за велоергометъра

  • 1 922
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Моля да ме извините ако е имало такава тема и се повтарям,но искам да знам колко често трябва да се кара колелото с каква интензивност,какъв е ефекта и кога се забелязва.Аз си купих за в къщи и карам по 30мин. на ден.Ще съм ви много благодарна ако някоя от вас може да ми обясни как да тренирам правилно.Благодаря ви предварително.

# 1
  • Мнения: 1 558
Ами по възможност тренирай сутрин на гладно. Значи на-ефективно се топят мазнините между 20 и 40 минута. Не си го слагай на голяма тежест, важното е да правиш повече обороти с краката. За стопяване на мазнините е важен въздуха, затова е добре да се задъхваш. Карай възможно с най-бързо темпо. Ако искаш да подобриш мускулатурата, тогава можеш да увеличиш тежестта.  Кардиотренировка е добре да правиш 4 пъти седмично поне. Ама всичко зависи от целите, които имаш.
Успех!

# 2
  • София
  • Мнения: 105
Аз отскоро имам кростренажор и карах по 20мин на ден, но ми казаха, че за топене на мазнинки е по-добре през ден, но по40мин! и както каза Пепи - сутрин на гладно. А и диетка няма да е излишна

# 3
  • Мнения: 522
Момичета,аз пък се нуждая от съвет - какъв велоаргометър да си купя?
В момета в Метро има един на промоция за 235лв. - някой знае ли дали е добър...

# 4
  • Мнения: 8
И моят е от метро не е кетлер фирмата вносител е спорт депот.Доволна съм.Отчита време,скорост, изгорени калории,пулс.Смятам че върши работа и струваше 282лв.

# 5
  • Мнения: 3 360
И моят е от Метро-вече на една седмица.Сдухвам го направо  newsm39: rotfImao:
Аз вече съм 4 килца надолу за една седмица newsm44 Само че 40 мин.каране и повече на ден +диетка и резултат има. Hug

# 6
  • Мнения: 11 003
За топене на мазнинки най-добре действа интензивно интервално кардио, но за мах 20-25 минути.  Sunglasses
Продължителнто кардио е нож с 2 остриета - в един момент организма свиква и не гори мазнини толкова ефективно.
Моя тренажор също е от Метро - не е кой знае какво, но за вкъщи е ОК!

# 7
  • Мнения: 56
Чувала съм че трябва да се кара интензивно (да поддържаш скорост над 20 км/ч или над 25 беше... но да го поддържаш) и всеки ден да увеличаваш минутите с по 5 докато стигнеш 40-50 (повече няма смисъл) а след това е хубаво докато си позагряла да направиш някакви други упражнения( за корем примерно-няма да ти се сторят много трудни)
Ако колелцето ти показва пулс е хубаво да го следиш да е в нормални граници ии в същото време да е около 160-170.

П.С.Отдавна не съм се занимавала така че ако някой има забележка към мен приемам Peace

# 8
  • Мнения: 11 003
40-50 минути са много!  #Crazy
Прави серии - 20-30 секунди много бързо, на max, после умерено, докато ти се нормализира дишането, около 40 секунди. Така 10-15 серии.

# 9
  • Мнения: 1 290
40-50 минути са много!  #Crazy
Прави серии - 20-30 секунди много бързо, на max, после умерено, докато ти се нормализира дишането, около 40 секунди. Така 10-15 серии.
Не са много,това е златната среда,аз правя 45 минути,а когато имам желание и по един час кардио Flutter

# 10
  • Мнения: 1 558
 Аз на тренировка в зала правя два пъти по 35 минути - в началото и в края на силовата. Ама след 40-тата минута, ако не прекъснеш започваш да губиш и мускулна маса, а аз си държа определено на мускулите. Все пак с толкова усилия си ги правя и стягам Wink

# 11
  • София
  • Мнения: 4 966
Значи аз така отслабнах около 8 килограма.
Пия л-карнитин и кафе на гладно сутрин.Почвам тренировка.Всеки ден по 25км карам,може и с почивка.С цел потене и по бързо каране...
Незнам колко време,аз си ги числих по километри.
И моето е като това в метро колело.

# 12
  • Мнения: 270
Я пояснете за по-неразбиращите като мен-какво ще рече кардио каране - на по-носка скорост, но по-продължително време ли? Аз имам същия от Метро, за който говорите, но не съм го карала поне 2 месеца, преди го карах по 20 мин на предпоследната степен и го съчетавах с различни видове коремни преси, добре ми се отрази, ама сега от малкия не мога да го карам(:

# 13
Az sushto imam ot Metro.Ot edna sedmica pak me hvana debelija ujas i zapochnah da karam po 1 4as na den.Samo,4e sam mnogo jashtna i trudno pazja dieti.

# 14
  • Мнения: 163
Момичета някоя можели да ми каже кой уред е по добър крос тренажор или вело. Искам да си купя но не мога да избера. едни познати ми казаха че крос тренажора е по добро защото стяга и мусколите на гърба, но като не съм ходила на фитнес и не знам. надявам се по запознатите да ми помогнат в избора.

Общи условия

Активация на акаунт