  • Мнения: 1 992
Ехт сссексиии! Ей много ме дразни муцуната Франкова! Laughing В таз реклама, пък, съвсем.


Да използвам поста си, да ви насоча към лека поправка в анкетата - The Fifth Estate.

# 14
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
още един icebucket , няма как Франко да не направи някоя тъпотия

http://instagram.com/p/r3RkGqS9e2

Общи условия

Активация на акаунт