Кърмене и затлъстяване

  • 1 980
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 144
Здравейте. Детето ми е почти на 1г. и 3 месеца и на контролния преглед този месец педи заяви че детето затлъстява. В момента тежи 13.300 и все още се кърмим доста често и през  деня и през нощта. Храненето й е организирано горе долу така:

9:00ч. кус кус със сирене около 100 до 120 гр.

12:00 зеленчуци с месо до 150 гр.

15:00 плод около 100 гр.

18:00 кисело мляко около 150 гр.

Понякога вечеря каквото е яла на обяд по често отказва храна.

По принцип не меря колко яде защото не я насилвам да изяжда определено количество храна. Винаги яде горе долу едно и също количество и затова премерих за да мога да напиша по точно. Захар не давам хляб изключително рядко до 1 филия дневно банани не яде. Кърменето не искам и не мога да го спра. Според педи трябва задължително да спра да я кърмя защото има опасност да затлъстее. Според вас какво трябва да предприема и има ли място за притеснение. Забравих да кажа че за 2 месеца е качила 1 килограм.

Последна редакция: чт, 28 авг 2014, 16:41 от Kalinchica

# 1
  • Мнения: 2 052
Здравей. Не мога да преценя много ли са килограмите, тъй като дъщеря ми наддава малко, на 2г. тежи 11,500, дребничка си върви от началото.
Само искам да кажа, че на твое място не бих спряла кърменето. Звучи ми абсурдно детето да затлъстее от кърма. Няма нищо по-хубаво и по-добро от кърмата и със сигурност не е тя причината за бързото наддаване на детето.
Като гледам менюто и режима ви детето ти не яде много и не яде калорични храни, няма какво да ограничаваш. Важното е да не даваш много хляб, захар, сладко, сол, но ти си написала, че не даваш... Единствено закуската може да замениш с нещо по-полезно. Кус кус-а е пшеница, все едно даваш хляб. Можеш да пробваш овесени ядки с кисело мляко или с масло и сирене, елда с масло и сирене. Разбира се, ако обича. Може би просто детето си върви по-едричко и в един момент ще започне да наддава по-малко  Thinking

# 2
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
А колко е високо, защото и това има значение?
Като кила ми се струва, че добре   newsm78  Моята по това време беше малко под 13, но тя и до днес хапва доста малко ( кърмехме се доста често).

Коментарът, че затлъстява от кърма ми звучи не просто безумен, а направо некомпетентен  #2gunfire

# 3
  • Мнения: 144
Здравейте! Благодаря ви че сте се включили с мнения. Висока е 80 см. Наистина й личи че е по дебеличка но не виждам какво да коригирам в храненето. Според педи още отдавна трябваше да съм я отбила но аз не мисля че е правилно. Действително наддава доста и само от кърма. На 6 месеца беше 8 кг. тогава започнах да я захранвам. Още оттогава си е злояда и не изяжда големи количества твърда храна. От раждането до момента е качила общо 10 кг. Много е здрава жизнена е и май не трябва да се притеснявам.

# 4
  • Мнения: 2 052
Кърми си детето и не се вслушвай в такива глупави съвети Simple Smile

# 5
  • Мнения: 18
Да се включа за успокоение, че не сте единствени. Дъщеря ми в момента е на 1 год. и 10 дни. Тежи 13 кг и е висока 80 см. Да- дунда е, но и синът ми беше така. Сега е на 8 год. и е слабо дете. На твое място щях да премахна тази закуска. Дъщеря ми до обяд е на различни плодове. Кърмим се на поискване.

# 6
  • Северозапада
  • Мнения: 5 471
Ох, не мога да ти отговоря на въпроса, но се възмущавам на такива лекари. Ако беше под нормата щеше да чуеш, че кърмата ти е "голА водА" и пак трябва да отбиваш. Гледам, че децата ни са на една възраст. Моята е около 9 кг. В сряда сме на консултация и ще видя пък нашата педи какво ще каже, защото според мен не е мръднала от годинката. И ние се кърмим още, но малката ходи на ясла от 2 седмици, а там си яде храната  Shocked Като си е вкъщи обаче е почти само на мляко.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 609
Моята дъщеря тежеше горе-долу толкова на тази възраст. Беше малко по-висока, 2-3 см, не повече. Не мисля, че детето затлъстява, а още по-малко - от кърмата. И за успокоение - между 1.5 и 2.5 години моята щерка започна да расте повече на височина, отколкото на тегло и както изглеждаше пухкава, започна да изглежда слабичка, макар че се хранеше по същия начин (после стана злояда, но това е съвсем друга тема). Кърмена е до 2 г. 7 м. Според мен няма от какво да се притесняваш.

# 8
  • Мнения: 1 298
Ние сме по-малки и затова не мога да направя точно сравнение, но и аз постоянно чувам колко е едра и как много я кърмя, да спирам нощното кърмене и т.н на 9 месеца е 9,900 73 см. Според мен си кърми, а за другото ядене моята дъщеря яде също толкова долу-горе, а е доста по-малка, до колкото съм чувала от кърма не може да се затлъстее.

# 9
  • Мнения: 144
Благодаря ви че се включихте с мнения  Simple Smile Ще продължавам да кърмя дотогава докато детето иска и това е положението. Да се надяваме че за в бъдеще няма да си остане "дунда" и всичко ще е ок  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт