Хидротубация или цветна снимка - предимства и недостатъци

  • 15 085
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 233
Здравейте, момичета,

С един яйчник съм и една тръба, вследствие травматологична киста и последвала планирана операция за премахването и на 16год.
Преди 4год ми откриха и 2 миомни възела, които към момента са с размери 2 на 2 см, разположени в стената на матката. Знам че имам и сраствания от коремната операция, които пречат. Незнам и какво е състоянието на тръбата и яйчника....
Предстои ми процедура за проверка на проходимостта на тръбата ми и искам да взема решение кой от двата вида тест за проходимост би бил по удачен в моя случай да направя.
Моля всички момичета, които са правили цветна снимка или ходротубация да споделят мненията си.

Благодаря Ви предварително.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 3 882
Тази тема е дискутирана много пъти, защо не потърсиш назад?
На мен лично ми правиха хидротубация. Това се води по-щадящата процедура, защото при цветната снимка има облъчване от рентгена. Но пък цветната снимка дава по-ясни резултати.
Обикновено лекарят преценява кое е по-подходящо.
Успех!

# 2
  • Мнения: 17
  здравеи  мила на мен  ми правиха   цветна снимка.  За мое штастие  е добра    но  според мен  мисля  да избереш  хдротубация

# 3
  • Мнения: 7 716
Разликата е, че при цветната снимка има облъчване и се уврежда по някоя яйцеклетка.

# 4
  • Мнения: 490
и аз съм с един яйчник(по-точно половин) и една тръба и са ми правили и двете
манипулации. По-добре е снимка защото съдържа освен контрастно в-во има и антибиотик(поне моята беше така) който е един вид застраховка , и е добре преди някоя от тези манипулации да се прегледаш за възпаление или някоя инфекция , за да не отиде в трабата и матката ти и да стане бела . Аз имах подобен случай и гинеколога ми проведе курс на лечение с антибиотик преди това за да няма проблем след това.Не се притеснявай за облъчването то е минимално не би могло да ти навреди необратимо на яйчника.Снимката е по добро продухване на тръбите(ако са запушени обаче! ако са боли доста)!
Успех! Peace

# 5
  • Мнения: 7 716
И какво му е по-доброто "продухване"? Изобщо нищо не се продухва. Това с продухването е доста остарял и отречен метод и е съвсем друго нещо.
Двете процедури са абсолютно идентични относно реканализацията, защото се вкарва течност, която преминавайки "разресва" власинките и ако има малки слепвания ги преодолява.
Антибиотик може да се сложи и в двата случая по преценка на лекаря или по настояване на пациента.

# 6
  • Мнения: 490
Мисля,че тук сме се "събрали" да обменяме опит и да си даваме съвети , а не да си опонираме и да спорим!Всяка от нас споделя кокво мисли по въпроса и какво според нея е най-добро !  Peace
И всяка преценява дали да приеме даден съвет или не , нали така! Naughty
Успех на всички момичета ! Hug

# 7
  • Мнения: 7 716
Да, ама някои ръсите глупости. Twisted Evil
Не съм съгласна и винаги ще опонирам, защото има момичета, които ще се подведат.
Така че, преди да пишеш нещо чети, мисли , питай.

# 8
  • София
  • Мнения: 6 360
Мисля,че тук сме се "събрали" да обменяме опит и да си даваме съвети , а не да си опонираме и да спорим!

ами не е баш така. много често се дават съвети без наличие на личен опит и достатъчно познания по въпроса, а просто ей така - от дочуто, от агенция "една жена каза", от желание да дадем отговор на всяка цена.
когато аз видя такъв погрешен отговор, естествено, че ще опонирам и ще споря!
а питащият няма как сам да прецени кой съвет е верен. след като пита - явно не знае. тогава какво излиза - че го оставяме да се довери на този, който се е изказал най-убедително, а не най-правилно - така ли? Simple Smile

# 9
  • Мнения: 490
говорех от личния си опип и за това от което аз съм била доволна модерно или не! И не мисля че моя опит е глупост! Даден съвет тук във форума не е предпоставка да се вземе решение от някое момиче и естествено че ще се консултира с лекари преди това , за да вземе своето решение ! Това , че споделяме една с друга във форума не означава толкова да си помагаме една на друга(все пак никоя от нас не е лекар) колкото да си даваме кураж!
Честит 3 март на всички !

# 10
  • Мнения: 490
днес се консултирах с моя гинеколог(все пак е медицинско лице ) и го разпитах за двата метода на продухва не .Обясни ми , че са сравнително добри , за по-леки случаи на проблемни тръби. За избора между пластика и лапароскопия съвета беше за лапароскопията .Според него(не според мен) този метод е най-добър за сега ! smile3521 newsm10 smile3534

# 11
  • София
  • Мнения: 6 360
откога лапароскопията е метод за отпушване на тръби?!

# 12
  • Мнения: 490
да съм писала , че отпушва тръбите!? Лапароскопията операция само за едно нещо ли е?!!!!!!
Не всичко е само четене из разни сайтове! Гинеколога ми все пак е учил медицина не архитектура!!!!
Както аз така и ти се доверяваш на гинеколага си не на форума , нали? Thinking

# 13
  • Мнения: 7 716
Методът  "продухване" на тръбите е остарял и отречен отдавна. Пак нещо не си разбрала.
Виж, какво Росица, не вярвай на сляпо на всеки гинеколог какво ти казва. Като повисиш и ти две години из форумите тук, ще научиш доста неща и ще разбереш, че завършването на висше образование не те прави добър специалист.
При последното посещение при "моя бивш гинеколог" той ми заяви, че вижда две бременности в матката, едната, от които загиваща, което се оказа абсолютна измислица!!!
Наслушала съм се на какви  ли не фрапантни грешки и недомислици, споделени тук.
Така че, при поставяне някаква диагноза съветът ми е винаги я проверявай и при друг.
И в твоя случай ще ти кажа следното: ти си чула, недочула нещо, разбрала, недоразбрала, цитираш някакви термини, които стоят смешно в твоята уста, едно празно самочувствие, опитваш се да ни впечатлиш.
Много има още да се учиш в този живот как да си извоюваш респект и уважение от околните.

# 14
  • Мнения: 490
ок !
чула-недочула?
ако не на лекар на кого да се доверя ? и аз съм попадала на много некадърници , но последния не е , защото досега ме е спасявал от доста критични ситуации, но както и да е ! А едва ли висенето във форумите ще ме направи по-добра от него(тях) ! И никого не се опитвам да впечатля , защото не е нужно!
А за това че се поставят абсурдни диагнози и след това лоши последици за момичетата не са виновни само некадърните лекари , а и самите момичета , които не си познават анатомията ! Не е ли така ? Или и това е опит да впечатля!
Всичко добро и благодаря !

# 15
  • Мнения: 490
и защо продължават да правят неща , които са остарели и отречени? newsm78

Един случай на моя позната: "кадърна докторка" и казва , че има Раничка на яйчника и трябва да я оперира!??????????????????????????????????????????????? tooth

# 16
  • Мнения: 490
Разликата е, че при цветната снимка има облъчване и се уврежда по някоя яйцеклетка.

това не е вярно! Я поговори пак с някого по този въпрос!Нали тя се прави с цел да се "отворят " тръбите(в различните случай различно) и как ще убива яйцеклетки , като на някой жени им правят повече от1-2 снимки! При облъчваането се дават стимулиращи дози рентген, пък и то става за секунди!Хората са го измислили преди 50 години!
Чии думи сега стоят смешно и в чия уста?
Знанието на всяка цена , не винаги е знание! newsm12

# 17
  • Мнения: 7 716
Росица, нямаш на представа какви глупости говориш.
Изключително невежа и ограничена си в мисленето си.
Ама наистина си чула-недочула, разбрала-недоразбрала.
 Joy
Целта на цветната снимка не е да се "отворят" тръбите, а да се провери проходимостта им.
Онова, на което му казваш "продухване" имаше за цел преди години да се "отварят" тръбите, но да знаеш, че ако във вашето село още го правят, този метод е отречен, като по скоро опасен, отколкото полезен.
"Стимулираци дози ренгтген" - е такова понятие няма. То бива-бива ограниченост, ама чак пък толкова.
И какво ще ти стимулират? Освен раковите клетки, друго няма какво.
Рентгеновите лъчи увреждат по някоя яйцеклетка, но женският организъм има достатъчно много за да се справи. Но все пак, ако може и има алтернатива е добре да се избегне.
И какво като се прави рентгеновата снимка за секунди?
Да не би през това време лъчите за заобикалят през другата стая?

И по въпросът за некадърните лекари и момичетата: ти да не би да си познаваш анатомията, като те гледам колко си невежа от няколкото мнения, които написа тук, да не стигаме до обсъждането на познанията ти по анатомия.
Лекарите трябва да бъдат достатъчно отговорни. Пациентите не са длъжни да учат анатомия, за да контролират лекарите. И не изучаването само на анатомия те прави добър лекар.
И повярвай ми, съпругът ми е лекар и съм се наслушала на какви ли не истории.

За мен темата е приключена, няма смисъл да си губя времето дори да ти чета смешките.
Добре се забавлявахме с теб тази вечер. Laughing

# 18
  • Мнения: 490
ха- ха -ха
едва ли сърказма ти е уместен тук !
И какво като съпругат ти е лекар?
това не прави тук лекар!
в нашето село казват че само ежедневното излагане на рентгенови лъчи увеличава риска от рак!Повечето съвременни апарати у нас те облъчват с доза радиация само 1/500 от минималната доза свързана с риска от развитие на рак!
И за да се разболееш сериозно от рак ти трябва много повече радиация от 20 грей!Защо след като познаваш много кадърни лекари и мъжът ти е такъв висиш тук и не си решила проблемите си!? Май и на други моми чета тук си обяснявала колко не са прави ! Я малко помисли ? Засипваш ги с толкова заповеднически савети, във вашето селце така ли ви учат ! И я прочети малко за радиацията , раковите клетки и Мария Кюри! Аз май пак съм недоразбрала нещо , ех да му се невиди!А и след като се провери проходимоста на тръбите те нали едновременно се отпушват , ако има някакво запушване!И с какво точно е опасен метода?  newsm78

# 19
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Росица. последното ти изказване и нападане на Лали беше страшно грубо!!!!
Ще те помоля да се въздържаш от такива изказвания за напред!
Не мисля, че това е правилния форум, за да се говори така на потребител!
И заключвам темата

Общи условия

Активация на акаунт