Малки сме родени , но ще станем силни и големи :)

  • 112 245
  • 753
  •   1
Отговори
# 750
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Пешо Петров:

Аз лично при нужда съм използвала тези съвети за млякото ->
От втората седмица до втория месец:
Необходимото дневно количество храна възлиза на около 1/5 от теглото на детето, или по 200 мл на кг тегло. Това е максималното количество храна, което детето може да риеме, без да възникнат храносмилателни смущения като повръщане или диария. Във възрастта до 1 година детето не бива да получава повече от 1 л храна дневно!
Какво означава това на практика:
Ако детето тежи 3 кг, то се нуждае от 600 мл (3 кг * 200 мл)мляко дневно. Ако детето се храни 7 пъти, това означава, че трябва да получава средно по около 90 мл на едно хранене (от 70 до 100 мл).
Ако детето се храни повече от 7 пъти, порцията му ще бъде съответно по-малка.
От 2- до 4-месечна възраст
Средното количество храна за деня трябва да е равна на около 1/6 от теглото на детето, т.е. по около 170 мл на килограм тегло.
От 4- до 6-месечна възраст
Средното необходимо количество храна е около 1/7 от теглото на детето, т.е. средно по 140-150 мл на килограм тегло.
Ако детето тежи около 7 кг, това означава около 1 л храна дневно. Ако детето се храни 6 пъти, порцията ще бъде около 170мл (+-30мл); Ако се храни 5 пъти, порцията ще бъде средно около 200 мл (+-40 мл).
След 6-ия месец
Необходимото средно дневно количество храна възлиза на 1/8 от теглото, но не бива да надминава 1 л дневно. При хранене по 5 пъти дневно това означава средно по 200 мл на порция. Това съответства на вместимостта на стомахчето на детето в тази възраст.

Вашето дете е недоносено и е хубаво да се движите по коригираната му възраст т.е. ако в момента е на 6 месеца, но е родено 2 месеца по-рано от термина, то трябва да гледате какво се съветва за отглеждане на 4 месечно бебе. Това до 1-1,5 на детето. Аз лично не бих въвеждала друга храна на детето ми още 2 месеца - докато мине лятото. Ще видите, че и със започване на големите жеги бебето само ще намали количеството храна - не се шашкайте -> това е нормално Simple Smile Нали и на вас с майка му лятото не ви се яде много, много Simple Smile Бъдете спокойни - всичко ще е наред  Hug

Хора, време е за нова тема, че ще ни заключат Simple Smile Да пускам ли или някой друг иска да поеме щафетата?

# 751
  • Мнения: 53 924
Почти безобидн@, отваряй нова тема, откога напомням. Hug

# 752
  • Мнения: 1 545
Аз смених единицата с двойка, когато станаха на 6 и малко коригирани месеца. Прехода между млеката винаги го правя плавен. За около седмица като смесвам двата вида мляко. За бебе на тази възраст количеството трябва да е от 700 до 900 мл мляко за 24 часа.

# 753
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
НОВА ТЕМА!!!

Моля, заповядайте  Hug

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=982328.new#new

Общи условия

Активация на акаунт