АСТМАТА - тема 28

  • 52 873
  • 733
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 30
Диспанселизирани са при алерголог и двамата, по рецептурна книжка си вземаме Ефира, Фликсотид и Екозал, амбулаторни листи от посещения колкото искаш,но само епикризи липсват...

# 16
  • Мнения: 5 234
Първият път ние бяхме с една епикриза; втория път - без епикриза. Така, че според мен - действай.  Peace
П.П. Говоря за София, не знам какво искат в другите градове. Вие в кой град сте?

# 17
  • Мнения: 30
Добрич Simple Smile
И колко ви дадоха само с една епикриза ?

# 18
  • Мнения: 5 234
И двата пъти 50%.
Важното е да имаш документи, че детето наистина боледува от астма и е на съответното лечение за астмата. Т.е. амбулаторните листи и рецептурната книжка, диспансеризацията са не по-малко важни от болничните престои /поне аз така разсъждавам/.

# 19
  • Мнения: 1 351
По закон за астма дават 40 процента / вече / , което си губи смисълът . Ние се явихме на 28 август . Решението ни е от преди три дни .
Намалили са процентите , понеже куцо и сакато се изкарва астматик - визирам братята роми и цитирам господата от комисията .

# 20
  • Мнения: 5 234
По закон за астма дават 40 процента / вече / , което си губи смисълът .
Би трябвало да има заначение степента на астмата, честотата и т.н.

# 21
  • Мнения: 30
И ако е под 50% пак ли се води инвалидизаран по документи ?
Искаш да кажеш, че вече всички сме под общ знаменател, въпреки, че действително си я имат, тъй като са предразположени. Хм, започнах да се разубеждавам...

Последна редакция: нд, 07 сеп 2014, 23:46 от TaniaPetkova

# 22
  • тук и там
  • Мнения: 11 522
Момичета, пуснах тема, но да питам и тук.
Кожните тестове за алергия на гладно ли се правят?
Докторът каза, ама аз блокирала бях нещо и сега не помня.
До колкото имам спомен-няма значение,нашият тест поне не са го правили на гладно.Важно е да не давате антихистамин на детето една седмица преди теста и да не се къпе със душ-гел три дни преди теста.Имаше и някакъв списък с лекарства,които не трябваше да приема-мисля че за рефлукс бяха,но не си спомням със сигурност.

Иначе за протокола-моята дъщеря започна да кашля-един час след като кацнахме в Белгия-в БГ си беше добре и не е боледувала и кашляла цяло лято.Явно при нас,климата е от съществено значение,а като започне и градина и се връщаме пак в изходна позиция Close

# 23
  • София
  • Мнения: 1 171
 Hug С пожелания, за по-малко болести. Ние тръгнахме днес на градина. Дано не боледуваме  Naughty

# 24
  • София
  • Мнения: 1 178
По закон за астма дават 40 процента / вече / , което си губи смисълът .
Би трябвало да има заначение степента на астмата, честотата и т.н.
Може пък и да има логика, защото някои (роми и не само) нарочно не правят профилактика, за да изкарат децата в по-лошо състояние и да се възползват. По принцип закона отдавна е фиксирал за какво колко % дават, въпреки че мнението на комисията е решаващо.
Имах колежка с три деца и трите били с астма. Ми тя нито един ден не е излизала болничен заради някое от децата. Не че не ползваше болнични, но само ако тя е болна.

Моят от четвъртък е със спазъм. Горе-долу го овладяваме с Вентолин, въпреки че още присвирква. Пуснах го и на градина.
ВЕД метъра ни отчита преди вентолин 60 -80, а след Вентолин 140-150.
В четвъртък е на пулмолог.

# 25
  • Мнения: 2 494
Hug С пожелания, за по-малко болести. Ние тръгнахме днес на градина. Дано не боледуваме  Naughty
Hug Успех и дано сте здрави!!!!! Даваш ли нещо отсега за подсилване, ние тръгваме на 15,09 и се чудя с какво да почна  Flutter

Клемче, как така 40% за астма, не разбрах, ако е по-тежка форма и си на лечение с кортикостероид не е ли поне 50%? То иначе няма смисъл да се занимавам и аз, че сега и вече като няма специализирани комисии кой знае  Thinking

# 26
  • София
  • Мнения: 1 178
Скрит текст:
Бронхиална астма
1. Персистираща лека астма дневни симптоми > 1 път седмично, но < от 1 път дневно нощни
симптоми > 2 пъти месечно ФЕО1/ВЕД > или = 80 % от предвидената стойност дневна
вариабилност на ВЕД 20 - 30 % за тази форма се определят 20 - 30 %
2. Персистираща средно тежка астма дневни симптоми ежедневно нощни симптоми > от 1 път
седмично ФЕО1/ВЕД 60-80 % от предвидената стойност дневна вариабилност на ВЕД > 30 % за
тази форма се определят 40 - 70 %
3. Персистираща тежка астма дневни симптоми – постоянни нощни симптоми – чести
ФЕО1/ВЕД < или = 60 % от предвидената стойност дневна вариабилност на ВЕД > 30 % за тази
форма се определят 80 - 100 %.
Забележка. Дневната вариабилност на ВЕД се определя по формулата:
Вечерен ВЕД (19 - 21 ч.) минус сутрешен ВЕД (7 - 9 ч.)
____________________________________________ x 100
Вечерен ВЕД
Взема се средна стойност от 7 - 14 дни.
Това е извадка от изменената наредба. Точно в тази част не видях да са променяли нещо. Сега ще разгледам и другите раздели.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 171
Hug С пожелания, за по-малко болести. Ние тръгнахме днес на градина. Дано не боледуваме  Naughty
Hug Успех и дано сте здрави!!!!! Даваш ли нещо отсега за подсилване, ние тръгваме на 15,09 и се чудя с какво да почна  Flutter

Клемче, как така 40% за астма, не разбрах, ако е по-тежка форма и си на лечение с кортикостероид не е ли поне 50%? То иначе няма смисъл да се занимавам и аз, че сега и вече като няма специализирани комисии кой знае  Thinking

Само да кажа, че от вчера е в София - 1 месец беше  при едната баба на планина, после 1 месец при другата на море.  Naughty Дано се е калил  Naughty
Днес започнах да му давам превантивно коластра

Дано му подсиля имунитета...

# 28
  • Мнения: 2 494
Днес започнах да му давам превантивно коластра
Дано му подсиля имунитета...
Дано  Peace аз коластра не смея, племенника ми направи алергия към нея Thinking Гледам обаче, че в Биозин също има коластра и се разколебах  Rolling EyesSimple Smile
Имунокинд някой давал ли е? Или рибено масло?

# 29
  • София,
  • Мнения: 4 267
Някой скоро да се е явявал на ТЕЛк във Втора градска? Спешно ми трябва за последните няколко дни да зная има ли комисия там? Денс пулмоложката ми каза, че имало закрита комисия - но не се знае къде е в коя болница, предполагам че е  в пета градска? Имало много отложени - и ме посъветва първо да разбера дали наистина на 13 трябва да се явим точно там и точно на тази дата - да неби да сме отложени! Звънях сега във Втора градска - и в РИО естествено че никой не ми вдигна! Кажете какво да правя! Трябва да се явяваме на 11 вдругиден!  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт