Добре дошли в родени, АВГУСТовски бебета 2014!

  • 36 494
  • 756
  •   1
Отговори
# 135
  • Sofia
  • Мнения: 795
Привет момичета.
Честито ако има нови мами, живи и здрави да са дечицата Simple Smile
При нас всеки ден нещо ново, от вчера тоест снощи вечерта след всяко ядене връщаше кога повече кога по-малко. Прехранва се според мен не се оригва, на мен кърмата ми се увеличи,  след като предишните дни сукаше бясно. Сега давам само едната гърда. Налага ми се да изцеждам, много ми е криво. Вашите повръщат ли? Непосредствено след ядене и тази сутрин върна не на фонтан а му се изля от устата,  нервничи бясно се мята имаше и колики после хълцане. Много ми е притеснено и изпитвам голям стрес. Разговорях с педито тя спокойна било нормално, връщал си това дето му идва в повече.Да го храня минимум на 2.30 часа. На всичкото отгоре как ли пък по закона на Мърфи коликите се увеличиха двойно след 20 ден и след като таткото си тръгна на бачкане... И за капак се начетох в нета как момчетата са по несъвършени стомасите им и дори за операция четох та и на 20 дни Sad Sad пооплаках се, простете ми, но бях забравила колко страдания, уплах и стрес носи бебешкия гръмки плач:@ Знам че е временно дано скоро се нормализират нещата, че не дарк браун а дарк бляк боя да се намацам пак ще ми се виждат белите коси от стреса!

Последна редакция: вт, 02 сеп 2014, 14:42 от Monikqe

# 136
  • Мнения: 1 073
Здравейте вече в родени! Simple Smile
Ние най-накрая се прибрахме, на 10-тия ден чак ни пуснаха и все за някакви глупости не можехме да се приберем. Чела съм ви през цялото време, но през телефона и не можех да пиша от него, че нямам кирилица, а мразя да е на маймуница. Сега бързам да си подредя всичко докато сладък спи и няма кой да ми се пречка /каката е на разходка с тати Simple Smile /. Като вляза в ритъм ще почна да пиша пак Simple Smile, имам няколко "пендинг" неща, но смятам бързо бързо да отхвърля всичко от "ту ду" листа.
Асти липсваш ми много  Hug

# 137
  • София
  • Мнения: 1 740
ymemansi И ти ми липсваш  Hug Много се дразня, че бях в такова състояние на изписването и не можах като хората да се сбогувам и да кажа всъщност колко много се радвам, че преди близо 8 месеца бяхме заедно в една стая да си повръщаме и сега бяхме заедно вече родили Simple Smile Направо си беше егати късмета Simple Smile И престоя ми беше много по-приятен така Simple Smile Въпреки всички гадости на болницата друго си е да си с хубава компания Simple Smile Ще поддържаме връзка Simple Smile

Иначе и ние вече имаме колики....много рано при нас, но явно е от това, че сме само на АМ. Почнах да давам еспумизан, но не виждам особен ефект....нещата не са зловещи засега де и когато го взема при мен на леглото върху корема ми има много добър ефект и скоро се успокоява. Лошото е, че като пробвам да го преместя обратно в леглото и се почва пак, та така си спя с него в тези моменти. Имам и едни капки от едно от училищата на Colief, но като проверих цената им ми стана зле и реших, че ако много зазлеят нещата ще прибягна към тях. Лошите моменти са най-вече след банята тоест храненето ни около 9 до 12. Пъпа падна, но още не е заздравял и още само се поливаме и никак не му харесва. Не знам дали въобще ще се радва на баня, като го гледам как се дразни и даже голичък не се кефи никак да е.

Цедя се и  хвърлям и много вече ми писва, а когато са моментите с коликите пропускам, че не мога да го оставя да се дере, само за да се изцедя. Свърших уринала и съм на средата на антибиотика. Ужасната болка в мехура вече я няма, но като уринирам надавам писъци, но пък може и да е от друго. Да не говорим, че по голяма направо подпирам пети в плочките отсреща, че шевовете........бях се притеснила, че и още си кървя солидно, но днес сякаш намаля, че почнах и това да го мисля и си викам айде още някоя екстра съм намазала...... #Crazy #Crazy

# 138
  • Мнения: 46
...И може ли да се прави фотоепилация като се кърми?
На това мога да ти отговоря - не... или по-скоро не е препоръчително. Ето линк към стара тема - a.l.e.n.a е дала добър отговор (последния).

# 139
  • София
  • Мнения: 357
...Имам и едни капки от едно от училищата на Colief, но като проверих цената им ми стана зле и реших, че ако много зазлеят нещата ще прибягна към тях.
Astined, ако решиш все пак да ползваш Колийф и свърши, а в същото време е помогнал за облекчаване на коликите, можеш да вземеш Абоколикен - и двата продукта са с едно и също активно вещество (ензим лактаза). А разликата в цената, аз като купувах и двете, беше около 10лв по-евтино за Абоколикен. Друг е въпросът, че при сина ми Абоколикен вършиха работа при по-слабичките колики, за силните пробвах с Колийф - нищо.

# 140
  • Sofia
  • Мнения: 795
Добре сте се завърнали на ymemansi и Astined възстановявайте се бързо и здрави бебенца без колики ви пожелавам Simple Smile

Имам въпрос към ЛЛЛ, за начало ви благодаря страшно много за всеобхватните отговори, търпението и щедростта да помагате! Признавам, че за много неща не съм била подготвена и бебетата ми са много различни като темперамент. Ето какво се случва с нас от два дни насам, точно като по учебни коликите се обостриха след 15 ден, но вчера в следобедното кърмене си изкарах акъла буквално, след ядене  / не бях цедила и кърмила около 6 часа, понеже излизах делово и бабата го храни с изцедена кърма / след като се насука бързо от едната гърда, не съобразих и без да се е оригнал, това е един от проблеите, че рядко и болезнено се оригва, повърна, един път на мен върна изля се от устата, не бих казала, че е на фонтан, но не беше малко, после на баба си втори и пак при мен за трети път, през  цялото време поведението му беше неестествено за сравнение с предните дни, нервничи, ядосва се и реве, започва да хълца и препръцква едновременно и да стене жално. За мен това е огромен стрес разбира се като имам отстрани  фактор баба / свекърва, нищо лошо, но факт всичко знаят, нали? / и мъж които очевидно иска спокойно бебе на 20 дни. След дълго разнасяне, ядене бясно на ръцете и ръкавите и мятане се успокои, след банята беше това кърмене. Следващото кърмене след двучасов сън с пристенване около 12 часа, което си е нощно премина без по горе упоменатите истории, после кърменето в 3,30 през ноща също, както и това в седем, но с настъпването на деня, около 8,00 часа след поредния час пак искаше да суче и аз предпочетох да не го мъча и му дадох, гърдата която не беше много пълна и не е била шурвала да се нагълта бързо например, отново имаше повторение на снощните неща, но само веднъж и по обилно колкото длан беше на блузата ми. Заспива само на ръце и в количката и спа до към 13,00 тогава беше следващото кърмене днес, не сме имали повръщане само точка върнато. Разказвам ви дословно за да съм сигурна че не е проблем. Разговарях с педиатърката ни като тя е личен лекар на семейството, но пък е детски педиатър и разчитам да знае достатъчно деца има, тя каза да съм спокойна че е нормално, да го храня поне на интервал 2,30 и да го кърмя по точно 15 минути от едната гърда, не мисля че мога да го постигна защото той иска още, не винаги но иска, според нея го прехранвам и връща това което е в повече, от днес давам капки Колиеф и Биогая и се надявам да се нормализрат нещата вчера нищо не бях давала. Състоянието му е чудесно иначе и изглежда добре пълни си памперса на всяко хранене, а ака около 6-8 пъти зависи, наддал е със сигурност или така поне ми се струва, на 12 сме на консултация. Та какво да направя не знам, направо съм в чудо дори ми идва да го храня със шише и изцедена кърма за да видя колко яде, не мисля че кърмените деца имат точна мярка 80-90-100 грама например, знам че сте казвали че няма трябва при кърмени бебета. Но ако положението е такова за мен е голямо напрежение щом го прави след всяко хранене / според бабата при нея не го правил, не съм била, не съм видяла/.Моля ви да го обсъдим, защото наистина имам нужда от психоподкрепа, мисля че кърменето ми този път се получава и не искам заради тези неща да се завъртам в кръга цедене, стерилизация, шишета под час. При каката ми се случи да нямам достатъчно кърма и съм го изживяла цялото това хамалуване денем и нощем. И въпреки това нея съм я кърмила 8 месеца и дохранвала с АМ, но все пак е нещо ценно и 30 грама да са били.
Благодаря ви предварително!

Последна редакция: вт, 02 сеп 2014, 16:48 от Monikqe

# 141
  • Мнения: 1 423
http://www.amazon.co.uk/gp/product/B009G1RUF2/ref=oh_aui_detailp … ie=UTF8&psc=1

Ето това си взех аз вместо възглавнички против колики.Първо ми послужи на мен за гърдите-става за студен и за топъл компрес.Сега едното е на корема на бебето, затоплено за 16 секунди в микровълновата, а другото е на бузата на каката, изстудено от фризера, днес и вадиха оперативно зъб мъдрец.

# 142
  • София
  • Мнения: 1 110
И аз не гладя. От сушилнята - в шкафа.  Mr. Green

Моля и на мен някой да прати паролата за албумчето със снимките.  Praynig

Въпрос към "сроброкосите" - боядисвате ли се като кърмите? Аз през цялата бременност си се боядисвах редовно, но сега ми пуснаха мухата, че по време на кърмене било по-вредно за бебето и не смеех до вчера. Вчера на прибежки докато Миа спеше се боядисах с безамонячна боя, но все пак ме глозга съвестта. А принципно поне веднъж месечно трябва да се боядисвам, че съм много побеляла. Някой да изкаже мнение...  Hug

# 143
  • Sofia
  • Мнения: 795
Аз се боядисвам с безамонячна боя и сега и по време на бременнстта, просто имам цели кичури на иначе така хубавата ми кафява дълга коса:( няма да ходя като мумия недоспала и с бели коси.

Моля и на мен паролата ако може, да пусна някояя снимчица и да разгледам прекрасните бебоци августинчета:)

# 144
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Може ли и на мен парола?
Поръчах си Лефакс, че не издържам вече! Дано помогне!
Откакто съм родила не съм се боядисвала и вече съм ужасна. Понеже, от хормони вероятно много се потя и все ми е жега, постоянно съм с вързана коса. Но преди малко я измих и нямам време да я суша та я държа още пусната. Е, сега човечето, дето ми е в ръце, изведнъж така ме погледна, все едно се опули. Laughing Милото, не ме е виждало така.
И аз не гладя.
Още не съм се боядисвала, но е крайно наложително. Но безамонячните не ми покриват. Но, ако е вредно...ами ако кърмя 2години?
И моята бебка често повръща. Просто изтича. И много хълца и доста продължително.Цялата подскача.

# 145
  • Мнения: 397
ЛЛЛ,благодаря ви за отделеното време и ценните отговори!  bouquet. Имам въпрос:
Дъщеря ми е наддала със 6 см и 1130 гр за един месец. Изцяло се храни с кърма. Коликите я мъчиха жестоко от 8 сутринта до 10-11 вечерта.Почти не спеше през това време. Сега от 3 дни започна на сутришното хранене в 8 или в 11 да изсуква само едната гърда и се превива от болки до следващото хранене и не засуква другата или като поотмине малко коремчето суче от другата,но не цялата. Пробвах да се изцедя и пак не иска и от шише да го изяде. Започна и да ми прави три четиричасови паузи-  две поредни нощни и една следобедна. Сега и от 2 дни гърдите ми не стават твърди и не се пълнят както преди и се притеснявам да не ми спре кърмата. Също и едвам смогвАМ да хапна мъничко- заради коликите постоянно е в ръцете ми или на корема ми. Другото,което ме притеснява - повечето пъти тя не изсуква всичко, а преди ядеше толкова лакомо.Периодично ми се появават и запушени канали. Също и преди се насукваше и заспиваше,а сега се кокори . 

Последна редакция: вт, 02 сеп 2014, 21:50 от Espresso

# 146
  • Мнения: 127
Здравейте момичета,
Да се отчета от днешната консултация. За един месец сме пораснали с 1 см - 51 см, и е наддал страшно много станал е 5100 кг с памперса и дрешките - договорихме се че е качил 1500 кг Simple Smile ужас то бузи, то чудо като човечето на мишелин е  Laughing на всичкото отгоре се появиха едни пъпчици на челото му явно от допир с нещо не знам с какво, напоследък си мажя лицето с крем може от него да е знам ли, та сега спираме всякакво мазане и целувки  Crazy. Пак сменям млякото с Аптамил това зеленото ако дето ни мъчи поне да изчезне, че то голям зор от три седмици е все зелено  Sick. За коликите няма да споменавам, че се усилиха тея дни, каза ми да давам чайче и да сменям Лефакса с Еспумизан (не че той ни помогна) аз си мисля да си използвам до край Лефакса и после ще видим. Ох голям рев реве милото, няма успокояване тази вечер рева 3 часа нон стоп ( да ви кажа старите лоши навици си ги върнах за отрицателно време, пропуших днес УЖАС, ама пък ми олекна на душицата). На ортопед се ходило след втория месец, но аз смятам да си запазя първия възможен час, пък ако трябва след месец пак ще отидем.
За гладенето аз ще си гладя, че лекинко съм се притеснила с тея пъпчици.
Та това е!
 

# 147
  • Мнения: 345
gerryll браво много наддава Simple Smile момичета вие как почиствате нослетата на бебоците с физиологичен разтвор или с аспиратор, че досега не съм го правила но ми се струва че гъгне нещо.

# 148
  • Мнения: 127
silver_f аз му го почиствах вече няколко пъти с аспиратор (в дупито като му бърках не рева толкова) а иначе го почиствам с преварена вода.
Днес нашето човече става на един месец  Simple Smile newsm38 Да е жив и здрав (и най - вече коремчето да се оправя по -бързо)!
Мога да ви почерпя виртуално, не знам дали ще ми се получи със снимката Simple Smile))

# 149
  • София
  • Мнения: 357
момичета вие как почиствате нослетата на бебоците с физиологичен разтвор или с аспиратор, че досега не съм го правила но ми се струва че гъгне нещо.
Всеки ден капвам по една капка във всяка ноздричка, от този разтвор http://apteka.framar.bg/30016235/%D0%BC%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%BC% … 5-%D0%BC%D0%BB-12
Първите два дни вкъщи ползвах Стеримар спрей, но педиатърът каза, че му е силна струята за толкова малки бебета.

gerryll, честит първи месец на малкия човек! Да не го мъчат вече болките!

Общи условия

Активация на акаунт