Колко време преди да родите корема ви "падна" надолу?

  • 1 981
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 115
Здравейте мами!
В 37г.с съм.Преди два дена бях на доктор и той ми каза,че бебо още не е слезнало надолу както трябва. Това какво означава?
Имам ли повод за притеснение? newsm78

# 1
  • Мнения: 60
Моят така и не падна. Отидох в болницата с контракции, докторът ме гледаше скептично, но след 3,5 ч. вече гушках бебчо.

# 2
  • Мнения: 313
Съгласна съм с Dixi.
Не се настройвай. Щом си влязла с 9ти м. можеш да го чакаш по всяко време. Озъртай се за тапата и водите, другото не е чак толкова задължително  Peace
Дано всичко мине бързо и леко.  Hug

# 3
  • Мнения: 176
Моят корем също не слезе, раждането започна и бебето си стоеше горе. В крайна сметка се наложи секцио, но причините бяха други.

# 4
  • Мнения: 115
Да разбирам ли,че ако не слезе ще има някакви усложнения  Sad

# 5
  • Мнения: 6 764
Няма какво да се притесняваш. Има предостатъчно време бебето да слезе към малкия таз. Може да се случи и непосредствено преди раждането. При мен още на 01.03 лекарката ахна, че бебето било слязло и видиш ли всеки момент да очаквам раждане, а родих на 23.03. Не се настройвай предварително, че нещо няма да е наред. Мисли само за хубави неща, леко и безпроблемно раждане ти желая Simple Smile

# 6
  • Мнения: 931
С първото раждане "падна" около 2-3 седмици преди това.
С второто си стоя високо. Родих си нормално, но имаше един сравнително неприятен момент, в който след пълното разкритие още не ми даваха да напъвам, докато слезе бебето надолу. Във всеки случай си слезе, а целият ми престой в болницата от влизането до раждането беше час и малко.
Така че повод за притеснение нямаш Simple Smile

# 7
  • Мнения: 115
Благодаря за отговорите    bouquet
Ако бебето не слезе до последно секциото е неизбежно нали?
Ако бебето не е слязло контракциите може да започнат и водите да се спукат така ли?
Извинете за по "тъпите" въпроси но ми е първа бременност и съм притеснена, че може да родя секцио.

Последна редакция: вт, 09 сеп 2014, 02:22 от Beiza

# 8
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Ако бебето не слезе до последно секциото е неизбежно нали?

Няма отношение. Може преспокойно да си слезе по време на раждането.  Wink Peace
И двата пъти корема ми не "падна" преди раждането. Съмнявам се, че и сега, с третото раждане ще "изневери" на схемата. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 931
Благодаря за отговорите    bouquet
Ако бебето не слезе до последно секциото е неизбежно нали?
Ако бебето не е слязло контракциите може да започнат и водите да се спукат така ли?
Извинете за по "тъпите" въпроси но ми е първа бременност и съм притеснена, че може да родя секцио.

Да, точно отгоре написах, че с втората бременност коремът ми не падна и просто трябваше да изчакаме бебето да слезе по време на раждането. Родих си го съвсем нормално, за по-малко от час и половина. Съответно си се бях спукали водите и си бяха почнали контракциите.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 250
Реално до термина имаш 3 седмици, щом си 37-ма, това си е доволно време. Първият път коремът ми слезе сигурно ден-два преди раждането, до последно беше високото. С втората не помня. Simple Smile И с двете 2-3 дни преди това ми падаше тапата, а пък водите ги пукаха по време на раждането.

Общи условия

Активация на акаунт