Ужас-пак ечемик!

  • 8 778
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 625
Здравейте мами,преди 2 седмици махнаха на детенцето ми оперативно ечемик на дясното оченце,а сега виждам нов на лявото.Кажете ми моля как да се отърва от него без чичо доктор да се намеси.Благодаря!

# 1
  • все тук
  • Мнения: 1 716
По бабешки съм чувала, че трябва ечемикът да се натърка със скилидка чесън или със златен пръстен. Или да се чукне леко със свит пръст, ако ме разбираш какво искам да ти обясня.
Аз миналата седмица бях с такова възпаление, но лекарят ми изписа Ултракортенол, капки и витамини Виталукс.

# 2
  • Мнения: 625
Благодаря за отговора,вече няколко баби "чукаха" на окото и с пръстен съм натъркала,само чесън остава да пробвам.Някой знае ли нещо друго?

# 3
  • Мнения: 299
Аз съм лекувала себе си от ечемик чрез натопен в  отвара от лайка компрес. Задържа се няколко минути върху затворено око - няколко пъти на ден. Така ме третираха като бях бременна - т.е. не можеше да ми се поставят разни лекарства

# 4
  • Мнения: 430
Не е редно да ти давам съвет с какво лекарство да го мажеш, защото е сериозно и е редно да го види офталмолог. На дъщеря ми и излезе миналата година и и предписаха 2 лекарства - един крем-унгвент, с който се маже докато пробие (този крем всъщност улеснява пукането на ечемика) и капки, които се слагат след спукването. Колкото по-рано започнете с кремчето, толкова по-сигурно е, че ще се пукне. За твоя информация - крема е Тобрадекс, а капките Тобрекс. И двете бяха по около 10 лв. Не губете време с бабини деветини, за да не се реже пак. (лекарката при която ходихме каза, че е изключително необичайно и съответно непрепоръчително да се прави "резекция" на малки дечица).
Стискам палци да се оправите бързо.
Ако искаш, мога да ти дам контакти на офталмоложката.

# 5
  • Мнения: 822
Не искам да те плаша,но причините за поява мога да бъдат много-от слаба имунна система до признаци на диабет...Има дори и вирусна форма на проявата му.Аз самата години си патих от това и така не можаха да открият причината,но ечемиците изчезнаха от самосебе си.Само веднъж ми се наложи оперативна намеса.
Наистина най-добре е да отидеш пак при специалист.И аз мисля,че по-подходящото лечение при толкова малко дете са капките.
За отварата от лайка...-не мога да се сетя,какво ми беше казал моят лекар,но беше нещо от рода на това,че ако ечемикът се е капсулирал,отварата не помага,а понякога дори и тези промивки могат да доведат до капсулиране (тогава вече се налага оперативната намеса).
При вирусната форма трябва да се поддържа изключителна хигиена-детето да се трие със своя лична кърпа за лице,дори е желателно с кърпи за еднократна употреба.
Дано да не говоря глупости,защото спомените ми за този период малко са избледнели,но наистина е най-добре да се срещнете отново със специалист,ако трябва отидете при друг и настоявай първо за медикаментозно лечение.
Успех!И дано детенцето не се мъчи,че все пак си е неприятно (за мен лично по-неприятни бяха бодежите от ечемика,отколкото манипулацията)! Praynig Hug

# 6
  • Мнения: 1 645
На мен ми помага Коластрата,но я пия в голяма доза + Ехинацея.Но не знам при децата каква е дозата
Но трябва да се пият веднага,още преди да е излязал ечемика.
Два пъти така съм го стопирала.
Друго на мен не ми помага,а в последно време съм нападната от тези ечемици.
Аман от тях.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Синът ми беше на същата възраст горе-долу, когато започнаха да му излизат ечемици. Започна се едно ходене от лекар на лекар, очни имам предвид. Колко капки и мехлеми слагахме, но без резултат. Горкото ми детенце беше постоянно с ечемици, по няколко на оченце. Ходих цял месец при една мама-кърмачка, защото бях чула, че кърмата може да помогне, но...пак нищо. Тогава една позната ми каза как е излекувала детенцето си и аз се хванах като удавник за сламка, още повече, че звучеше логично обяснението й. На нея й били препоръчали бирена мая, която е много богата на витамини от групата В и така е излекувала детенцето си. Купих веднага от аптеката на хапчета и започнах да стривам на бебо и слагах в една лъжичка манджа. Не помня точно дозировката на ден, но може да се попита лекар или в аптеката. От тогава (да чукна на дърво), нямаме проблеми с ечемици Grinning
Желая ти успех в лечението, каквото и да избереш, бързо да оздравява детенцето Praynig

# 8
  • Мнения: 984
моя братовчедка след престой в болница и тъпчене с антибиотици започнаха да и започнаха да излизат ечемици, тогава отидоха при билкар, той почина, и той и беше изписал бирена мая+ непомня името но бяха капки от къпини + пчелно млечице, оправи се доста бързо

# 9
  • Мнения: 1 425
Аз ще ти напиша една бабешка рецепта. По думите на майка ми,, който я е направил повече не е имал ечемик. Малко е гадничко за пиене, но помага.
2 ве чаени чаши вода + 1 дафинов лист. Вари се около 5 мин. Оставяш го да истине и разделяш на 3-ри порций. Пие се 3-ри пъти на ден, поне 3-ри дни, като всеки ден се вари нова течност.
Не знам колко ти е голямо детенцето, но ако е малко не знам дали ще иска да го пие, защото не е приятно на вкус. УСПЕХ.

# 10
  • Мнения: 625
Благодаря на всички,искам да ви кажа че в провинцията няма големи специалисти.И разбира се го водя детето на педиатъра,който все едно и също казва и не ни праща на специалист.А и специалистите и те едни.....Та сега ще пробвам с дафиновия лист(ако инатчо реши да го пие изобщо).

# 11
  • Мнения: 599
А кърма пробвахте ли? На мен започна да ми излиза миналата седмица, но след накапване на кърма по няколко пъти дневно изчезна за 2 дни!
А защо ли имам спомени, че не се третира оперативно ечемик? Офталмолог видя ли го? Търсете добър офталмолог! И за дафиновия лист - не съм сигурна, че става за деца! Не сучайно се вади от ястията след готвене, отровен е.  По-добре да се консултирате при наистина добър специалист и му вземете подходящ за възрастта имуностимулатор.

Успех и да минава!

# 12
  • Мнения: 1 645
Бирината мая е много добра при профилактика .
Но дали може да се пие от деца newsm78

# 13
  • Мнения: 430
Мамо Вени, да не звуча като дърта свекърво, но и аз мисля, че това с дафиновия лист е ... абе, не става! Няма никаква логика, а и наистина е опасно за такова малко човече. Относно кърмата - офталмоложката каза, че това може само да възпали окото и да влоши нещата. Не губете време! Пак ще се капсулира.
Пробвай с лекарствата, които ти писах, като преди това се косултираш поне с личната. А очен лекар какво казва??? Нищо ли? Или да слагате компреси?!?!
Офф, Българийооо!

# 14
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Поради поява на ечемик на Ади я заведох на офталмолог.
Оказа се, че има нужда от очила и ечемикът се е появил точно заради това. - напрягане на очите без да съм забелязала - сложихме очила разбира се - Ади се оказа късогледа с акстигматизъм.
Детето трябва задължително да го види Офталмолог, а не педиатър.

Общи условия

Активация на акаунт