Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бебета
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора

Кога най-рано мога да изведа бебето навън?Знам,че първо трябва да го изкарвам за малко на чист въздух и после да почнем с раходките,но ме интересува в това време сега, как е най-добре да го направя и кога?
Цитирай

Незнам колко е голямо бебето ти, но мойте и двете ги изкарах за пръв път на втората седмица.Важното е да няма мъгла.
Цитирай

София

На 15 ден от ражданате! Важното е да няма мъгла, да не е леден въздуха, ако може да не е много влажно. Педито ми беше казала, че до -5 градуса мога да я извеждам!
Цитирай

Нека лошото време не те притеснява. Единственото време в което не е желателно да го извеждаш е когато е влажно. А  иначе се започва по няколко минутки всеки ден на терасата. Обличаш го както си облечена ти плюс още една дрешка. Т.е. ако ти си облечена с пуловер и панталон и яке, то сложи на бебчо едно боди отдолу и чорапогащник и също панталон, пуловер и яке. На крачетата вместо обувки му сложи ританки или чорапки Smile В първите 8-9 дни можеш просто да отваряш прозореца на стаята за околло 5-10 мин 3-4 пъти за да проветряващш помещението. Колкото повече време бебчо прекарва на вън толкова по-добре за него Smile
Цитирай

Ако бебенцето е новородено, Т трябва да е над нулата, да няма мъгла и да не вали (става много влажно).
Започваш с извеждания на терасата или стоене на отворен прозорец, постепенно увеличаваш времето и сте готови за навън  Wink Първите разходки е добре да не са за повече от 30 минути.
Педиатрите ги обяснавят тези неща, можеш да се консултираш!
Цитирай

Самоков

На мен ми казаха, че при децата, родени през студен сезон, първата разходка трябва да се предшества от изнасяне на детето пред отворен прозорец, отначало за кратко, а след това за десет-петнайсет минути. По този начин бебето се подготвя за изнасяне на открито. По време на първата разходка не трябва да духа силен вятър и да вали.
Цитирай

Sofia

Ние излезнахме късно, мако преди да направи месец/ден- два преди това/.  Но педит каза, че всеки ден в който не сме навън, е загубен за детското здраве/или нещо подобно/. Но през цялото време преди това постоявахме на терасата за десетина минутки.
Цитирай

Тук-там

И ние излезнахме на 15 ден от раждането. Но все пак зависи колко е студено навън, разбира се. В началото на октомври времето беше хубаво.
Цитирай

София

strahotno ti e bebcheto, kolko e manichak, a kak umno gleda Smile)
mislia che shtom e dobre oblechen i zavit, niam aproblem d apodisha vazduh.
kak se chuvstvash , opravite li se, pomaga li ti naikoi? az sam v 7mi m i se chudia nad tezi vaprosi sega, za momenta sam otlichno, slava BOgu!
mnogo zdrave u vas!
Цитирай

спретната къщурка край селО Сливен

Като го извеждаш според мен не толкова влияние има Т, колкото да не духа, да няма мъгла или да вали Wink
Толкова добре си спинкат навън Peace
Цитирай

София

Незнам колко е голямо бебето ти, но мойте и двете ги изкарах за пръв път на втората седмица.Важното е да няма мъгла.
Цитирай

София

Според мене изчакай тия влаги да поотминат. Ние първо се паркирвахме на терасата в кошницата за кола, добре опакован. Някъде около 20 ден се водихме и за първи път на разходка.
Цитирай

В центъра на Стара Загора

Като стане на 15 дена го извеждай за малко на терасата.След 20 дена можете да си правите разходки и по 2 часа.Тогава времето се очертава да е добро Smile
Цитирай

аз бебелина я изведох за първи път на около месец, но то тогава си беше и бая студено, снежно и т.н. сега стига да не вали времето е достатъчно топло, за да можеш да започнеш към 15-20 ден.
Цитирай

София / Пловдив

Изведохме я за 15-20 мин. на 8-я ден от раждането, а след 10-я ден стояхме и час. Но беше началото на юни, т.е. топло и тихо време.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора