Зелено ако при кърмаче

  • 2 579
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте мами,
Дъщеричката ми е на 3 месеца храни се само с кърма, но от седмица има зелено ако по 5 пъти ака на ден, което си мисля, че е като разстроиство. Други симпоми няма. Ходихме на док. изписаха ни Биогайа,не помогна отидох на друг док. там ни изписаха Хидрасек и Ентерол. Давам й ги вече 5 дни, но си продължава същото!  Моля ви за съвет ако сте имали същият проблем споделете как се оправихте. Иначе бебка е спокойна, яде,спи само амото ме питеснява!!!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 913
На първо време обърни внимание дали не приема повече от т.нар. предно мляко - то е по-воднисто и по-богато на лактоза и понякога това е причината за зеленото ако. Старай се да предлагаш втората гърда едва когато е изсукала първата или още по-добре в продължение на 3ч предлагай само едната гърда.

# 2
  • Мнения: 23
Така правя,старая се да я задържам по дълго преди да я преместя на другата,но няма промяна!
 Изчетох всичко писано по темата и нито едно не отговаря за нас.

# 3
  • Мнения: 24
Не се притеснявай не е нужно да се дава нещо ,ще се изчисти акото на това се казва " било му е студенко"

# 4
  • София
  • Мнения: 11 942
Моят опит с кърмене от стар, но си спомням, че зеленият цвят се е появявал, когато на бебето му е било студено. Беше лично мое наблюдение.

# 5
  • Мнения: 23
Ох,дано да е "било студено" само...тези дни ту е топло, ту студено,а тя не обипа да е завита и доста често се будя да я завивам,но може да и е било студено...но толкова ли дълго ще има отражение?

# 6
  • София
  • Мнения: 11 942
Ох,дано да е "било студено" само...тези дни ту е топло, ту студено,а тя не обипа да е завита и доста често се будя да я завивам,но може да и е било студено...но толкова ли дълго ще има отражение?

При мен беше зелено само веднъж след студеното. след всяко студено. Рядко два пъти, ако е било по-трайно студеното.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 4 459
Моето бебе все със странно ако беще, основно зелено и слузесто. Не съм го свързвала с топло и студено. Като го захраних, всички странности преминаха. Същата история беше и при първия ми син.

# 8
  • Мнения: 16
При дъщеря ми беше същото. Доста често имаше зелено ако, без видима причина. Някои казваха, че е от силни колики или болки в стомахчето. Никога не ме е притеснявало, смятам, че е нормално.
Ще премине, когато минете към пюретата, не се безпокой.

# 9
  • Мнения: 23
Все си повтарям да не се притеснявам,но всеки след обед има поне по веднъж зелено ако. Спрях да й давам лекарства, но няма промяна! Утре отивам пак на преглед не ми е спокойно. ...

# 10
  • Мнения: 2 746
Моето дете имаше същия проблем, но беше на година и половина. Според личната лекарка се дължи на недостиг на храносмилателни ензими, спомням си че изписа Креон и 10 дни диета да не яде месо и всичко се оправи. Но твоето бебе е много малко, пък и кърмиш, защо са му изписали тези пробиотици, че и Хидрасек? Щом детето е спокойно и се храни, всичко му е наред  Peace

# 11
  • Мнения: 1 143
И моето бебе понякога е със зелено ако, веднъж дори продължи цяла седмица. После си минава и така, не мога да то свържа с някаква причина.

# 12
  • Мнения: 794
Моето кърмаче също от време на време има зелено.
Изобщо не ме притеснява, защото не е постоянно- храни си се добре, през деня е весел и усмихнат, не плаче изобщо, затова нямам причини да си мисля, че нещо не е наред.
Даване на медикаменти на толкова малко бебе не ми се струва ок ...  Thinking

# 13
  • Мнения: 7 006
Моят опит с кърмене от стар, но си спомням, че зеленият цвят се е появявал, когато на бебето му е било студено. Беше лично мое наблюдение.

Да не обърквам аудиторията,но аз знам,че е от претопляне Crazy


Зелени изпражнения

Една от главните причини за зелен цвят на изпражненията е това, че бебето получава твърде много лактоза, съдържащо се в по-голямо количество в кърмата в началото на кърменето. Това е обичайно при бебета, които се хранят за кратко време, но често. Погрижете се бебето ви да приключи напълно с храненето от едната гърда, преди да преминете към другата, така че то със сигурност да получи богатата последваща порция кърма, която съдържа по-малко млечна захар.

http://www.aptababy.bg/bebe/zdrave-na-bebeto/pages/izprazhnenia.aspx

Общи условия

Активация на акаунт