Работа, CV-та, HR-и, съвети - 39-та тема

  • 99 270
  • 740
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 282
Колегата ми даде да погледна СВ-тата и на другите кандидати за позицията, по която кандидатствах и аз. 
Съчувствам на HR-те и искам да благодаря на всички в темата.  Благодарение на съветите тук съм написала много добро Св, същото важи и за половинката ми.
От 35 кандидати, само трима сме с добри св-та.

# 361
  • София
  • Мнения: 8 103
Колегата ми даде да погледна СВ-тата и на другите кандидати за позицията, по която кандидатствах и аз. 
Съчувствам на HR-те и искам да благодаря на всички в темата.  Благодарение на съветите тук съм написала много добро Св, същото важи и за половинката ми.
От 35 кандидати, само трима сме с добри св-та.

А какво трябва или не трябва да има в CV-то? Аз скоро си написах моето в европейски формат, че беше много старо. Загубила съм тренинг с търсенето на работа.

# 362
  • Мнения: 78
Аз губя кураж. Надявах се до Нова година да съм успяла  да намеря своята работа, но с всеки отказ се отказвам все повече и повече. Днес кандидатствах за няколко  позиции в Генерал Електроникс и се надявам там да ми провърви.

# 363
  • Мнения: 3 880
А какво трябва или не трябва да има в CV-то? Аз скоро си написах моето в европейски формат, че беше много старо. Загубила съм тренинг с търсенето на работа.

Стегнато и добре оформено. Трябва да е по някакъв начин впечатляващо. Хората четат CV-тата, но първоначално ги подбират на малко по-първичен принцип - демек което им хване окото.

Което не значи все пак да вградите в хедъра китки.

# 364
  • Мнения: 648
Какво значи впечатляващо и хващащо окото? Нали се пишат в европейски формат, който си е един и същ, т.е. всяка автобиография изглежда по един и същи начин, с изключение на информацията в нея.

Анч, моля, би ли казала какви са били СВ-тата на другите кандидати, в какъв смисъл твоето е било по-добро от техните? Нали не се пишат в свободен стил все пак.

# 365
  • Мнения: 3 880
Е как ще изглежда по един и същ начин? То е въпрос на оформление

# 366
  • Мнения: 3 326
доста автобиографии са ми минали през ръцете/ очите. Не знам за какво оформление става дума, но съдържанието и правописа са най - важни.

# 367
  • Мнения: 411
особено РАМКОВИЯ европейския формат

# 368
  • Мнения: 3 880
През ръцете ти са минали много автобиографии, но не разбираш какво имам предвид с "оформление"? Не те разбирам наистина...

Ами повечето хора оформяме курикулум вите в word. Е, аз там мога да избера сив фон, двойни чети за отделяне на отделните параграфи, друг - зелени, трети - розови. Моите контакти са с картинката на самия комуникатор примерно. Друг изобщо не включва популярните месинджъри в контакти и т.н. Десетки са нещата, които биха могли да отличат една автобиография от друга.
Стига разбира се да не си човек, който гледа на word като на простичка програма за текстове. И за да отиде на следващ лист (page) от втория ред на предния... бие амнайсет пъти enter. Wink

beba, нищо лично, но когато акцентираш върху правопис все пак вземай под внимание общите правила за слято, полуслато и разделно писане. Компютърното изписване на полуслятото писане следва много точно ръкописното. "най - важни"? Не мисля. "най-важни". Space-ът преди и след тирето се използват другаде.

# 369
  • Мнения: 411
понеже тъпия шаблон не се събра на една страница, за да не ме объркат или да се загуби някоя от страниците мотивационното съм го номерирала, а и св-то ми е именувано, стори ми се индивидуално и оригинално, вероятно за такива неща се говори, а и в поредното ми двегодишно безработие трябваше да разнообразя и привлека внимание по някакъв начин...

# 370
  • Мнения: 648
Аз си чакам Анч да се включи и да каже точно какво не им е било наред на онези автобиографии. Явно нямам толкова голямо въображение, че да вмъквам разни картинки и розови цветове в нещо, което има определен формат.

Защо ме търсиш?, не си в позиция да критикуваш beba2, при положение, че и твоето писане не е особено грамотно   Wink Прегледай си текста колко грешки имаш.

# 371
  • Мнения: 2 485
Ох... има безброй варианти на CV. Не е само европейският формат.
Допълвам - картинки и розов фон биха ме подразнили.  Peace

# 372
  • Мнения: 3 326


Защо ме търсиш?, не си в позиция да критикуваш beba2, при положение, че и твоето писане не е особено грамотно   Wink Прегледай си текста колко грешки имаш.

Благодаря за подкрепата! Реших да не влизам в излишни спорове.  Simple Smile


Допълвам - картинки и розов фон биха ме подразнили.  Peace
Ако работата, за която кандидатстваш, изисква творчество може и да е добре. Но за работа в сферата на финансите, е недопустимо.

# 373
  • Мнения: 3 880
Разбира се. Възможно, penelopy. Не са много обаче.  Wink НЕ аз акцентирам върху правопис.
Със сигурност като казах картинки си представи нещо голямо пъстро и т.н., а? Няма да седна сега да разширявам общия ти поглед върху това кое е задължително и кое не при създаването на автобиография. Чети, просвещавай се. След това мога да ти покажа CV-то си (Ах, ти не искаш, да верно бе, аз пък какво ли си помислих?!). И ще установиш, че съм спазила всички основни изисквания, но ведно с това графично не е същото като твоето примерно.
Биха могли да бъдат доста различни.

Но вие залагайте на темплейти от интернет. Всеки си знае.

Впрочем в каква позиция съм, решавам само аз. Ясно ли се изразявам?

beba, това не са спорове, а само лек намек, че всеки прави грешки. НE СЕ слага space преди и след тирето. Това не е въпрос на спор. Wink

Ще допълня най-невъзмутимо, че такива като теб РЕШАВАТ понякога съдбата на хора за хляба им.

# 374
  • Мнения: 3 326


beba, това не са спорове, а само лек намек, че всеки прави грешки. НE СЕ слага space преди и след тирето. Това не е въпрос на спор. Wink

Ще допълня най-невъзмутимо, че такива като теб РЕШАВАТ понякога съдбата на хора за хляба им.

Знам.

Общи условия

Активация на акаунт