Отговори
  • Мнения: 39
Качването и слизането стават с приплъзване на колелата по отвесната част на стълбите.

Големите задни гуми са плюс, важно е и да не са прекалено надути (леко меки, за да има по- добро сцепление, но и да не са на мекици).

Дръжката на количката трябва да може да се движи.
Моята я намествам в горна позиция и така мога да натисна повече количката, и да я издърпам (качване).

При качване:
-намествам дръжката на количката в горна позиция
-натискам дръжката на количката леко (променям центъра на тежест и тя леко се повдига нагоре)
-издърпвам по отвеса на стъпалото
-щом задните гуми са се качили на ръбчето на стъпалото или съвсем малко след него спирам дърпането и се старя да я овладея, и дори да бутна леко в обратна посока, за да не се удари в следващото стъпало - овладяването се случва лесно заради леко променения център на тежест на количката

Слизането е по- лесно, само с бутане и приплъзване.

Колкото по-бързо правите качването, толкова по- добре, защото в противен случай рискувате бебето да се свлече!

Ами това е! С малко тренировки би трябвало да се получи.
Успех на всички! Simple Smile

 
Качване на количка по стълбите Качване на количка по стълбите
Качване на количка по стълбите Качване на количка по стълбите
Качване на количка по стълбите Качване на количка по стълбите

 

Последна редакция: ср, 27 авг 2014, 17:53 от tamita08

# 1
  • Мнения: 1 427
Тук е момента да благодаря на една комшийка от Сф, която ме научи на този трик   bouquet
Качваш се на горното стъпало, хващаш дръжката с две ръце и лекинко я накланяш примерно вдясно, ако ще качваш лявото колело първо. След това с напън я издърпваш на него и качваш и другото колело. И така стъпало по стъпало. Тегаво е, но за мен беше по добре, отколкото да свалям коша и ходовата част отделно, още повече, че и бях бях денем сама и нямаше кой да е у нас докато се мъкнат двете части отделно. А и да поясня-ако спирачката на задните колела стърчи, често може да се закача и запъва, затова се бях заканила, ако имам второ да гледам и това в количките.
Надявам се да съм обяснила разбрано  Blush

# 2
  • Мнения: 376
Разклащам наляво-надясно, само ако слизам от бордюр, на който количката някъде се е запънала от неравности. Иначе, по стълби я дърпам за дръжката нагоре на задни гуми. Един вид, търкалям я и по отвесната част на стъпалата. Гумите са достатъчно големи да се справят с тази задача. Дръжката ми е цяла, хващам я за стрнаичната й част.
На слизане пак по същия начин, на задни гуми, като държа много здраво количката, за да не се друсне силно на следващото стъпало.
Не знам дали се обясних добре, но както и да е. А за анкетата - детето си е вътре.

# 3
  • Мнения: 39
На какво попаднах току-щоhttps://youtu.be/RshuZSGv71c

Общи условия

Активация на акаунт