ТЕЛК

  • 1 957
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Утре трябва да мина на ТЕЛК и искам да попитам когато получа решението след това какво правя? Нося ли го някъде? Имам ли право още същия ден да си извадя карта за тролей с намаление където е? Нямам до сега нито един ден трудов стаж. На 20 г. съм.

# 1
  • София
  • Мнения: 9 294
Трябва да минат 14 работни дни и след това се отива да се завери там където си подала документите. След това със заверения телк първо отиваш в общината и от там ще ти помогнат с издаването на картата.

# 2
  • Мнения: X
Трябва да минат 14 работни дни и след това се отива да се завери там където си подала документите. След това със заверения телк първо отиваш в общината и от там ще ти помогнат с издаването на картата.


Много благодаря за бързия отговор.

# 3
  • София
  • Мнения: 9 294
Трябва да минат 14 работни дни и след това се отива да се завери там където си подала документите. След това със заверения телк първо отиваш в общината и от там ще ти помогнат с издаването на картата.


Много благодаря за бързия отговор.
Няма защо.
Като ти дадат картата трябва да отидеш в бюрото по градски транспорт да я заверят за месеците за които искаш.

# 4
  • Мнения: X
Трябва да минат 14 работни дни и след това се отива да се завери там където си подала документите. След това със заверения телк първо отиваш в общината и от там ще ти помогнат с издаването на картата.


Много благодаря за бързия отговор.
Няма защо.
Като ти дадат картата трябва да отидеш в бюрото по градски транспорт да я заверят за месеците за които искаш.


А не трябва ли картата да се даде от  бюрото по градски транспорт? Нали там ще плащам за нея?

# 5
  • София
  • Мнения: 9 294
Не или поне в София мисля, че си получаваш пластиката от Социалните или там подаваше заявление и те ти дават листче с което да отидеш в Градския транспорт.

# 6
  • Мнения: X
Не или поне в София мисля, че си получаваш пластиката от Социалните или там подаваше заявление и те ти дават листче с което да отидеш в Градския транспорт.

А възможно ли е майка ми да ми прехвърли 1г. стаж от нейните ? Тя има 26 год.

# 7
  • София
  • Мнения: 9 294
Не знам, но най-вероятно не. В социалните всичко ще ти обяснят, потърси и в интернет.

# 8
  • Мнения: 8 803
 Joy Joy

Направо ще ме умориш от смях, Зверче! Laughing
1. Изчакай да получиш група. Само І и ІІ група имат привилегиите за социална интеграция, а в това влизат и транспортните разходи. Трябва ти поне 71% загубена работоспособност, за да имаш ІІ група и поне 91% за І
2. За да получаваш интеграционни добавки ти трябва социална оценка от съответната служба. Тя се подготвя след като вече имаш решение от ТЕЛК и са минали поне 20 дни, за да изтече времето за обжалване на решението. Самата социална оценка се получава след 10-20 дни. Аз си взех моята в петък след 17 дни чакане.
3. Никой не може да ти прехвърля от своя стаж, той е личен. Laughing
4. Мини ТЕЛК-а утре и после се обади какво са ти дали, за да ти се обясни какви права имаш оттук нататък. Peace Ще ти напиша стъпка по стъпка къде да ходиш и какво да правиш, защото те чака яко разкарване по институции. Успех!

# 9
  • Мнения: X
Joy Joy

Направо ще ме умориш от смях, Зверче! Laughing
1. Изчакай да получиш група. Само І и ІІ група имат привилегиите за социална интеграция, а в това влизат и транспортните разходи. Трябва ти поне 71% загубена работоспособност, за да имаш ІІ група и поне 91% за І
2. За да имаш интеграционни добавки ти трябва социална оценка от съответната служба. Тя се подготвя след като вече имаш решение от ТЕЛК и са минали поне 20 дни, за да изтече времето за обжалване на решението. Самата социална оценка се получава след 10-20 дни. Аз си взех моята в петък след 17 дни чакане.
3. Никой не може да ти прехвърля от своя стаж, той е личен. Laughing


Ще ми дадът 3-та група, защото нямам нито един ден трудов стаж. В сайта на нашия град пише, че хора с 3-та група имат право на по-евтина карта за градския транспорт.

# 10
  • София
  • Мнения: 9 294
Групата не зависи от стажа, а от сериозността на заболяването/заболяванията.

# 11
  • Мнения: 8 803
Дете, групата няма нищо общо с трудовия стаж, а със болестите, дето си навъдила. Можеш да вземеш І група, без да си помирисвала работа.
В сайта може да пише всичко, но какво ще получиш ще ти пишат социалните в оценката, която ще ти подготвят. Моята е от 21 точки. Simple Smile
П.П. Трудовият стаж определя само размера на пенсията, която ще получаваш. щом нямаш стаж, ще взимаш социална пенсия в размер на 127,50 лв. Социалните придобивки ще зависят от групата.

# 12
  • Мнения: X
Дете, групата няма нищо общо с трудовия стаж, а със болестите, дето си навъдила. Можеш да вземеш І група, без да си помирисвала работа.
В сайта може да пише всичко, но какво ще получиш ще ти пишат социалните в оценката, която ще ти подготвят. Моята е от 21 точки. Simple Smile
П.П. Трудовият стаж определя само размера на пенсията, която ще получаваш. щом нямаш стаж, ще взимаш социална пенсия в размер на 127,50 лв. Социалните придобивки ще зависят от групата.

Сега ще ти опиша моя проблем на лично.

# 13
  • Мнения: 1 565
С 50 % и повече намалена трудоспособност имаш право на транспортна карта за градския транспорт - не напълно безплатна, но за по-малко пари от на другите (за цялата градска мрежа, наблюденията ми са за СКГТ и според процентите). Имаш право на пенсия, винетка за кола която е й твоя, за намаляване на данъка на имот, който ти е основно жилище и ти си единия от собствениците и отпадане на данъка на кола (или част от кола, на която плащаш данък), ако притежаваш такава. Но първо се чака наистина 14 дни, заверка, пенсионно , социалните, данъчните и така. Дадоха ли ти такъв процент?
ПС: При по-високите проценти има и други неща, но аз не ги знам какви са. Може допълнително да погледнеш за ЖП карта и ползване на телефон / кабелна (някоя компания какво предлага и при какви условия).

# 14
  • Мнения: X
С 50 % и повече намалена трудоспособност имаш право на транспортна карта за градския транспорт - не напълно безплатна, но за по-малко пари от на другите (за цялата градска мрежа, наблюденията ми са за СКГТ и според процентите). Имаш право на пенсия, винетка за кола която е й твоя, за намаляване на данъка на имот, който ти е основно жилище и ти си единия от собствениците и отпадане на данъка на кола (или част от кола, на която плащаш данък), ако притежаваш такава. Но първо се чака наистина 14 дни, заверка, пенсионно , социалните, данъчните и така. Дадоха ли ти такъв процент?
ПС: При по-високите проценти има и други неща, но аз не ги знам какви са. Може допълнително да погледнеш за ЖП карта и ползване на телефон / кабелна (някоя компания какво предлага и при какви условия).

Дадоха ми 73%. А за телефон, кабелна не знам дали имам право.

Общи условия

Активация на акаунт