Отговори
  • Мнения: 7 690
Аз оставам потресена от подобно варварско разбиране и пълна липса на хуманност и в управляващи, и в медици! Думите са излишни....


http://news7.bg/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B0/%D0%91%D1%8 … html#.U_5KjiPV_rH

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И като са излишни думите, защо пускаш тема?
И защо тук да стресираш бременните момичета?

# 2
  • Мнения: 7 690
Нещо не ти разбирам нападката? Не виждам по какъв начин аз да съм стрес фактора - това е наредба вече приета и одобрена. Ти откъде знаеш аз дали не съм бременна и не по-малко шокирана и изплашена?! Егати. Ми дай да го крием???

# 3
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Пускаш тема и пишеш, че думите са излишни. Значи всеки след тебе, който коментира е излишно да го прави.
Не знам каква ти е целта, но преди това са били 600 грама, сега са 800. Ти от какво си шокирана, от двестата грама в повече или от наименованието биологичен отпадък.
Мислиш ли, че преди тази седмица и под този грамаж бебето има шанс?

# 4
  • Мнения: 4 199
В болницата, където водя дъщеря си имаше дете, родено 650 грама, вече около двугодишно. Дядото тихо се радваше, че засега се развива добре и че му е нужна само стандартната рехабилитация за недоносени. Много е относително с тези грамове.

Друго семейство водеха близнаци и точно по-малкото се оказа по-борбено; проходи първо, братчето му не ходи и има редица други увреждания, проявили се впоследствие.

И ако една майка роди недоносени бебета например с тегло 820 и 780 грама, то какво следва? Confused

# 5
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
В болницата, където водя дъщеря си имаше дете, родено 650 грама, вече около двугодишно. Дядото тихо се радваше, че засега се развива добре и че му е нужна само стандартната рехабилитация за недоносени. Много е относително с тези грамове.

Друго семейство водеха близнаци и точно по-малкото се оказа по-борбено; проходи първо, братчето му не ходи и има редица други увреждания, проявили се впоследствие.
.....
В коя седмица са били родени децата? Понеже в заглавието нарочно е пропусната и седмицата.

# 6
  • Мнения: 7 690
Думите са излишни от моя страна, тъй като аз не намирам какви точно да подбера за тази простотия, която се случва. Но определено нямам намерение да ти давам обяснения като гледам колко умееш да разбираш какво ти се казва. Направо ме удивява факта как при наличието на толкова други безумия все ще се намери някой да се хване за нечии израз или фраза!
И само за сведение на мен племеницата ми се роди 600 и нещо. Живеят в Джорджия. Първоначално дори имаха опасения за спина бифида и беше изключително рисково раждане. Лекарите положиха изключителни усилия, малко повече от два месеца това бебе го подържаха живо и го лекуваха и днес вече е здраво, нормално развиващо се бебе! А тук ако аз родя в 6месец детето ми ще се води за "абортирано" и няма да се положат грижи за него, независимо дали има или няма шанс да оцелее? И това трябва да е нормално по твойте думи? Защо не погледнеш статистиката колко бебета в днешно време се раждат в 6ти и 7ми месец? Значи те нямат право на живот? А и да го родя в 8ми ако се развива бавно или има други проблеми и пак е под 800гр? Тогава?

# 7
  • Мнения: 4 199
Мисля, че в края на шести месец.

# 8
  • Мнения: 7 690
И Лиляна понеже явно наистина имаш проблем със смилането на информация, то нека ти посоча извадка от статията, в отговор на въпроса ти, за коя седмица става на въпрос

"Според новото правило децата, които се раждат под 800 гр. и преди 26-ата гестационна седмица, ще се считат за абортирани, дори и да са живи и да имат шанс за оцеляване."

# 9
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Преди 26 седмица е преди шести месец. Колко бебета като статистика преди 26 седмица и под 800 грама са оживели?
Съюзът "и" задължава и двете ограничения едновременно да са изпълнени.

....

"Според новото правило децата, които се раждат под 800 гр. и преди 26-ата гестационна седмица, ще се считат за абортирани, дори и да са живи и да имат шанс за оцеляване."
Това ли е новият текст или просто журналистическа манипулация?

# 10
  • Мнения: 7 690
Какво значи "новият текст"? Статията си е същата каквато беше отпреди 1час когато пак се взирах като идиот и не вярвах.

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Какво значи "новият текст"? Статията си е същата каквато беше отпреди 1час когато пак се взирах като идиот и не вярвах.
Ти чете ли статията, която постна? Нали става дума за промяна на наредба. Предишната е била с един текст, сегашната ще е с този текст.

И кой е този некадърен журналист, който е сложил точка след грама? И вярвате на тези неграмотници? Наистина няма смисъл да се коментира.

# 12
  • Мнения: 7 690
И за да не бъде тона толкова нападателен и заяждащ, то нека кажа, че за мен е редно за всяко родено бебе да бъдат положени грижи да оцелее. Независимо дали е 600гр или износено 9месеца.
Изобщо не твърдя, че всяко, за жалост, е способно да оцелее, но не е хуманно да му бъдат отказани грижи, както се казва в статията "дори и да има шанс да оцелее."
Не е ли лицемерно след 4ти месец всеки да скача против аборт по желание, защото "това вече е убийство, детенцето вече си има крачета, ръчички, пръстчета, носле,уши, уста..." и прочее, а родено до 6ти месец да го водят биологичен отпадък?
Както вече казах, има бебета, които трудно се захранват, трудно наддават, може и да е в 7ми, началото на 8ми и пак е до 800гр.

П.П: Съжалявам за двойните постинги, но мислите ми прехвърчат една след друга!

# 13
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И за да не бъде тона толкова нападателен и заяждащ, то нека кажа, че за мен е редно за всяко родено бебе да бъдат положени грижи да оцелее. Независимо дали е 600гр или износено 9месеца.
Изобщо не твърдя, че всяко, за жалост, е способно да оцелее, но не е хуманно да му бъдат отказани грижи, както се казва в статията "дори и да има шанс да оцелее."
Не е ли лицемерно след 4ти месец всеки да скача против аборт по желание, защото "това вече е убийство, детенцето вече си има крачета, ръчички, пръстчета, носле,уши, уста..." и прочее, а родено до 6ти месец да го водят биологичен отпадък?
Както вече казах, има бебета, които трудно се захранват, трудно наддават, може и да е в 7ми, началото на 8ми и пак е до 800гр.

П.П: Съжалявам за двойните постинги, но мислите ми прехвърчат една след друга!
А ти къде прочете, че няма да се полагат грижи и няма да се борят за живота му?
Прочете ли целия текст на наредбата? Прочете ли какви са медицинските стандарти по този въпрос? Или сляпо повярва на тези некадърни журналисти? И не само че повярва, а тръгна и тук да сееш смут. Хайде сега намери наредбата и успокой всички или си подкрепи думите, че под тези цитирани параметри, никой няма да се бори за живота на бебе, ако то има шанс да оцелее.
Защото аз се поинтересувах, порових тук там и нещата се оказаха не точно такива, каквито ги представя тъпият журналист.

П.П. И пак не си разбрала - в началото на седми и осми месеци, независимо от грамажа, според наредбата няма да се води биологичен отпадък. Май и ти толкова разбираш, колкото журналистите.

# 14
  • Мнения: 7 690
Абе, Лиляна, нещо не мога да ти разбера проблема или и ти не му знаеш произхода? Какво значи аз стресирам, аз да успокоявам? Що като си такава голяма взезнайка не вземеш да ме успокоиш ТИ и не постнеш или не дадеш линк, към текста опровергаващ статията? Или знаеш само да умнееш?

Аз за журналист не се имам, и разчитам на такива за информация. Теб ако ти предават факсове отгоре по-достоверни източници, защо не ги споделиш с "простолюдието"?

Общи условия

Активация на акаунт