гурлясало око на дете

  • 3 661
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Момичета здравейте, отново искам да Ви попитам нещо( то май взе да ми става навик) Детето ми от няколко дни е с температура 38.0, веднъж стигна 38,8. Пие антибиотик Клацид, но той още не е подействал, пие го от два дни. Двете му очички се подуха и започнаха да сълзят още като започна да вдига температурата първия ден. Сега  проблема е само в едното око. Отока спадна, но едното око постоянно сълзи и тази сутрин беше толкова гурлясало, че до като не го измих аз не можа да го отвори. Според един лекар се дължало на температурата, според другия на алергия. Искам да Ви питам дали самото око започва да се изчиства, че така да беше гурлясало сутринта или по-скоро това е знак, че не са добре работите. Ако на някой му се е случвало моля да ми пише. Не знам да го водя ли пак на лекар или да изчакам да утре да видя дали пак ще е така. Забравих да спомена, че вече пие и противоалергично.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 817
Това може да се дължи и на конюнктивит, но все пак е добре лекар да прецени дали е така.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 178
Аз не разбрах колко е голямо детето, но мисля, че ако свариш лайка и миеш очичките може да помогне.
И на мен ми прилича на конюнктивит.
На нас се е случвало, сложих капки за очи (тобрадекс) директно на затвореното оченце и то се отвори. Детенце много се уплаши,че му бяха залепнали очичките. Ако е малко детенце- питай лекар какви капки трябват.

# 3
  • Мнения: 276
Ако е малко бебе може да е запушен слъзен  канал
За голямо дете конюктивит вероятно
Но има знамение какъв е бактериален или вирусен и се изписват капки
Много не препоръчват лайката напротив казаха ни да в избягване само с преварена вода
Нз защо 
Споделям само опит не оспорвам  мнения
Най добре док ще прецени Simple Smile
Успех

# 4
  • Мнения: 25
Обадих се на личната и ми каза да взема тобрадекс. Дано се оправи бързо миличкия ми. Детето е на 2 години Simple Smile Благодаря Ви за отговорите  bouquet

Ох момичета, дали е нормално от 4-ри приема на Клацид, все още да вдига температура 38,1? Кога ще започне да действа този антибиотик. Пие го на 12 часа.

Последна редакция: ср, 10 сеп 2014, 23:17 от AnMary

# 5
  • Мнения: 373
Момичета здравейте, отново искам да Ви попитам нещо( то май взе да ми става навик) Детето ми от няколко дни е с температура 38.0, веднъж стигна 38,8. Пие антибиотик Клацид, но той още не е подействал, пие го от два дни. Двете му очички се подуха и започнаха да сълзят още като започна да вдига температурата първия ден. Сега  проблема е само в едното око. Отока спадна, но едното око постоянно сълзи и тази сутрин беше толкова гурлясало, че до като не го измих аз не можа да го отвори. Според един лекар се дължало на температурата, според другия на алергия. Искам да Ви питам дали самото око започва да се изчиства, че така да беше гурлясало сутринта или по-скоро това е знак, че не са добре работите. Ако на някой му се е случвало моля да ми пише. Не знам да го водя ли пак на лекар или да изчакам да утре да видя дали пак ще е така. Забравих да спомена, че вече пие и противоалергично.


Здравей, моя съвет е да отидеш на лекар. Ако лекаря ти каже че е конюктивит, може да му бършеш окото с отвара от лайка с мек тампон на всеки кръгъл час или да му слагаш томпли комреси.И двете много помагат.

# 6
  • Мнения: 1 150
Горещо препоръчвам преглед при очен лекар!
Нас ни изписаха от родилния дом със секретиращо оченце, всички твърдяха за запушено каналче, правихме масажи два месеца и половина, слагахме препоръчани дистанционно капки, дори капех кърма пак по съвет на близки, нищо не помагаше и накрая ми писна и отидохме на очен. Оказа се инфекция, изписаха ни гелче за капане, всичко мина за три дни! Не знам и аз защо чаках толкова дълго...
Във вашия случай може да е добре да се направи микробиология на секрета, за да стане ясно как да се лекува.

# 7
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
При моето дете гурлясалото око се оказа ринофаренгит. Т.е. секрета идва от носа. Това го откри един очен лекар, друг каза, че е конюнктивит.
След съмнението за ринофарингит, пуснахме секрет от носа, оказа се, че има какво да лекуваме. След лечението, окото спря да гурлясва.
Съветът ми е - отидете на опитен очен лекар. Peace

Общи условия

Активация на акаунт