Трансфонтанелна ехография

  • 2 969
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 91
Здравейте, а на някого случвало ли се е да го пратят на ТФЕ заради родилни петна? Отидохме по съвсем друг повод при една частна педиатърка и тя видя, че бебка има родилни петна по лицето и ни прати на ТФЕ. Но доколкото разбирам от прочетеното, не виждам връзка между двете неща. Още повече, че тя нарече родилните петна "хемангиоми", а доколкото разбрах нейните са друг тип - salmon patches, както ги наричат по другите сайтове. А и личната лекарка на бебка каза, че са от типа петна, които ще изчезнат с времето, което за мен означава също, че не са хемангиоми. Та, започвам да се чудя дали жената нещо не се е объркала...

Последна редакция: ср, 20 авг 2014, 23:20 от AnMary

# 1
  • София
  • Мнения: 39 759
Какво ви спира да направите ТФЕ? За ваше успокоение - направете.

Моята дъщеря се роди с петно на гърдите в областта на сърцето и ни изпратиха на ехограф за проверка на вътрешни органи.

# 2
  • София
  • Мнения: 6 254
При нас, когато гледаха бъбречетата на 6м. прегледа и корема с ехографа и фонтанелата.

# 3
  • Мнения: 63
Не виждам причина да не направите това изследване, след като е препоръчано от специалист. А иначе по сайтовете много неща пише, в голямата си част написаното е далеч от истината.

# 4
  • Мнения: 91
Нищо не ни спира да направим ТФЕ и нямам против да го направим чисто профилактично дори. Просто не разбирам как това ще помогне за родилните петна.

Дотолкова, доколкото едното петънце е на единия клепач на бебето, разбирам, че може да се отрази по някакъв начин на зрението. Но все пак..

Пък и моят първоначален план беше да я заведем на дерматолог, за да ни каже дали това изобщо са хемангиоми или по-точно какви точно са петната, безобидни ли са или не и т.н. Това с ТФЕ ми се струва в изцяло друга посока.

# 5
  • Мнения: 91
Не виждам причина да не направите това изследване, след като е препоръчано от специалист. А иначе по сайтовете много неща пише, в голямата си част написаното е далеч от истината.

Изключително конструктивно и умно изказване! Направо ще си го разпечатам и ще си го сложа в рамка.

Ето заради такива не обичам да пиша тук - дървени философи, които пишат отговор, но всъщност не отговарят на зададения въпрос. Не искам мнението на някой си случаен непознат, който се крие зад някакъв псевдоним във форума дали да направим ТФЕ или не, а питам има ли хора с подобен опит. След като нямате нито опита, нито познанията, за какво губите своето и моето време и пишете клишета?

# 6
  • Мнения: 3 506
Големият ми син имаше подобни петна, за които казаха, че са травматични - след трудно раждане. Правиха му много ТФЕ-та, но той имаше и други проблеми. Може лекарката да се усъмнила в насока някаква травма по време на раждането. Възможно е също да е забелязала нещо или другият повод (заради който сте се срещнали) да я навел на някакви мисли, с които не е искала да те тревожи (честа практика, която не ми се коментира). Също така може да е решила и профилактично да ви прати - гледам, че броят на препоръчителните профилактични изследвания по една или друга причина доста е нараснал.. Не вярвам да се е объркала, но жалко, че не ти е пояснила защо те праща, а те е хвърлила в размисъл.

# 7
  • Мнения: 63
Не виждам причина да не направите това изследване, след като е препоръчано от специалист. А иначе по сайтовете много неща пише, в голямата си част написаното е далеч от истината.

Изключително конструктивно и умно изказване! Направо ще си го разпечатам и ще си го сложа в рамка.

Ето заради такива не обичам да пиша тук - дървени философи, които пишат отговор, но всъщност не отговарят на зададения въпрос. Не искам мнението на някой си случаен непознат, който се крие зад някакъв псевдоним във форума дали да направим ТФЕ или не, а питам има ли хора с подобен опит. След като нямате нито опита, нито познанията, за какво губите своето и моето време и пишете клишета?

Не е лошо да намерите друго място на което да изливате злобата си. Вероятно сте изключително интелигентен и посветен човек, щом търсите съвети за здравето и живота на детето си в Бг-мама. Има болници и лекари, компетентни по тези въпроси. И за мен Вашето поведение е безотговорно и глупаво, но не започвам с обиди и тъпи изказвания. Когато задаваш въпрос, трябва да си готов да чуеш всички отговори. Моля да не отговаряте на поста ми и много се извинявам, че си позволих да пиша в темата Ви.
Не че е важно, ноне съм дървен философ, а дипломиран такъв.

# 8
  • Мнения: 91
Maria.St, и аз така предполагам.

Финално да кажа, че в крайна сметка я заведохме на дерматолог, както си бяхме мислили в началото. Каза ни, че петната са повърхностни, не налагат някакво третиране и щели да се скрият до към 1-2-годишна възраст. Каза ни, че за такива петна не пращат на ТФЕ, а пращали за петна от типа на Горбачов, така че ние нямало нужда и смисъл да ходим.

Каза само, че ще се показват и стават по-ярки като плаче, като се изчервява, ядосана е, и т.н. и в този ред на мисли, тези "дразнители" от своя страна биха отложили във времето изчезването им. Така че ни препоръча да не сме от тези родители, които бързали да възпитават децата си още от бебета и ги оставяли да плачат по половин час. Ние така или иначе не го правим, а и тя, за щастие, до момента не е особено плачливо бебе.

Та, така, в крайна сметка ще минем без ТФЕ, защото петънцата са от лекия и безобиден тип.

Още веднъж благодаря на всички, които отговориха смислено Simple Smile

Хубав ден!

Общи условия

Активация на акаунт