ДУБАЙ 7-ма тема

  • 77 955
  • 759
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 306
За печата от Израел - много са питали и всички са нямали проблеми. В Дубай уважават туристите и са толерантни към тях, така че спокойно  Peace

За плуването с делфини - информация има в сайта им: http://www.atlantisthepalm.com/marineandwaterpark/dolphinbay.aspx

# 31
  • Sofia
  • Мнения: 221
Можете ли да ми кажете колко струва в Атлантис плуването с делфини?

http://www.atlantisthepalm.com/marineandwaterpark/dolphinbay.aspx

посочваш дата, посетители и след това ти зарежда различните варианти с посочени цени

# 32
  • Русе
  • Мнения: 1 841
Идвам да чета и в новата тема,защото сте ми много полезни! Бях писала в предната тема,че искам да подаря екскурзия на съпруга ми и се притеснявах как ще бъде приета изненадата.За моя радост беше добре приета, така че ме очаква посещение на Дубай. Престоят ни е  06-13.11.2014. Изчела съм темите,блогове и всичко споделено и благодаря за информацията.  Hug като наближи ще препрочитам някой неща и ще съставям програма.

# 33
  • Мнения: 175
Здравейте! Предстои ни пътуване в Дубай, в началото на ноември, и сме в процес на уточняване на програмата. Бихме искали да си резервираме следобеден чай в Бурж ал Араб, но в сайта е посочено, че  не се допускат деца в скай-бара на Бурж ал Араб, а ние сме с деца.
Та питането ми е - Посещавали ли сте скай-бара с деца? Останала съм с впечатлението, че някои от пишещите в темата са посещавали следобедния чай в Бурж ал Араб с деца.

# 34
  • Мнения: 4 730
С деца може в някой от ресторантите на по-високите етажи (ако искате хубав изглед) или следобеден чай, но в Лоби бара, който е някъде долу на входа... Има снимки в сайта им..В скай бара не може с деца, пиши го изрично в сайта за резервации.  В ресторантите обаче е по-скъпо...

# 35
  • Мнения: 2 817
Здравейте и от мен,

да се обознача, че се завърнахме. Изкарахме страхотно, Дубай е невероятен! Пожелавам ви много прекрасни моменти там.
Единственият неприятен момент беше, че при настаняването в хотела установихме, че в стаята има само една спалня, пък ние бяхме двама възрастни с дете на 11 г. За детето си бяхме платили пълната сума в туристическата агенция, като за възрастен. Четох внимателно договора - посочено е настаняване 2 възрастни и дете. За детето от хотела сложиха допълнително легло в стаята, но поискаха допълнително заплащане и ни задържаха паспортите, докато не доплатим / 400 дирхама/.
Представете си - в чуждата държава, хотелът чака парите и ни държи паспортите, детето е голямо и за него няма креват ако не платим допълнително. От агенцията се държаха безобразно и отказаха съдействие. Местният екскурзовод не го видяхме дори. Както и да е, оправихме се, но повече няма да пътувам с  Хермес холидейс.
И така за Дубай - ако ви е интересно разказ по дни:
1 ден - кацнахме вечерта, имахме трансфер до хотела в Дейра. От летището е на около 1 ч. 20 мин. Страхотни пътища.
2 ден - с такси до Атлантис, почти цял ден в аквапарка, невероятна забава и за нас и за детето таксито около 80 дирхама в една посока/. Вечерта фонтаните и Бурж Халифа / с такси от Дейра - 30 дирхама в една посока/.
3 ден - цял ден до Абу Даби, бялата джамия, Ферари уърлд отвън, заслужава си определено.
4 ден - сутринта на плаж /в района на Дейра/, плажът е невероятно чист, водата прекрасна. Следобяд в пустинята - също горещо препоръчвам.
5 ден - сутринта в Медината, следобяд обратно за БГ.

На разположение съм за въпроси. Желая ви невероятно прекарване в Дубай.

# 36
  • Мнения: 4 730
ЕваНиколова, много неприятно това с хотела ви...
То затова трябва да се пита по 100 пъти за всяко нещо, особено ако си чрез българска агенция... Sick
Разкажи моля те повече за атракциите в аквапарка в Атлантис - всички открити ли са? Ние сме декември преди Коледа и незнам времето дали ще е достатъчно топло, за да ги ползваме... Освен басейни и пързалки какво друго има?

# 37
  • Мнения: 822
Ако може и за " Ферари уърлд отвън ",може да се разгледа без вход ли? можеш ли да си платиш отделни атракциони?

# 38
  • Мнения: 306
И аз се интересувам от Ферари Уърлд...  newsm78
Не сме много по ектремните неща. Освен влакчета и изложба има ли какво друго да ни впечатли?

# 39
  • Мнения: 2 817
ЕваНиколова, много неприятно това с хотела ви...
То затова трябва да се пита по 100 пъти за всяко нещо, особено ако си чрез българска агенция... Sick
Разкажи моля те повече за атракциите в аквапарка в Атлантис - всички открити ли са? Ние сме декември преди Коледа и незнам времето дали ще е достатъчно топло, за да ги ползваме... Освен басейни и пързалки какво друго има?

Е това е проблемът, специално питах за детски креват и казаха "разбира се, че има, посочено е в договора". Както и да е.
За Атлантис - не видях закрити атракциони, всичко е навън - пързалки, басейни и плаж. На закрито е само къта за хапване, бързо хранене. Дори и времето да е хладно си заслужава само да се разходите до самия хотел и да го разгледате и разбира се, да стъпите на палмата.
За Ферари уърлд отвън - няма кой знае какво за гледане - няколко магазина, 1 болид за фото. Беше ни включено в разходката до Абу Даби, но само за него не си заслужава. Нямам представа дали може да се заплати само за отделни атракциони.

# 40
  • Мнения: 4 422
Можете ли да ми кажете колко струва в Атлантис плуването с делфини?
По спомени от тази пролет 440 лв груба на човек..
Започнаха да ми се избистрят малко нещата ама: 1. Има ли някой, на който му е харесало на Глобал вилидж и смята , че си струва да се отиде. Че е на майната си прочетох;-).
2. На Емиреитс тауърс за разходка ли е или само се гледат кулите от далеч?
3. Като отида на марината на плаж и сляза от метрото такси ли вземам до плажа или и пеш ще се добера.
4. Заинтригува ме дългият круиз до Дейра. И той ли е в същите часове като другите -15 и 17ч?


За Глобал вилидж по инфо от темата реших ,че не си струва и е адски далеч..Имаше доста по-интересни места за които не ни стигна времето..
за въпрос 3 ако слезеш на Марина мол имаш малко да повървиш пеш до Хилтън и плажа там обаче е без часъри..На мен началото на април при 36 градуса ми изгоря скалпа направо..

# 41
  • Варна
  • Мнения: 282
за въпрос 3 ако слезеш на Марина мол имаш малко да повървиш пеш до Хилтън и плажа там обаче е без часъри..На мен началото на април при 36 градуса ми изгоря скалпа направо..

Мерси mimozata, но много се притесних, че няма чадъри. Целият плаж на Марината ли е така?
Мъжът ми не е фен на плажовете и няма да издържи дълго ако няма чадър.

Никой не писа за рибния пазар. Дават го като интересно място за посещения, ама щом никой не ходи значи не си струва ли?

# 42
  • Варна
  • Мнения: 282
Току що си купих билети за Бурж Халифа, но имам само потвърдителен имейл, без прикачен файл за разпечатване. До сега винаги като купувам билети са идвли във формат за печат.
Та аз сега какво да правя - разпечатам самия имейл и с него отивам на ниво LG. Няма да получа нищо друго предполагам?

Билетите свършват явно бързо - днес пуснаха за 12.10 и вече ми изписва, че количествата за 17 часа са ограничени

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 221
В мейла трябва да имаш код. Той е потвърждението, че си купила билети.
Предоставяш го на входа за кулата на ниво LG на рецепцията и ви издават билетите или чрез машината в дясно от рецепция, разпечатвате сами билетите.

# 44
  • Мнения: 306
Колко време ви отне това плащане за Бурж Калифа. Преди 5 мин. написах данните на картата и още ми върти и зарежда и Please wait....
Какво става???
За първи път ми се случва такова нещо

Общи условия

Активация на акаунт