Кой е с предимство?

  • 13 410
  • 318
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте!От скоро съм запалена по форума.Предполагам че настоящата тема може да се възприеме като глупав спам,но просто трябваше да споделя нещо,което от два дни ме кара да се замисля за много неща,най вече за възпитанието и ценностите,които имаме като хора.Както казах преди два дни,прибирайки се с порядъчно претъпкания градски транспорт на една спирка се качиха бременно момиче и баба с два бастуна.Аз инстинктивно станах,защото знам какво е да си със 108 см талия пък било то и за 2 спирки.Да ама не!Бабата с двата бастуна успя доста бързо да се намести на освободеното място,като за "благодарност"получих сериозно и болезнено сръчкване в ребрата.След известно ослушване/около спирка и половина/ накрая друга дама  отстъпи място на момичето.Не че има някакво значение,но в крайна сметка от чисто любопитство кой според вас имаше предимство? newsm78[/size]

# 1
  • Мнения: 15 021
Няма такова нещо като предимство - с предимство е този, за когото ТИ си станала.

# 2
  • Мнения: X
Никой не е с предимство, просто е трябвало още някой да стане, вместо да се ослушват.

Бабата с бастуните, ако падне и си счупи нещо, ще е дотам, но и бременната може да се удари лошо.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 14 389
Бабата е в по-тежко положение според мен. Твърдо. Отделен въпрос е дали не е унизително да претендираш да седнеш на място, където не те "канят".
Знаеш какво е да си със 108 см. талия, а какво е да си с два бастуна знаеш ли? Wink

# 4
  • Мнения: 313
Позната история..... Пенсионерите живеят с идеята, че всички за тях живеем да им робуваме.
Едно време при подобна ситуация - майка ми бременна с мен, пенсионерите разбира се с предимство и я обрали. Някой бръкнал в чантата й и взели всички пари от сватбата им с баща ми (трябвало да капарира някакво обзавеждане).

Сега съм бременна в 9ти месец и за това време само 2 пъти са ми ставали в градския транспорт. Не го очаквам от никого, но побеснявам, когато ме гледат с любопитство и все пак не реагират. И да гледат и да не гледат по-малко бременна няма да стана.

Колкото до въпроса ти - Преди години и аз имах неприятна случка, когато станах на пенсионер от тогава не ставам. Само на бременни и майки с деца правя място. Не твърдя, че съм права, но бях разочарована от върнатото отношение. Казват, че младите сме лоши и невъзпитани, но не те питат ти като им ставаш дали си добре, дали всичко ти е наред.

# 5
  • София
  • Мнения: 28 554
И двете са с еднакво предимство, според мен.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 14 389
Цитат
Пенсионерите живеят с идеята, че всички за тях живеем да им робуваме.
Те и някои бременни с тая идея живеят.

Това за майка ти и парите не го разбрах - обрал я е пенсионер, възползвал се от предимството си? Обрали са я, щото никой не и е отстъпил място? А ако бяха обрали правостоящ пенсионер, тогава пО може, или...?  Embarassed

# 7
  • София
  • Мнения: 28 554
Цитат
Пенсионерите живеят с идеята, че всички за тях живеем да им робуваме.
Те и някои бременни с тая идея живеят.

Че и родили.

# 8
  • Мнения: 2 229
...
Сега съм бременна в 9ти месец и за това време само 2 пъти са ми ставали в градския транспорт. Не го очаквам от никого, но побеснявам, когато ме гледат с любопитство и все пак не реагират. И да гледат и да не гледат по-малко бременна няма да стана.
...

Може би преценяват дали си бременна или...дебела.  Mr. Green Доста е сконфузно да станеш на пълен човек.  Embarassed (е, в 9ти месец няма как да стане грешка, де  Grinning)

# 9
  • Мнения: 13
Наистина трудно се определя предимството в този случай,на мен ми се е случвало по време на бременността да колабирам в 102.Просто ме заболя от отношението на бабата-толкова ли беше трудно да каже едно "Благодаря"?Надявам се и аз един ден да стана на 80 и кусур години пък било то и с два бастуна може тогава да ми се промени мнението,но...просто ситуацията ме накара много да се замисля.И затова постнах тук-как точно да възпитам сина си да уважава възрастните,безпомощни хора или да дава предимство на тези,които носят бъдещето?  

# 10
  • Мнения: 313
Цитат
Пенсионерите живеят с идеята, че всички за тях живеем да им робуваме.
Те и някои бременни с тая идея живеят.

За "някои бременни" не мога да отговаря, хора всякакви има. Но от бременна не съм чула "Станете, че ми е зле", пък едва ли всички цъфтят. И от майки с деца не съм чувала да си искат място в градския транспорт.
Нито "Цял живот за вас сме се блъскали, тая държава ние сме я направили, пък какви пенсии получаваме" и т.н.
 Верно има бременни и родили, които какви ли не лъжи измислят, за да получават помощи. Хора всякакви има, пак казвам, че личното ми отношение е на база доста грозно отношение. И не споря, че съм права.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 609
Никой не е с предимство, просто е трябвало още някой да стане, вместо да се ослушват.


Това е и моето мнение.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Бабата като е седнала, седнала. В такъв случай може да кажеш на другите, че има бременна и да станат. Един път на мен ми го казаха, но и аз не бях видяла бременната и на секундата станах Simple Smile

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 14 389
Начи, "носенето на бъдещето" въобще не смятам, че е повод за уважение и почести.
"Предимство" би следвало да има, общо взето, този, който е в по-тежко положение. Бременната също с голяма вероятност може да се чувства зле, може да се удари или да бъде раздрусана силно, което е нежелателно, за мен това е причината да и се отстъпва, а не че носела бъдещето.
Все пак по-крехкият индивид в случая според мен е бабата с двата бастуна. Нямаше да носи два бастуна, ако можеше лесно да стои права и да се държи стабилна. Това не отменя задължението и за възпитано държане, разбира се.
Бабите обаче и те са били бременни, и днешните бременни ще станат баби - дали наистина изведнъж днешните симпатични носещи бъдещето млади дами ще станат пенсионерки, смятащи, че целият свят им е длъжен? Wink Защото съм почти сигурна, че бъдещите млади ще мърморят по адрес на бъдещите пенсионери по същия начин.

# 14
  • Мнения: 15 021
Добре де, нали ставащият решава за кого е станал? Нико не знае нито бременната как се чувства, нито бабата, а не и нужно. Просто става още някой и точка.

Общи условия

Активация на акаунт