Апартамент под наем с Акт 15

  • 4 419
  • 17
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Здравейте,
Попаднахме на много хубав апартамент, всичко е наред, агенцията е известна и коректна. Намира се в затворен комплекс в Княжево. Изцяло обзаведен, вътрешно изглежда напълно завършен и годен за живеене. Явно е,че живеят и други хора в апартаментите. Но видяхме че е с Акт 15. Чувала съм,че ако няма Акт 16, им спират тока, водата, а аз съм бременна и не ми се ще да се случват такива неща. Какви са Вашите впечатления?
Благодаря за съветите  bouquet

# 1
  • Мнения: 4 199
За съжаление е така. Не бих рискувала, особено бременна.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Става въпрос за цял затворен комплекс, където живеят хора....
Еми не можем да си намерим квартива Sad все нещо притеснително има...

# 3
  • Мнения: 4 199
Знам, мисля ви, пусках ти и аз обяви, ще продължавам да следя, сега ще пиша и на един познат брокер.

http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=2d134883582135651
http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=2c139202647337714
http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=2c140455609301882
http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=2c135109252620644
http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=2c136369474120911
http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=2c136860865572332
http://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=2c138875632436237
  и т.н.. има доста излезнали нови, разгледай ги.

Последна редакция: вт, 19 авг 2014, 15:10 от Julia_21

# 4
  • Мнения: 2 003
Ми то какво пък по- притеснително ...
Имах пред вид без акт 16

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Благодаря за линковете, но последните 5-6 обяви не са валидни. Отдавна ги има, като се звънне, нямат нищо налично в Княжево.
Колкото до първата, само да не е таван, че в момента живеем така и зимата не може ама не може да се стопли и лятото се пържим в жегата Laughing

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Сега говорих с агенцията отново ("Мирела"), казаха, че всеки апартамент си имал електромер и отчитането ставало при домоуправителя, имало и други хора. Не спирали токът и водата. Отделно отоплението е на газ. Просто е много хубав комплекса и затова се навихме. Каза, че не е на ТЕЦ, а на ток...каквото и да значи  това.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 129
Защо и откога е така?
Чакат акт 16 или така ще си стои?
Според тези отговори вече може да се мисли. Като ако е минала година или повече примерно, може и да си останат така.

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Мислите ли си ,че си струва да се рискува, щом има електромери и токът се отчита на домоуправителя. Просто много ни хареса, просторен, изцяло южен, нов и много голям апартамент е..

# 9
  • Мнения: 2 222
Проблемът при липса на разрешение за ползване (документът който се издава след Акт обр. 16) е че това по документи не жилище, а строителен обект, т.е. няма постоянно електро захранване с редовни пломбирани електромери с открити партиди към ЧЕЗ. Същото е положението с  водомерите  и Софийска вода. Има временно захранване, което обикновенно с е много по малка мощност и е общо за целият обект. Вероятно всеки апартамент има монтиран контролен електромер и разпределянето на общата сметка става между обитателите. Проблемите започват, когато се заселят повече хора и потреблението нарасне - резултатът е често падане на предпазителите на временното ел. табло. Щом не е на сентрален ТЕЦ, значи всеки апартамент е с бойлер, а това качва ел. потреблението още повече. Не зная дали няма да има проблем с регистрацията по "настоящ адрес". Щом очаквате детенце сигурно ще ви е нужна за личен лекар и т.н.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 129
Мислите ли си ,че си струва да се рискува, щом има електромери и токът се отчита на домоуправителя. Просто много ни хареса, просторен, изцяло южен, нов и много голям апартамент е..
Много апартаменти са такива, но всичко им е наред с документите. Едва ли се пренасяте с 2 сака дрехи, така че е много важно да не се правят компромиси, които да струват време, нерви или неудобства. Казвам го от позицията на човек, местил се 2 пъти за 1 година с всичкото мебели и покъщнина. Още разопаковам кашони всъщност. ТЕЦ ако въобще има в Княжево, асансьор, ток, вода, качество на строителството, и не на последно място преценявайте хазяите, ние с тях най- вече имахме проблеми. Всичко е важно, нищо че е квартира.
PS И далеч от "професионални" хазяи, там в повечето случаи няма оправия.

# 11
  • София
  • Мнения: 11 942
Проблемът при липса на разрешение за ползване (документът който се издава след Акт обр. 16) е че това по документи не жилище, а строителен обект, т.е. няма постоянно електро захранване с редовни пломбирани електромери с открити партиди към ЧЕЗ. Същото е положението с  водомерите  и Софийска вода. Има временно захранване, което обикновенно с е много по малка мощност и е общо за целият обект. Вероятно всеки апартамент има монтиран контролен електромер и разпределянето на общата сметка става между обитателите. Проблемите започват, когато се заселят повече хора и потреблението нарасне - резултатът е често падане на предпазителите на временното ел. табло. Щом не е на сентрален ТЕЦ, значи всеки апартамент е с бойлер, а това качва ел. потреблението още повече. Не зная дали няма да има проблем с регистрацията по "настоящ адрес". Щом очаквате детенце сигурно ще ви е нужна за личен лекар и т.н.

Всичко това е вярно. Аз самата живея в апартамент с Акт 14 и ми е ясно.
Но тук става дума за наличен Акт 15, което означава, че всичко по сградата е завършено и остава само да мине комисията, която да издаде заключителния документ.
Ако не ви притеснява това, че до Акт 16 ще плащате електроенергията по цени за стопански потребители и че имате ограничение на мощността за сградата, се съгласявайте.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Съгласихме се, да, главно защото апартаментът е много голям, хубав и слънчев. Друг такъв и наполовина толкова хубав, не видяхме. Вече 3 седмици сме тук, засега проблеми няма с тока, но се надявам скоро да го оправят, за да не плащаме промишлен ток..

# 13
  • Варна
  • Мнения: 5 065
Имаме такъв апартамент, който получи Акт 16 преди няколко месеца.  За 15 години нито ток са ни спирали, нито напрежението е било слабо, нито са ни гонили... Освен неудобството, че домоуправителят събира парите за ток и вода, нищо друго не е по-различно. Токът е на промишлена цена, но не сме имали високи сметки, защото апартаментът е южен и много топъл, имало е зими, в които сме пускали радиатора за 2  - 3 часа, 5 пъти, за целия сезон! Общо взето всички си живееха така с години. Може да се спре тока и водата единствено ако някой от живущите в сградата подаде жалба, и то преди крайните действия има един милион предупреждения и евентуално време да си намерите друга квартира. Супер, че сте си намерили нещо изгодно. Да си наемеш читава квартира си е мисия невъзможна.  Flutter

# 14
  • София
  • Мнения: 3 129
Съгласихме се, да, главно защото апартаментът е много голям, хубав и слънчев. Друг такъв и наполовина толкова хубав, не видяхме. Вече 3 седмици сме тук, засега проблеми няма с тока, но се надявам скоро да го оправят, за да не плащаме промишлен ток..
Сградата току-що ли е завършена или си карат така?
Акт 16 има отношение към много неща, например ТЕЦ, асансьор, може би дори и адрес, не е хартийка.

Общи условия

Активация на акаунт