ЦЕНТЪР ЗА АСИСТИРАНА РЕПРОДУКЦИЯ - ТЕМА 19

  • 72 468
  • 709
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 19 687
Да, аз имах предвид да си пациент на репродуктивната клиника, а не на болницата изобщо Peace

# 76
  • Мнения: 5 060
Искахме да сменим клиниката, а Заповедта ще вземем в края на месеца.
От Щерев отиваме в Надежда. Като звъннах в Надежда ми казаха, че при получаване на Заповедта трябва да попълним декларация във фонда, че сменяваме клиниката. Като звъннаха от Фонда казаха, че това не е вярно, искат първо документ от Надежда, че ни приемат за техни клиенти.
Уговорих си среща в Надежда за тези документи и поисках да си запазя час. Отговориха ми " Щом не сте пациент на д-р Стаменов ще е необходимо първо да донесете Заповедта и тогава ще ви  запишем час за първичен преглед". Чакането ще отнеме месец - месец и половина. Иначе ще трябва да чакате 1 година, но не сме започнали да записваме часове за следващата.
Та така с чакането.

# 77
  • Мнения: 986
Здравейте, мили момичета.

Дойде и нашият ред:
номер 23148 от 14.01.2014г. отива за получаване на заповед на 30.09.2014г. Обадиха се днес сутринта.
За нас ще е трети опит от фонда.

Много съм благодарна за темата, която и трите пъти ми помогна да се ориентирам и организирам по-добре през всички тези месеци на чакане.
Бъдете здрави и от сърце си пожелавам за всяка една от нас много скоро да гушкаме своите здрави бебчета.  Simple Smile  bouquet

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 1 187
Искахме да сменим клиниката, а Заповедта ще вземем в края на месеца.
От Щерев отиваме в Надежда. Като звъннах в Надежда ми казаха, че при получаване на Заповедта трябва да попълним декларация във фонда, че сменяваме клиниката. Като звъннаха от Фонда казаха, че това не е вярно, искат първо документ от Надежда, че ни приемат за техни клиенти.
Уговорих си среща в Надежда за тези документи и поисках да си запазя час. Отговориха ми " Щом не сте пациент на д-р Стаменов ще е необходимо първо да донесете Заповедта и тогава ще ви  запишем час за първичен преглед". Чакането ще отнеме месец - месец и половина. Иначе ще трябва да чакате 1 година, но не сме започнали да записваме часове за следващата.
Та така с чакането.

Защо не потърсиш директно момичето, което се занимава с документите за фонда, преди беше Силвия Стефанова, но сега има ново, не знам как се казва. Аз също бях подала документи от друга клиника и директно говорих с нея и тя ми даде документа, че ще ме поемат като пациент и ми записа час за първичен преглед за след 2 месеца за д-р Персенска. После занесох това писмо във фонда, попълних необходимите документи и си получих заповедта за новата клиника.
Успех ти желая.

# 79
  • Мнения: 5 060
Благодаря!
Да, свързах се с нея и така ще направим, но мислех, че щом ще получим заповед на 30.09, можехме да запазим час в деня на обаждането. Но нищо, важен е крайният резултат.

# 80
  • Мнения: 186
Ох , голямо мотаене с тези номера напоследък............Един месец се позасилиха и после пак върнаха темпото от март-април-май.... Sad

# 81
  • Мнения: 933
Цитат от Фейса:Ее дойде и нашия ред 23164 отива да си вземе заповетта на 1.10.Подадени са на 15.01.2014.

# 82
  • Мнения: 629
благодаря cristi,документите ми са подготвени от там,така че да се надяваме че няма да имам проблем

Изобщо не разчитай на това. Май месец обяснявах на една позната, че трябва да си запази час за първичен преглед и да направи основните изследвания, а тя ми развиваше теории как щом документите и са от там трябва веднага да започне процедура.
Август месец преди да си вземе заповедта и са и казали да се обади в края на септември, за да си запази час за догодина и в крайна сметка си смени заповедта за друга клиника, защото няма абсолютно никакви изследвания освен ФСХ, което и искат от фонда (с мъжки фактор са).
Най-добре си запази час за първичен преглед от сега за догодина.

ПП: Междувременно видях, че си се редактирала. Ако си минала първичен преглед няма да имаш проблем  Peace







надявам се да нямам,минала съм 3 прегледа там,изследвани са ми хормоните,цветна снимка-направена,спермограма  на съпруга ми и т.н.

# 83
  • Мнения: 629
Може ли някой,който е преминал вече веднъж през инвитро процедура да ми обясни по точно етапите,моля! Embarassed

Взимам си заповедта,нося я в клиниката и после какво?  newsm78

# 84
  • Мнения: 2 003
Може ли някой,който е преминал вече веднъж през инвитро процедура да ми обясни по точно етапите,моля! Embarassed

Взимам си заповедта,нося я в клиниката и после какво?  newsm78

после започваш процедура по преценка на твоят лекар - протоколи - къс или дълъг, зависи. Аз съм била на дълъг протокол (противозачатъчни, цикъл, противозачатъчни и се почват инжекции, прегледи, следене на фоликули, след нарастването им, по преценка на лекар, подготвка за пункция /вадене на яйцеклетки/ ; след това чакане за оплождането им и след няколко дни, ембриотрансфер, а след него - най-дългото чакане - чакане на резултатите след 12-14дни ) Wink

# 85
  • Мнения: 629
Може ли някой,който е преминал вече веднъж през инвитро процедура да ми обясни по точно етапите,моля! Embarassed

Взимам си заповедта,нося я в клиниката и после какво?  newsm78

после започваш процедура по преценка на твоят лекар - протоколи - къс или дълъг, зависи. Аз съм била на дълъг протокол (противозачатъчни, цикъл, противозачатъчни и се почват инжекции, прегледи, следене на фоликули, след нарастването им, по преценка на лекар, подготвка за пункция /вадене на яйцеклетки/ ; след това чакане за оплождането им и след няколко дни, ембриотрансфер, а след него - най-дългото чакане - чакане на резултатите след 12-14дни ) Wink




благодаря за отзивчивостта
този дълъг вариант означава няколко месеца,правилно ли те разбрах?

# 86
  • Мнения: 2 003
Може ли някой,който е преминал вече веднъж през инвитро процедура да ми обясни по точно етапите,моля! Embarassed

Взимам си заповедта,нося я в клиниката и после какво?  newsm78

после започваш процедура по преценка на твоят лекар - протоколи - къс или дълъг, зависи. Аз съм била на дълъг протокол (противозачатъчни, цикъл, противозачатъчни и се почват инжекции, прегледи, следене на фоликули, след нарастването им, по преценка на лекар, подготвка за пункция /вадене на яйцеклетки/ ; след това чакане за оплождането им и след няколко дни, ембриотрансфер, а след него - най-дългото чакане - чакане на резултатите след 12-14дни ) Wink




благодаря за отзивчивостта
този дълъг вариант означава няколко месеца,правилно ли те разбрах?

Започнах от 06.12 (противоз), дойде ми, стартирах инжекциите на 06.01, дойде ми още веднъж, стартирах вторите инжекции (вечерните) - те са сутрешни и вечерни и на 03.02 си бях вкъщи - пак много зависи ... какво ще предсприеме лекарят

# 87
  • Мнения: 4 954
А аз да обясня за късия протокол - предварителни изследвания, преглед на 2-ри 3-ти ден от цикъла и начало на инжекциите същия ден, по време на стимулацията прегледи през ден, след около 10 дни - пункция, на 3-ти или 5-ти ден трансфер и дълго чакане.
От всичко това ЦАР не покрива предварителните изследвания и лекарствата по поддръжката. За останалото не би трябвало да се налага доплащане, или ако да - в минимален размер, но трябва да си била на много жестока стимулация, за да се случи.

# 88
  • София, Бургас
  • Мнения: 1 727
И да добавя, че ЦАР не поема и допълнителните манипулации, които в хода на процедурата може да се наложат. Например ИМСи, асистиран хетчинг и други... също и лекарствата след трансфера.

# 89
  • България
  • Мнения: 3 620
А от какво зависи къс или дълъг протокол. И да се похваля, че няколко пъти мрънках. Вече съм със статут "прието заявление"  Grinning Grinning Grinning
Сега след колко време да чакам "одобрен"?

Общи условия

Активация на акаунт