Кървене при носене на тежко. Възможно ли е?

  • 1 952
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 403
Здравейте.

Толкова съм притеснена, че реших да пиша тук и да попитам дали сте чували за маточно кървене, ако носиш много тежко.

Става дума за майка ми, Тя е на 69 г, преди 15 г и спря окончателно цикъла и е нямала проблеми до сега. Имаше миома, когото и идваше цикъла, не се оперира, защото нейна позната акушерка и каза, че с времето миомата ще изсъхне.

Преди 4-5 дни майка донесе доста тежка диня и на другия ден прокърви. Днес отново се натоварила с покупки и отново кървене.

Въпреки всекидневните ми разговори с нея да отиде на гинеколог срещам само нейния отказ и не знам как да я убедя.  А аз съм толкова притеснена, че започна да ме боли корем, да не спя, да треперя от страх за нея.

Решила е да пие овчарска торбичка и други билки, но за лекар не иска и да чуе.

Някоя от вас смята ли, че е възможо носенето на тежко да е причината ?

# 1
  • Мнения: 21 385
  Не мисля, че може да е от носене на тежко.
  Трябва да я накараш да отиде на лекар.
 Желая ти всичко да е наред с майка ти и ти стискам палци Hug

# 2
  • Мнения: 403
Много е трудно да я убедя за лекар. Проблема е, че и предстои операция на катарактата на едното око, за която се гласи от 1 година и не иска да я отлага. Сега ми каза, че като се оперира може да си помисли и да отиде на гинеколог, но това ще е почти след месец. А ако продължи кървенето? Главата ми ще се пръсне от тревога

# 3
  • Мнения: 1 794
Не е от тежкото. Самото носене на тежко може да усили кървенето, но причината обикновенно са полипи, миома и т.н, някакво възпаление. Самата ти казваш, че тя има миома. Да отиде на лекар - Обикновенно правят кюртаж и изследват тъканите за измениния - в 99 от случаите няма никакав проблем и всичко приключва след кюртажа. Това се случва често на жени в менопауза.

Не искам да те плаша, но майка ми за съжаление беше от малкото случаи, в които откриха ракови клетки - рак на ендометриума. Остраниха й матката и яйчниците оперативно! Sad Наистина гадна операция, но пък от друга страна - добре, че отиде навреме - така рака беше хванат в начален стадий и не се наложи химиотерапия или някакво друго сериозно лечение. Сега е добре и много силно се надявам да си е жива и здрава още дълги години.  Praynig

# 4
  • София !
  • Мнения: 1 240
И според мен не е, от тежкото . Най-добре да отиде на лекар !
Дано всичко е, наред !

# 5
  • Мнения: 403
Благодаря ви момичета. Ще продължа да я убеждавам и дано ме послуша за нейно добро и за мое успокоение

# 6
  • Мнения: 5 892
Да подкрепя дамите!  Peace Какво толкова има да му се чуди и да отказва , прегледа ще мине за не повече от половин час. Трябва да иде!
Такова твърдение, че миомата изсъхвала за първи път чувам. ВЯрно ли е?

# 7
  • Мнения: 403
Да подкрепя дамите!  Peace Какво толкова има да му се чуди и да отказва , прегледа ще мине за не повече от половин час. Трябва да иде!
Такова твърдение, че миомата изсъхвала за първи път чувам. ВЯрно ли е?

Страхът от кюретажа е една от причините, защото казва, че аборт не е правила. Преди малко,  при поредния ми неуспешен разговор, ми каза, че преди 6- 7 години е имала подобно кървене, но пак не е отишла на лекар и то спряло.

Може би и сега се надява на това, а и тогава не ми сподели за проблема. Друго, че работеше работа, при която често не беше вкъщи и аз нямаше как да разбера. Сега разбрах, защото случайно погледнах в кошчето за боклук в тоалетната

# 8
  • Мнения: 1 794
[quhor=Камалия link=topic=795426.msg28847024#msg28847024 date=1408453999]
Такова твърдение, че миомата изсъхвала за първи път чувам. ВЯрно ли е?
[/quote]

Донякъде е вярно - миомата се влияе от хормоните - в менопауза те са по-малко и тя също може да почне да намалява или поне спира да расте!

# 9
  • Мнения: 403
Момичета, проблема се оказа в бъбреците. Не знам дали някой ще се учуди, но лекарствата за кръвно, които струват 30 лв общо са причината. Част от страничните ефекти са проблем с пикочните пътища и бъбреците.

# 10
  • София !
  • Мнения: 1 240
Ех  Confused , бързо да се оправия жената и дано повече да няма такива проблеми  Hug !

# 11
  • Мнения: 403
bunny, благодаря ти   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт