Наддаване на бебе

  • 2 394
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Имаме проблем с наддаването на нашия син.Сега е на 10 месеца и тежи само 6.500кг.Роди се 2.300кг.
Последния месец дори отслабна с 50 грама Sad. През 8 и 9 месец качи по 300 грама.
Хапва си сутрин около 09:00 попара 160мл.;
13:30 месно или зеленчук 160мл.
18:00 млечна каша 160мл.
21:30-22:00 около 120мл. мляко( повече не иска ако го насилим повръща)
04:00-05:00 хапва още около 100мл мляко.
Като цяло са малки грамажите но и той е с ниско тегло, а ако го насилим да яде повече повръща на фонтан в големи количества.
Може ли да ми дадете съвети как да направя храната му по калорична.
Има ли специалист към които можем да се обърнем за помощ?

Всички сега ще пишете че млякото му е малко... Бебо просто не му е фен и няма как да го насилим да пие повече.

Последна редакция: пн, 25 авг 2014, 17:30 от siameca

# 1
  • Мнения: 248
Разбира се, че има специалисти, към които да се обърнете. Педиатъра не ви ли посъветва нещо? Не знам дали някой форум е най- доброто място за здравни съвети, особено за толкова малки деца

# 2
  • Мнения: 270
Офф мила ,ако ще те успокоя нашето приятелче в парка се роди 2470 ,и сега на 3 години е 9 килограма,напълно нормален ,бърборещ човек.Кръвната му картина е перфектна,къде ли не му бръкнаха,амиии здрав е човека .Много е злояд и яде неща изброяващи се на пръстите ми.Спомням си ,че в млякото му слагаше или плодово пюре,или оризова каша един вид да е малко по калорично.

# 3
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Детето жизнено ли е ли е ? Бързо ли се изморява? Какво е мнението на педиатърът?
Ако няма оплаквания не тормози детето и себе си.

Самото не наддаване е типично за периода след 6-7-ми месец, защото децата стават по-подвижни.
Давам за пример малката ми дъщеря ( въпреки че тя е по-едричка), която 9-ти и 10-ти месец качи само по 100 гр. . Яде всичко, но по малко.

# 4
  • Мнения: 2 052
Дъщеря ми на 10м. тежеше 7,600. От 6 до 11м. не беше качвала нито грам, в някои месеци сваляше. Нормално е да не наддава или качва по-малко, според мен няма за какво да се притесняваш. Ако всичко останало е наред, детето е жизнено и видимо му няма нищо значи всичко е наред. А като гледам количествата които си написала, че изяжда, дъщеря ми изяждаше такива след годинка. На тази възраст ядеше около 100гр. Искай мнение от педиатъра, все пак тук не сме специалисти, но аз не бих се притеснявала Simple Smile

# 5
  • Мнения: 21
Да поясня че съм татко а не мама Simple Smile

Бебо е много активен и не спира да рита с крака и пърха с ръце. Такова друго бебе не съм виждал досега не спира и за секунда. Не го насилваме да яде повече защото имахме няколко случая на повръщане от остана и носа Sad
Педиятърката какво да каже не надавал от жегите, щял да навакса... Въпроса ми е кога ще навакса, като ще стане на годинка и няма да е дори 7 килограма Sad. Аз не искам да е супер някакво дебело бебе просто поне да влезе в минимума за възрастта си.
Като го гледам си хапва добре за неговите килограми. От тоя месец започнахме да му слагаме АМ във попарата и зеленчуковото пюре по 1-2 лъжички да става по калорично.
Пробвахме също и във вечерното мляко да слагаме бисквити но не ги хареса и не го иска.

# 6
  • Мнения: 4 758
Татко Сиамец, щом детето е жизнено, значи е добре. Доколкото знам, на година детето трябва да е утроило теглото от раждането си, демек вие трябва да сте около седем килограма. Ясно ти е, предполагам, че едно дете, родено 3 300 като моето, и едно дете, родено 2 300 като твоето, на една и съща възраст ще са на различни килограми - разликата от един килограм няма скоро да бъде заличена. Важното е детето да наддава. Когато започне да се движи, ще има периоди, в които съвсем няма да наддава - моят за една година е наддал един килограм и в момента, на 2 години, е 11 килограма.

Относно млякото - моето дете отказа да пие мляко на една година. Дори отказваше пюретата, в които слагах АМ. Пробвайте да му давате каши, приготвени с мляко, кисело мляко (за предпочитане от предназначените за бебета), грис, мляко с ориз, сирене, масло,... Не прекалявайте с маслото, че е много мазно. При нас кашите в началото вървяха, после и тях отказа. Сега папка грис и мляко с ориз, сирене, кисело мляко и масло и така си набавя необходимото мляко. Млякото обаче все още е важно за вашето дете, така че се пробвайте. В крайна сметка ако не иска, значи не иска и това е. Има разни пюрета на Хип с плодове и мляко или извара - тези също ги ядем с променлив успех, можете и тях да пробвате.

Не ги насилвай да яде - просто няма смисъл, всичко отива по пода, детето и родителите се изнервят, изобщо гадна работа става!

Успех и не се тревожи - детето е добре!

# 7
  • Мнения: 21
Мога ли да слагам в пюретата сухари и АМ да станат по калорични?

# 8
  • Мнения: 4 758
Мога ли да слагам в пюретата сухари и АМ да станат по калорични?

От сухарите няма да станат много по-калорични. За дете на такава възраст най-важното все още е млякото, така че слагай АМ, но не прекалявай, че понякога става на бучки и се надявай детето да ги яде. Моят само като надушеше АМ в пюрето, извърташе глава и приключваше с яденето - след като 2-3 пъти хвърлих пълни бурканчета и трябваше да отварям нови, се отказах от този метод. Дано при вас проработи.

# 9
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Пробвайте и друга марка АМ. Понякога има значение  Peace

# 10
  • Мнения: X
Лично мнение малко му е млякото на детето. Ако детето няма алергии може да предложите и кисело мляко с лъжица, без добавка на захар и бисквити.

# 11
  • Мнения: 1 897
Правете му млякото с по-малко вода,а повече АМ - 120мл.щом приема нека да е с 5,а не с 4 лъжички АМ.В нета или инструкциите ще прочетете,че не може,но детски гастроентеролог ми е казвал,че може без никакъв проблем.
 
Недейте да го насилвате с по-големи количества.Може да включите в менюто му авокадо,щом държите да давате нещо калорично.

Важно е,че детето е здраво и жизнено.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 4 475
И на мен тази тема ми е наболяла тези дни. Теглото на деветмесечния ми син е доста повече- 8200, но на практика не качва почти нищо от 4 месеца! Два пъти бяхме в болница, но въпреки че докато беше болен имаше трудности с храненето, на практика изяждаше почти всичко. В началото на май го измерихме с памперс и боди 8 кг, след две седмици гол - 7850, след още месец пак гол в друга болница -8 кг, след още месец при друг доктор - 8500, след още месец при нашата педиатърка- 8200. ooooh! Вярно е, че кантарите са различни, но едва ли има отклонение повече от 100 гр. Яде като разпран - 550-600 кърма, 240 АМ, около 300-350 пюре и каши и все е гладен. Супер активен е, пълзи, изправя се , обикаля мебели, не лежи освен като спи. Дано активността му да е причина.... Whistling

Общи условия

Активация на акаунт