Проблеми със съня на бебето ми нощем!

  • 484
  • 10
  •   1
Отговори
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Здравейте,
Пуснах тази тема в здравния форум, но ме посъветваха да я пусна и тук.

Първо да кажа, че сме само на кърма - нито вода пие, нито залъгалки ползва. Поне от месец не е ял нощем. На ден изяжда 740-840 грама (имам везна и го меря). Като количество не е променял драстично грамажа през последните седмици. Имаме проблеми с кърменето от гледна точка на отвличане на вниманието, но ги преборвам.
Заради зверските ни и продължителни колики и заради едни малки обриви по ръчичките аз съм на диета заради него. Не ям нищо млечно, зеле, бобови, цитрусови плодове, шоколад, какао, кафе, безалкохолни напитки, натурални сокове.... изобщо на пост и молитва съм.
От три нощи имаме проблем със спането. Първо започна да се пробужда с плач няколко пъти, но погалване по бузките или гушване за минутка оправяше нещата. На втората нощ се събуди повече пъти и пак така процедирах. Но снощи изкарахме още една кошмарна нощ. Сякаш нещата се задълбочават, а не знам каква е причината. Вчера през деня докато бяхме навън спа в количката. Вечерта беше буден и весел, смееше се, играеше. По време на банята нищо необичайно. Яде си в 21 часа също нормално и към 22 заспа. И се започна едно будене през половин час, че и по-малко. Този път галенето по главичката не помогна. Гушвам го и за две минутки е заспал. Оставям го в кревата и пак след малко писъци. Пробвах спа малко на гърдите ми, после поспа малко до мен, после в 3 часа не иска да заспи и се хранихме, та усавършенствах кърменето в легнало положение и така сме преспали още един час. Сутринта към 7 си яде нормално и будува до 9, като също беше весел. Хапна малко и в 9 и спа непробудно до към 11:30. След това от 12 до към 3. Преди да се събуди още със затворени очи започва да плаче. Като го гушна спира и продължи да спи. Като понечих да го оставя, само усетил обръщането се разплака отново. Успокои се чак като се разбуди съвсем.

Направо не знам какво става. Не играем много с него вечер, за да не го превъзбуждаме. Огледах му венците... никакъв признак за зъби, въпреки че се плюнчи и юмруците все са в устата. Направи ми впечатление че цяла нощ много пръцка и от вчера не е акал, но и друг път е бил запечен, а си е спал спокойно...  Пак да ни се засилват коликите???? Пък и коликите ни са на пристъпи, а не така по цяла нощ....
Забелязах днес че се стряска няколко пъти от обикновени неща - запалването на лампата, говор...

Ако някой е минал през това и има обяснение или някакво решение моля за помощ.
Предварително благодаря и ви желая хубав ден!

P.S. Извинявам се за дългия постинг, но се постарах да опиша ситуацията изчерпателно.

# 1
  • Мнения: 118
за спането не съм имала такъв проблем и едвали мога да ти дам съвет, но по отношение на акането имахме подобен порблем с голямата ми дъщеря и се оказа, че е гладна и от глад не ака. А как даваш капките за колики? На нас педиатъра ни каза, че се дават преди всяко хранене за да имат ефект. Това е от мен. Успех!!!!!!

# 2
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Ами като се разредиха пристъпите и намаляха спрях капките. От тях страхотно се запичаше. Не акаше па 6 дена и пищеше неистово докато се напъваше. Акото му ставаше гъсто като тесто и се изхождаше с големи мъки. Та сега давам капки само като има пристъп. Имам едни американски, които се дават само при нужда и облекчават бързо. Само дето тези среднощни истории не приличат много на коликите ни.

# 3
  • Мнения: 4 242
Не разбрах когато се събуди нощем детето кърмиш ли го или само с галене на главицата го приспиваш?
Възможно е да е гладно, при този случай галенето не помага. Wink
Възможно е и да са ви започнали зъбките, тогава пак се будят така децата и гърдата върши чудеса в такива случаи.

# 4
  • Мнения: 599
Да, позната история, на нас коликите ни се засилиха точно на вашата възраст, няколко дни се будеше по 10-15  пъти на вечер... Преодоляхме ги с гушкане и кърмене, приспиване на ръце, чай не пиеше, защото не признава никакви течности и до ден днешен. Щом пръцка, може би наистина е от това. А може и да огладнява  newsm78 Пробвайте с капки - Еспумизан или Саб, все същото съдържат, но ги давай редовно, както е по листовката.

Не се тревожи, хубавото е, че растат и минава Simple Smile

# 5
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Не разбрах когато се събуди нощем детето кърмиш ли го или само с галене на главицата го приспиваш?
Храня го разбира се. За галенето става въпрос, че той се наяжда, преспива 10 - 15 минути и пищи. Ако не се успокои до минутка-две давам цица, да не би да не си е доял. В повечето случаи обаче не иска да яде пак.

# 6
  • Мнения: 118
Ами като се разредиха пристъпите и намаляха спрях капките. От тях страхотно се запичаше. Не акаше па 6 дена и пищеше неистово докато се напъваше. Акото му ставаше гъсто като тесто и се изхождаше с големи мъки. Та сега давам капки само като има пристъп. Имам едни американски, които се дават само при нужда и облекчават бързо. Само дето тези среднощни истории не приличат много на коликите ни.
редувай няколко вида капки. Лично на мен са ми казвали, че Инфакол капки вършат чудеса. Не се продават в България, но попитай във форума все някои ще те опъти

# 7
  • Мнения: 398
Дрина,

според мен е добре да се консултираш с педиатър. Малко ми се струва странно да има колики на тази възраст, нали дават, че към третия месец спират. Да няма някаква връзка с диетата, която пазиш - някаква непоносимост или вид алергия. Това са само предположения, не искам да те стряскам. Но именно поради тази причина поговори с лекар. Иначе малчо наддава супер за възрастта си.  Поздравления!

# 8
  • Мнения: 3 089
чбм на всички!
туй са зъби, така да знаеш (ама и колко самоуверено го казвам  Wink) и аз така нищо не виждах по венците, а миналия понеделник отдолу се подало бяло връхче. вчера и горе напипах зъбче. не е имало набъбнали или побелели венци - просто зъбите са се показали от раз. нощите и при нас са кошмар - същата работа като при вас. само че петра яде на почти всяко слагане на гърда и после повръща като фонтан. за панаол/калпол рано ми се вижда да даваш, но може да мажеш венците с dentinox-gel. ако не са зъби няма да навреди, а ако са - може и да облекчи (а може и да не  Wink)

# 9
  • Варна
  • Мнения: 3 227
Дрина, и според мен са зъби. При нас беше абсолютно същата ситуация от Нова година насам.Беше почнала да спи нормално, буди се само веднъж към 4-5 за ядене. Вече два месеца няма такава спокойна нощ. Успокоява се само с кърмене и понякога с биба.И резултата е че преди една седмица изкара 2 зъба.  Mr. Green Така че събирай сили през деня, друг начин няма. Успех!  Laughing

# 10
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Благодаря ви за отговорите и ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!!! Бъдете много здрави и усмихнати!

Тази нощ се е будил само 4 пъти. Дори не искше да яде. Само да се гушка. Но 4 пъти, на фона на ставане през 15-20 минути предните нощи си е направо супер.
Пак го гледам - няма наченки на зъби, но ще ги очаквам.

Хубав ден от нас!

Общи условия

Активация на акаунт