Откачам ли?

  • 9 084
  • 66
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 052
Смс-ът, с уважението ми към авторката на този съвет, е симптоматичен за един особен вид мислене - експанзивното поставяне под контрол на всички елементи на едни отношения чрез поемане на вина.

Да кажеш - аз съм виновна за тази ситуация означава всъщност - аз ще действам по нейното оправяне, реално си даваш повод да си още по-активен. Освен това блокираш отсрещната страна и не й даваш възможност да даде своята перспектива или да действа по начин, който не ти харесва. Реално този смс цели да внуши чувство на вина именно у приятеля (ето, накарал е момичето да се чувства досадна, нежелана) и да го потикне да й пише (щото нали, тя чака обаждането му в удобно време). Ако е по-слабохарактерен, той ще влезе  в този режим на отношения, където просто реагира на подобни емоционални сръчквания. В крайна сметка инициативата пак остава у изпращащата смс-а страна, а тя дори се сдобива с ореол на разкаяла се, признала грешките си, стараеща се да се поправи и да угоди.

И наричам този начин на контролиране експанзивен, защото хората, за които е типичен, не успяват на изтърпят никакво свободно пространство в отношенията, което да позволи другия да направи инициативно крачката към тях.

Отново лично и подчертано се извинявам на авторката на съвета, че използвах цитата й като пример за нещо, с което дори и не намеквам, че я свързвам.

# 31
  • Инсбрук
  • Мнения: 591
Много добре формулирано Обич Синеока. Всъщност точно това е целта на посланието, но не всеки мъж е толкова далновиден, за да изпадне в дълбок анализ. Просто ще действа инстинктивно.
И не виждам нищо лошо в това да се контролира положението, разбира се въпрос на характер и на умение.

# 32
  • Мнения: 1 294
Е, хайде сега, не е идеята да и се обади/пише инстинктивно поради чувство за вина, а да го направи защото иска и тя му липсва. И изобщо, това е криво разбран контрол над ситуацията.

# 33
  • England
  • Мнения: 210
Не съм се изказала правилно явно Simple Smile Имах предвид че моя приятел живее с момче в стаята си, а двойката наши приятели са си в отделна стая. Неее аз вече достатъчно му се качих на главата та и да продължавам да пиша... Аз вече не мога да се търпя. Ами той се е активирал с търсене до колкото има време, пак казвам не го оправдавам, но реално той излиза сутрин в 7 и се прибира вечер в 21,22,23:00... Общо взето мнението ни е че трябва да изчакаме и нашите приятели и те вече да търсят нещо общо защото той е с почти вързани ръце а аз от тука освен да звъня др незнам какво мога да направя.
Неее няма да му пиша смс, аз снощи мисля че се изразих достатъчно ясно като му обясних че поведението ми е в следствие на факта че не мога да съм при него и отказа на състайника му. Той и за това и не ми обръща внимание, сам си го каза, а и думите бяха че просто преценя ситуацията на момента как да реагира и явно и на него му е сложно от една страна слабия работен сезон и от другата страна аз с моите мрънкания... Незнам невиждам друго обяснение... А имам и въпрос, възможно ли е приема на хормонални таблетки да ни кара да изпадаме в такова състояние... Да се "филмираме", да плачем и т.н...

# 34
  • England
  • Мнения: 210
Момичета, след много умувания реших оставям нещата на самотек, каквото стане, без задни мисли, без филми...Уморих се да натоварвам себе си и близките ми и най вече него.Каквото ще да става, стреснах се малко и е крайно време да се държа като жена не като хлапачка на 14!Благодаря на всички които взеха отношение по темата ми и ми удариха по едно шамарче да се освестя!

# 35
  • Мнения: 2 052
Благодаря за уточнението, така е по-ясно. Въпреки решението ти да "оставиш нещата на самотек", ето ти моето мнение по въпроса.

Стана ясно, че има четирима души, които са съквартиранти, и които се очаквало да се съгласят авторката да живее с тях в жилището, което имат сега. Отхвърлен е този вариант, поради простия факт, че момчето, в стаята на приятеля й, трябва да се измести от стаята, за да направи място, и не е ясно от разказа къде се очаква да отиде. Ако настоящото жилище имаше помещение, където е удобно да се измести този човек, проблем нямаше да има, защото след отказа му просто авторката и приятеля й щяха да се нанесат там. Което ме кара да мисля, че евентуалното нанасяне на авторката би означавало това момче да си търси ново жилище - нека бъде пояснено дали е така, ако греша в предположението си. Ако съм уцелила, то отказът му е съвсем уместен и резонен.

И тук идва вариант Б - трима души да напуснат досегашното си жилище, което не сме чули досега да имат друга причина да желаят да сменят, и четвъртото момче отново да остане без съквартиранти, за да могат да заживеят заедно авторката й приятеля й. В този свързан с доста повече разходи, време и нерви вариант е разбираемо защо другите участници не са особено активни в осъществяването - семейната двойка трябва да се премести, за да улесни новите гаджета в техните скорошни и очевидно не съвсем безоблачни отношения. Каквото и приятелство да ги свързва, не всеки тръгва да се мести в чужбина, само за да подпомогне нечии други планове. Те може да са декларирали съгласие, но причини да действат по спешност нямат.

Единствено перспектива виждам отстрани, ако се премине към план В - да се изнесат авторката и приятеля й самостоятелно, а другите трима да си намерят нов съквартирант. Така хем ще проличи кой колко е мотивиран за едно съвместно съжителство, хем ще избират и ще се съобразяват само един с друг.

Каквото и да решите, късмет.

# 36
  • England
  • Мнения: 210
Да поясня, въпросния съквартирант, няма къде да ходи, той и след изнасянето ще си остане там. Другата двойка си живеят в съседната стая и понеже се познаваме решихме 4-та че искаме да се изнесем да живеем заедно. От една страна защото ще ни е сравнително евтино, второ защото с момичето сме приятелки поне от 10 години, разбираме се, нейния съпруг и моя приятел са приятели и съжителството ни заедно наистина би било безпроблемно.
В крайна сметка никой не може да ги накара да си останат да живеят в сегашната къща а и да добавя в къщата в момента живеят 5 души. Съквартиранта  е в една стая с моя приятел и е нормално да не желае да има момиче при тях, въпреки че щеше да му се плати и щеше да бъде за около месец максимум два. Все пак благодаря!

# 37
  • Мнения: 2 052
За нищо, дано давам различен поглед върху нещата, от който може да се извлече нещо.

# 38
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Не са много нещата, които са по-трудно преодолими
от нечий панически страх да не загуби някого. Може
да си е ярка форма на психически тормоз и е първи
претендент за начин да накараш другия да се разка-
ра по най-бързия начин.

# 39
  • England
  • Мнения: 210
Да така е и за това спирам със звъненията и писанията. Дано ми се успокои отвътре Simple Smile Та имах въпрос възможно ли е хормоналните таблетки да допринесат за развитието на тези страхове, да речем да подсилват вътрешно чувството, да си по емоционален и т.н...?
Благодаря ви! Наистина всички бяхте много мили и директни за което мога само да ви поздравя и още един път да изкажа благодарността си към вас. Оценявам, че ми дадохте мнения и смятам да ги послушам и да спра да бъда такъв "филмар" Simple Smile

# 40
  • Мнения: 10 057
По въпроса за хормоните и нервността -  да, има връзка.
Много често бременни жени постоянно чувстват нервност и напрежение, заради хормоналните промени.
При прием на хормони също може да се получи това напрежение.

# 41
  • England
  • Мнения: 210
И аз имах такива подозрения. Така се чувствах и аз когато бях. Постоянно плачех... горе долу като сега! Само където сега е така от подозрения и страх да не изгубя любимия си!

# 42
  • Мнения: 505
Здравей! За разлика от мненията на повечето момичета, мисля че те разбирам много добре, защото и аз съм имала подобни ситуации. И все аз съм излизала виновната, досадната, притеснената. Но сега след като вече е далече от мен тази ситуация и правя разлика какво е когато човекът до теб наистина държи на теб, мисля че в твоя случай проблема идва от него. Когато се стигне до момент, в който трябва да се въздържаш да направиш това, което ти идва от вътре в момента ( например да му звъннеш, защото ти липсва ) или да се притесняваш да го направиш, значи отсрещната страна е предизвикала това притеснение в теб. Съответно ти се панираш и започваш да звъниш по често, надявайки се, че ако има някакъв проблем, така ще го решиш, а става по-зле и по този начин отрещният има още повече причини да те обвинява. За мен една нормална и стабилна връзка е, когато нямаш такива притеснения, когато без проблем можеш да звъннеш на любимия дори и само за да му кажеш някоя глупост, както и той го прави. Щом ти си стигнала до там да се панираш и от притеснение да му звъниш толкова често - за мен той е отговорният. Дори и да има няма какъв проблем, човек има нужда от любимият, да знае, че е до него. А ако предпочита да се затваря в себе си и сам да се справя с тези неща - наистина не е най-подходящият партньор за теб. Може би след време ще го разбереш.

# 43
  • Мнения: 5 234
Вълненията ти ми звучат като този виц:

"НЕЙНИЯТ ДНЕВНИК:
   Днес мъжът ми се държи някак странно.
   Щяхме да ходим на вечеря на ресторант. Преди това ходих на шопинг в мола с приятелки и закъснях. Мислех си, че ще се разсърди, но той нищо не каза. Не успях дори да го заговоря и предложих да идем в едно тихо ресторантче. Той веднага се съгласи, само с две думи. Питах го какво има, а той само махна с ръка и каза “нищо”. Опитвах се да разбера дали проблемът е в мен, но той промени темата и каза, че не си струва да говорим за това. По пътя към вкъщи му казах, че го обичам, но в отговор той само се усмихна и продължи да гледа съсредоточено пътя. Защо не ми каза, че и той ме обича? Вкъщи гледахме телевизия, но така и не можахме да поговорим нормално. Чувствам, че нещо го безпокои и непрекъснато мисли за него. Отидох да спя. След 15 минути дойде и той, но не беше нежен с мен и дори не ме прегърна. Когато заспа, аз заплаках. Не разбирам какво направих. Защо се обиди?
   НЕГОВИЯТ ДНЕВНИК:
   Има някакъв шум от турбото и не мога да разбера от какво e…"


Дано скоро се подредят нещата по най-добрия начин.  Hug

# 44
  • England
  • Мнения: 210
Благодая на всички които се включиха в темата ми! Всички бяхте прави... Но явно човека до мен не е бил моя човек. Вчера приключи с мен...
До миналата седмица всичко беше повече от чудесно, няма да изпадам в подробности какво включва чудесно но щом разгворите ни бяха за семейство и сватба... та вчера, след като спрях да звъня и т.н се чухме и просто попитах защо ме отбягва и какво го тормози и отговора който получих беше обмислях да се разделим... След тази реплика света ми се срина под краката... Като цяло причината която каза беше че чувствата му охладнели...По*яволите как  е възможно това не разбирам. Просто няма какво да напиша друго освен продължението или краха на една уж стабилна връзка. Благодаря още един път че се включихте, сега е време да си преживея моята болка. Може би вината беше моя, незнам... Благодаря и ви желая само хубави моменти!

Общи условия

Активация на акаунт