Малки сме родени , но ще станем силни и големи :)

  • 112 292
  • 753
  •   1
Отговори
# 630
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 406
Аз съм от Добрич,просто такива са им условията. Днес се прибрах вкъщи с камък в сърцето. Надявам се в най скоро време да ми го дадат и да си гушна рожбичката Praynig
ay-se2008, разбирам тревогите и разочарованието ти, защото най-вероятно това ти е първо бебенце и не си очаквала нещата да се развият по този начин. Но всичко ще бъде наред и скоро ще си гушкаш момченцето.

По повод на посещенията в неонатологията, дано не ти се стори груб съветът ми, но опитай да нахалстваш настоявайки (или да настояваш нахалствайки Laughing) да те пускат всеки ден за мъничко (5 минутки до кувьоза ще ти дадат достатъчно кураж). Правилата и тук, в Майчин дом София, преди 2 г., също бяха такива (свиждане веднъж седмично), но аз ги нарушавах системно (всеки ден без почивните дни). Е, вярно, че намерих „връзка“ (даже връзки), но по едно време на акушерките така им беше омръзнало да ме виждат пред вратата на отделението, че започнаха да ме пускат даже без да викат „моята“ лекарка (и това в продължение на повече от месец след моето изписване).

Но по-същественото е, че бебе, родено в 36 г.с., дори и с това ниско тегло (а като те чета няма и сериозни проблеми), скоро ще бъде изписано (максимум до седмица, според мен, но все пак лекарите ще решат, понякога решават в движение, така да се каже).

Опитай през времето, когато бебчето е в неонатологичното отделение, да се стегнеш и да се подготвиш по най-добрия начин за срещата с него. Например поради малко по-ранното раждане най-вероятно не всичко е купено, а пазаруването за бебе е една доста ефективна шопинг терапия. Друга смислена дейност (за мен дори най-смислената) е запазването на лактацията (дори да не позволяват да носиш кърма, можеш да се изцеждаш и да замразяваш, а дори и да хвърляш, но ако го правиш, после бебчо ще има шанс да бъде кърмен). В крайна сметка пък, може просто да изпереш и изгладиш дрешките, които имаш, да се наспиш, да се поразходиш и други подобни идеи за разсейване.

Времето ще мине много бързо. Имай предвид, че в тази тема пишат и момичета, които са чакали своите бебчета над 2 месеца (и всички са били изписани доста преди бебетата), защото в някои градове практиката е след изписване от родилния дом да пращат бебетата в специални домове за доотглеждане. Но тук разбира се става дума за бебета родени от 31-ва седмица надолу. Например нашият юнак се роди в 27 г.с. + 6 дни и стоя в Майчин дом само 45 дни. Казвам „само“, защото беше изписан много бързо, едва беше навършил еквивалента на 35 г.с. и тежеше 2,200 кг (а в други градове се чака, докато бебетата наддат до 2,500).

В крайна сметка, не е ли по-добре да си сигурна, че когато бебето ти е изписано, то ще бъде напълно здраво и ще ти остане да се справяш само със стандартните ситуации, които изникват при едно новородено (което в някои случаи е доста работа).

Пожелавам ти много здраве и радост с бебчо!! Hug

Последна редакция: вт, 24 яну 2017, 15:56 от Мяуче

# 631
  • Мнения: 1 392
Здравейте момичета,пише ви една майка пълна със сълзи на очите CryРодих на 13 януари в 36+0г.с.момченце 45см.2.100кг. Още е на кувиоз,не издържам да го виждам там къса ми се сърцето,като го видя как са го боцнали с инжекции Cry Няколко дена беше на кислород (само подпомагаха)и системи,но сега вече няма. На антибиотик е все още и незнам кога ще ми го дадат да си го гушна Cry Лошото е ,че мен искат да ме изкарват от болницата,защото нямало места в отделението,а той щял да остане още малко. Не ми дават подробна информация,само ми казват "добре е детето,възтановява се"и нищо повече. Стига ми,че го виждам всеки ден за 10мин.а ако си тръгна от болницата ще го виждам само вторник Cry
36 г. с. и 2100 гр. е най-леката степен на недоносеност и вероятно до седмица, най-много две бебчо ще си е вкъщи. Всичко ще бъде наред, просто не си го очаквала и сега си в шок. Както ти е казала Мяуче, най-важното е малкия да има кърмица като се прибере, а всичко останало ще мине и ще отмине. Лекарите в неонатологиите по принцип не са много разговорливи и както беше написал някой друг тук, липсата на информация означава добра информация.

# 632
  • Мнения: 357
Много ви благодаря момичета,вдъхновихте ми кураж!А колкото до лактацията просто неможах да отпуша проклетите канали поради които неможах да кърмя и първородния си син. Докато бях в болницата ходех всеки ден на физиотерапия,правех компреси с гореща вода и хавлия,цедях с помпи (ръчен и електронен),цедях и на ръце до посиняване на гърдите,но ефекта беше 20мл.за 3 часа цедене. Накрая моя док като ми видя гърдите,че съм ги травмирала взехме решение,че няма да стане и спряхме кърмата. За бебето казаха,че чакат кг да натрупа,сега е 2.270.Надявам се скоро да си го прибера у дома жив и здрав.

# 633
  • Мнения: 1 545
Много ви благодаря момичета,вдъхновихте ми кураж!А колкото до лактацията просто неможах да отпуша проклетите канали поради които неможах да кърмя и първородния си син. Докато бях в болницата ходех всеки ден на физиотерапия,правех компреси с гореща вода и хавлия,цедях с помпи (ръчен и електронен),цедях и на ръце до посиняване на гърдите,но ефекта беше 20мл.за 3 часа цедене. Накрая моя док като ми видя гърдите,че съм ги травмирала взехме решение,че няма да стане и спряхме кърмата. За бебето казаха,че чакат кг да натрупа,сега е 2.270.Надявам се скоро да си го прибера у дома жив и здрав.
Ето виждаш ли, че всички притеснения са напразно. И спри да мислиш лошо и да се притесняваш, защото бебетата усещат и това им влияе!

# 634
  • Мнения: 54 061
ay-se2008, всичко ще е наред, успокой се! Hug
Бебето ти е  с такива хубави мерки! Да е живо и здраво! Heart Eyes
На повечето мами в темата бебетата са около и малко над кг.
Скоро ще си е вкъщи и ще забравиш тревогите! Hug Hug Hug

# 635
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 406
Супер новини, ay-se2008! Значи скоро ще се гушкате и баткото ще е на седмото небе! Hug

# 636
  • Мнения: 357
Сърдечно ви благодаря момичета bouquet

# 637
  • Мнения: 10
Здравейте момичета
Изпаднах в ужас днес ! Звънна тел а моят Марин не реагира ! Спеше толкова дълбоко...
Би трябвало да се стресне нали?
Много съм притеснена защото още не му е правен преглед за слуха.
Как разбрахте че вашите деца чуват ? Реагираха ли на шум ?

# 638
  • Мнения: 1 545
Здравейте момичета
Изпаднах в ужас днес ! Звънна тел а моят Марин не реагира ! Спеше толкова дълбоко...
Би трябвало да се стресне нали?
Много съм притеснена защото още не му е правен преглед за слуха.
Как разбрахте че вашите деца чуват ? Реагираха ли на шум ?

Ееееееее, споко де....на моите като им се спи нищо не може да им попречи, ама наистина нищо. Не очаквайте бебе да реагира като възрастен. И до сега телефона ви не е ли е звънял? Или му пазите тишина. Аз моите ги уча да спят на всякакъв шум.
Иначе слухов скрининг на моите деца правиха при изписването им от Майчин дом.

# 639
  • Мнения: 54 061
Чак пък да се стресне от телефон! Simple Smile Не се тревожи, това не е показателно.

# 640
  • Мнения: 357
Момичета,имали майки които дават ноотропил на бебенцета си? На синът ми изписаха ноотропил 1g/5mg 150mg. Ние го взехме от Турция,но на опаковката пише 20% 200mg. Дали е същия?

# 641
  • Мнения: 357
Ох,притесненията нямат край! Вчера баткото се прибра от училище хремав,но аз докато го усетя мина около 1 час,после веднага грабнах бебо и го преместих в спалнята. Мога ли да дам осцилококцинум на малкиа или нещо друго като превантивна мярка?

# 642
  • Мнения: 1 545
Ох,притесненията нямат край! Вчера баткото се прибра от училище хремав,но аз докато го усетя мина около 1 час,после веднага грабнах бебо и го преместих в спалнята. Мога ли да дам осцилококцинум на малкиа или нещо друго като превантивна мярка?
Много е малък малкия... само отделяне е истината! И той, и ти!

# 643
# 644
  • Мнения: 115
Здравейте и от мен отдавна се каня да пиша.
Нашето момиченце се роди в 26 г.с. 770гр. Двуплодна бременност,но момченцето почина още по време на раждането.
Дъщеря ни е на 3г.вече, развива се нормално, но още не говори.
Направихме среща с психолог и невролог казаха ,че ще почне..
Ще се радвам да си пишем с мами и да споделя ме опит.
Дай боже по-малко недоносени и дано всички недоносени са живи ,здрави и да няма последствия от преждевременното раждане.



Общи условия

Активация на акаунт