Диета+кърмене

  • 3 833
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 153
Някой може ли да ме посъветва каква диета за отслабване  мога да правя докато кърмя.Вече се захванах и със спорт, но няма де е достатъчно.Трябва да сваля 15 кг.ПОМАГАЙТЕ!!!

# 1
  • София
  • Мнения: 11 659
Ще следя темата с интерес,понеже мислех да пусна същата!Моите не са 15,а 10-12,но вече много ме подтискат и съм склонна да се откажа и от кърменето само и само да започна някаква диета /само не ме бийте/.
Съжалявам,че използвам чужда тема,но искам да попитам мога ли да ползвам диетата на Скарсдейл,която включва пилешко,телешко,риба,агнешко,плодове и зеленчуци,сирене и яйца,а дори ръжен хляб като всичко това е разпределено по дни-закуска,обяд и вечеря и дневната дажба е 1000 калории.Питам за нея, понеже съм я правила и ми е позната.Само с ограничаване,нещата не се оправят,поне при мен!Благодаря и още веднъж извинявай Велвет!

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами  нищо кой знае какво, просто спираш да ядеш всякакви тестени храни, всякакви сладкиши, изобщо свеждаш въглехидратите до минимум, но без да ги изключваш напълно.Наблягаш на пресните зеленчуци, особено зелените - зеле, марули, салати, краставици, броколи.От плодовете - само по-киселите.Грейпфрут всеки ден - за витамини и разграждане на мазнините.Яйца и месо, сирене и кашкавал може.С млякото не се уливай, щом кърмиш.Избягвай зеленчуците и зърнените, богати на скорбяла - ориз, картофи, грах, боб.Абе с две думи - месо и салати набиваш!15 килограма според мен са постижими за 4-5  месеца здравословно отслабване без риск за кърменето.

# 3
  • Мнения: 153
Не се извинявай, няма за какво!Да си призная и на мен ми минава през ума да се откажа от кърменето, май и на двете ще ни дърпат ушите;)

# 4
  • Мнения: 1 680
за да отслабна, трябва доста да огранича храненето. при мен само така става, затова оставих отслабването на заден план.
момичета, не се заблуждавайте, че като спрате да кърмите ще отслабнете за нула време. и това съм го изживяла ама с баткото Crazy

# 5
  • Мнения: 507
Не се извинявай, няма за какво!Да си призная и на мен ми минава през ума да се откажа от кърменето, май и на двете ще ни дърпат ушите;)
Значи ставаме три. Аз да се похваля от 1с. не ям хляб и сладки неща и засега съм -3кг. Правя гимнастика и се мажа с разникремове. Че 15 кг не са малко.

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Не се извинявай, няма за какво!Да си призная и на мен ми минава през ума да се откажа от кърменето, май и на двете ще ни дърпат ушите;)
Ами аз не че дърпам уши, но това би била велика глупост!Като оставим настрана разбиранията ми, че детето е на първо място, /а на второ е размерът на задника ми, разбира се Laughing/, не бива да се забравя, че кърменето изразходва на организма по около 700 калории дневно, което откъдето и да го погледнеш си е далаверка Laughing

# 7
  • Мнения: 1 878
Кърменето помага на запасите от бременността да се топят  Mr. Green Затова ам мисля да съчетавам яко кърмене с малко на здравословно ядене и когато не ме мързи  Tired гимнастика.  Heart Eyes

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Кърменето помага на запасите от бременността да се топят  Mr. Green Затова ам мисля да съчетавам яко кърмене с малко на здравословно ядене и когато не ме мързи  Tired гимнастика.  Heart Eyes
newsm10Това е начинът!!!

# 9
  • София
  • Мнения: 11 659
Значи съм започнала здравословното отслабване!От 10 дни не вкусвам шоколад и тестени изделия /най-големия ми враг/.Сладко не обичам!Ям само черен хляб и гледам да не са повече от 2-3 филийки на ден /успокоявам се че черния хляб по принцип не е голям,респ.филиите му/.Иначе ям манджи, сирене,кашкавал, яйца. От плодовете портокали и банани  Embarassed/ама май и тях трябва да ги игнорирам/. Грейпфурти не обичам,ама ще трябва,след като казвате че разграждат мазнинките.
svetlaa като оставя кърменето ще взема съответните мерки за да отслабна а не че отсамосебеси ще стане,далеч съм от тази мисъл.Веднъж съм го минала този път с голямото ми дете и зная моя организъм как реагира.Докато кърмя НЕ отслабвам!
belinda и за мен детето ми е на първо място,затова и още кърмя и търпя приказки,че съм се вманячавала.Обаче тези 10-12 килца ми действат много подтискащо и разплуващо напоследък!
velvet присъединяваш ли се към здр.ядене и след месец ще отчитаме резултати?!?

# 10
  • Мнения: 1 680
svetlaa като оставя кърменето ще взема съответните мерки за да отслабна а не че отсамосебеси ще стане,далеч съм от тази мисъл.Веднъж съм го минала този път с голямото ми дете и зная моя организъм как реагира.Докато кърмя НЕ отслабвам!

и моя проблем е същия. трябва да се мобилизирам и психически да се настроя и да подхвана крута диета , иначе тлъстинките не си заминават.

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
За отслабване от само себе си не си спомням да съм споменавала нещо Rolling EyesРежим му е майката и воля, дисциплина!Това, което обаче изрично подчертавам/макара че много майки не ми вярват/ е, че този режим е напълно съвместим с кърменето.Защото трябва да се  слабее бавно и здравословно, драстичните диети в крайна сметка докарват само умрели от глад мастни клетки, които после се пълнят и от "въздуха Wink

# 12
И аз на моменти съм готова да се откажа от кърменето,само и само да сваля тия пусти 15кг : #Cussing outНо стискам зъби и мисля да огранича хлебчето и сладичкото.Ще продължа да кърмя поради простата причина,че бебка е токова привързана към млекцето на мама,че просто не мога да си представя,как ще я откажа.Сигурно ще настане ад.Не съм мръднала от родилното,а сме само на кърма,дори вода не пием и все си седя същите килограми #2gunfire

# 13
  • Мнения: 599
Айде и мен ме пишете в групата, аз имам да свалям минимум 12 кг, да не говорим, че 7 от тях ги качих след раждането! А докато ги качвах, се грижех сама за детето, нямах време да ям, никакъв хляб почти, за сладко да не говорим... Въпреки всичко продължавам с упорството и се надявам да споделя добри резултати след няколко месеца... Ще се придържам към съветите ви!

# 14
  • Мнения: 369
Момичета, пишете ме и мен в отбора на отслабващите кърмачки. Имам и аз 15 кг за сваляне  Crazy. А и въобще не мога да си обясня, качих 20 кг и съм свалила само 5 кг с раждането. Та то само бебето тежеше близо 4 кг.  #Crazy. Все си мислех, че с раждането повече се свалят. Миналият месец дори забелязах, че съм добавила още 1-2 кг, стреснах се и сега вече внимавам какво ям. Първият месец с това регулиране на кърмата и от изтощение  ядях по шоколад на ден. Аз толкова шоколад през живота си не съм яла, но сега вече...край.
  Belinda ти си "като старо куче в бранша". С удовоствие те чета и щом казваш, че може да се свалят постепенно за 5 месеца, вдъхна оптимизъм в моята изстрадала душица    bouquet
 Пък и трябва де се приведем във форма за    grinning039

Общи условия

Активация на акаунт