Възпаление - помощ!!!

  • 3 264
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1
Здравейте,
много се извинявам, знам че е имало такава тема преди, но моя проблем е мъничко по-различен. Преди 2-3 дни забелязах, че на сгъвката на бикини линията се е обърнал косъм и се е зачервил. Изрових косъмчето и го отскубнах, след това хубаво почистих със спирт и реших, че въпроса е приключен. На следващата сутрин беше се подуло доста и беше доста червено. Намазах го със спирт отново и малко гентамицин след това. Продължи да се подува и да боли ужасно много, едвам ходя. Вече трети ден поне е така и не виждам никаква промяна. Не знам какво да го правя, след като косъма не е вътре вече... правя му горещи компреси с надеждата да се изцеди. Нямам възможност да отида на лекар в момента, чак след седмица и половина. Какво да правя ?

# 1
  • Мнения: 4 199
Гугъл каза:

Ако искаш пробвай една изпитана рецепта- върху подутината сложи марля с парче пресен обелен домат.

В никакъв случай не слагай ихтиол! И не пробвай да го стискаш,ще си направиш беля.


Чувала съм,че и локума помага,но не съм го изпробвала.

За изтегляне на гнойта и не само помага също и вареният ориз.Слагаш 2-3 зрънца на лепенка или марля /сварени/и държиш поне няколко часа.

Нищо от това не съм пробвала, тъй като не съм имала такъв проблем. Но ако подутината се уголемява и боли, не се бави с лекаря.

# 2
  • Мнения: 2 379
Компрес с риванол и медицински спирт(равни части). Ако не мине ще се наложи да го цепят. Сигурна ли си, че е свързано с въпросния подкожен косъм?

# 3
  • Мнения: 3 068
Може да си замърсила местото , като си ровила за косъмчето , иди на лекар . Тетанус ваксина помниш ли кога си имала последно?

# 4
  • Мнения: 2 379
 Спрете да се вглъбявате за всяко едно нещо да си правите ТАП имунизация, да не говорим, че това е от няколко дни!

# 5
  • Мнения: 140
Привет, включвам се в темата, защото имам подобен проблем. Ако някой може да ми помогне със съвет ще съм благодарна. Между сгъвката на бикини линията, на малък участък - около 1 см е, не ми излизат от скоро косъмчета. Преди седмица на пипане усетих, че има някаква течност, помислих че прави възпаление от обърнати косъмчета. Намазах няколко с гентамицин, но нищо. Онзи ден реших да пробвам с т.нар. вълшебна пътка - мед, жълтък и брашно. Изкарах една вечер с топче от тестото и на сутринта като го махнах, това се беше пукнало и доста гной и кръв, след това изтече. Косъм обаче не можах да изкарам. Днес на мястото сложих компрес от йодасепт. Преди малко го махнах, видях че е отделило секрет. Не ме боли, но се притеснявам, защото е на такова място, че се търка в бикините постоянно. Какво още мога да направя или да търся лекар. И дали ако ида при гинеколог ще ми го цепне или трябва да посетя хирург? Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт