Слуз в акото на 9м. бебе?!

  • 1 706
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 256
Здравейте , бебето ми е на 9м. преди две седмици започнахме захранване с месни пюрета и горе- долу от толкова време наблюдавам слуз в акото й , не е всеки път като чели, но се срещат сравнително често според мен -на цвят е  прозрачна или бяла и по - рядка , а днес сутринта бе гъста и тъмно бяла,към жълтеникава ми се стори, въпреки че вчера не съм й давала нищо месно .... Педиатъра каза да вземем направление за гастро, ако в следващите няколко дни не забележа промяна. Сега ще й спра месните за 2-3 дни да видя дали ще има разлика. Въпросът ми е на някой случвало ли му се е и какво се оказа...  Някои казват от сополки се получавала ,но тя няма такива... други казват от прекалено слюнкоотделяне, но не знам ....

# 1
  • Мнения: 2 755
При моето дете беше алергия към храни, докато установим дразнителя си имаше слуз, като спрях алергизиращата храна и слузта спря

# 2
  • Мнения: 9 481
От слюноотделяне няма как да има слуз в акото.
Най-вероятната причина е алергия към храна..давате ли глутен?

# 3
  • София
  • Мнения: 256
Да, глутена е въведен отдавна ,но едва покрай месото ми направи впечатление. Ако е алергия към храна то тя временна ли е или като порасне пак не трябва да приема тази храна. Иначе др симптоми няма.....

Последна редакция: пн, 01 сеп 2014, 12:25 от charming87

# 4
  • Мнения: 9 481
Обикновено слуз в акото най-често е при алергия към глутена (затова попитах именно за него); а тя се проявява след време-не веднага, от първи-втори прием на глутен, а с натрупването му.
Съвета ми е (който не изключва разбира се преглед при медик), да спрете глутена. Ама съвсем всичкия. До максимум седмица-две след спирането, ще ви е ясно дали той е причината  Peace (има и кръвни тестове за цьолиакия/целиакия)

# 5
  • Мнения: 2 755
Обикновено слуз в акото най-често е при алергия към глутена (затова попитах именно за него); а тя се проявява след време-не веднага, от първи-втори прием на глутен, а с натрупването му.
Съвета ми е (който не изключва разбира се преглед при медик), да спрете глутена. Ама съвсем всичкия. До максимум седмица-две след спирането, ще ви е ясно дали той е причината  Peace (има и кръвни тестове за цьолиакия/целиакия)


Е това не е вярно, слузта може да се предизвика от непоносимост към всяка храна, не само към глутен. Моето дете така го объркаха с грешна диета, че 6 месеца пазихме безглутенова без резултат разбира се. Щом казва жената, че от месото забелязва, нищо чудно от него да е.
Само че трябва да се забележи от кое точно месо се получава - пилешко, телешко, свинско, риба - рядко е от всичко. Освен това спри да даваш готови пюрета, най-добре давай домашно приготвена храна от чисти зеленчуци.  При нас алергията беше от мляко, кравешки продукти и оцветени в червено храни, зеленчуци и  плодове. Алергията към храни най-често преминава с възрастта. При нас мина на около 4г. възраст.
Моят съвет е да спреш месото за няколко дни и да забележиш дали слузта продължава. Ако продължава - не е от месото. Добре е да даваш някакъв пробиотик междувременно.

# 6
  • Мнения: 7
sluzta se poqvqva nqkolko dni sled priema na neponosimata hrana a ne vednaga

Общи условия

Активация на акаунт