Рецепти за сокоизтисквачка

  • 20 065
  • 29
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 46
Здравейте дами Simple Smile

Моля ви за съвети за рецепти или поне някаква ползотворна употреба. Знам, че въпроса е доста аматьорски, но тъкмо се сдобих със сокоизстисквачка и честно казано освен за доматен сок и фреш от диня (с мента), за друго все още не съм успяла да го приложа.

Ще съм ви много благодарна, ако споделите мнения  baby_neutral bouquet

# 1
  • Мнения: 2 241
Сокове можеш да правиш от всичко - ябълки, моркови, киви, цвекло, манго, кайсия, праскова, целина  Crazy
Аз вкъщи правя всякакви бъркочи  Crazy

# 2
  • Мнения: 1 422
Съвет - не смесвай червени и зелени плодове и/ или зеленчуци, че произведението на цвят е малко.... ъъъъ лайняно  Crazy Embarassed Embarassed

# 3
  • Мнения: 4 500
Ще споделя у нас какво най-много обичаме и правя
Морков и ябълка - вечната класика
Морков и портокал - вкусотияяяяя
Домат и червена чушка
Само домат
Праскова и къпина - става гъст нектар  Heart Eyes
Скрит текст:
Детето го пи на 3 месеца  Crazy ама сега гледат децата по модерния начин и не им дават плодове до 6-ия месец
Витаминозна бомбичка - няколко голеееми връзки магданоз, за да изкарате 2 пръста сок  Mr. Green

Споделям и моите провали
Диня
Пъпеш и банан
Червено цвекло - то не е гадно, но на ме ми се  Sick а детето директно си го повърна. Не на 3 месеца разбира се  Mr. Green

Да ни е сладко  Heart Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 23 165
любимо ми е ябълка, цвекло и лимон.

# 5
  • Мнения: 2 241
nefertari34, цвеклото не се пие самостоятелно. Винаги трябва да е с друг плод и по възможност другия плод да преобладава  Peace
Иначе и аз докарвам всякакви цветове на соковете, но това не ме дразни. Важен ми е вкусът. И витамините разбира се  Laughing

# 6
  • Мнения: 4 500
Диамантче, не мога...С какво ли не съм го смесвала, но все си ми мирише на пръст  Sick Скоро обаче ще ми се наложи, имам нужда от висок имунитет  Hug

# 7
  • Мнения: 1 422
Витаминозна бомбичка - няколко голеееми връзки магданоз, за да изкарате 2 пръста сок  Mr. Green

С моята сокоизстисквачка от връзка магданоз правим 200 мл сок.

Любими:
- ябълка, магданоз и лимон
- праскова и червена чушка

# 8
  • Мнения: 7 779
Здравейте дами Simple Smile

Моля ви за съвети за рецепти
момък съм , ама ....  използвай всичко , което пуска сок и което ще го пиеш.  Laughing
нямам представа какво разбираш под "рецепти"  newsm78

# 9
  • Мнения: 1 422
А и да знаете - към сока или мектара от всички жълти и оранжеви плодове и зеленчуци задължително се добавят 2 - 3 капки мазнина (зехтин или етерично масло от авокадо, бадем например), защото витамините в тях са масноразтвирими. Иначе си пиете само овкусена вода със смлени фини фибри и това последното само при луксозните сокоизстисквачки или блендерите за смути.

# 10
  • Мнения: 4 500
Витаминозна бомбичка - няколко голеееми връзки магданоз, за да изкарате 2 пръста сок  Mr. Green

С моята сокоизстисквачка от връзка магданоз правим 200 мл сок.

Любими:
- ябълка, магданоз и лимон
- праскова и червена чушка

Е твоята явно е по-европейска  Mr. Green Моя Браун води толкоз  Crazy Има и вероятност да ми е смотан магданоза де  Laughing Laughing

# 11
  • Мнения: 1 422
Южна Корея - от изложението за иновации, но е съвсем друг тип уред за студено смачкване, което не оставя, когато е сок, изобщо никакви твърди частици и успоредно с това сухото е като пресовани трици. Може да прави и мляко от накиснати ядки, като на мене най-вкусно ми е от бадими. Иначе има отделна приставка за нектар и отделна за сладолед като го прави от заразени плодове и замразено мляко (понякога слагам в млякото ванилия или кафява захар, или какао, или кафе преди да го замразя.

">#t=152[/video]

http://www.juice.bg/

Иначе към авторката на темата - на линка вдясно има варианти за рецепти за сокове, които също можеш да видиш.

# 12
  • Мнения: 4 500
Рози и рози, лигите ми потекоха  Hug Обожавам сокове  newsm51

# 13
  • Мнения: 1 422
И аз!! И вкъщи! И съответно това се знае и тази прелест в подарък за един голям празник.... Heart

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
страхотна е тази дъвчаща сокоизстисквачка Crazy

Рози и рози,каква и е цената Money

# 15
  • Мнения: 1 422
Подарък ни е от екип, с който работех по един проект. Те са много хора и знам, че е доста висока цената.

Последна редакция: ср, 10 сеп 2014, 22:37 от Рози и рози

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
знам,че е около 1000лв.+-

# 17
  • Мнения: 46
Благодаря за съветите. Почвам да цедя плодове и зеленчуци всякакви Stuck Out Tongue

Доста се учудих, че става сок и от магданоз (или по-скоро, че става за пиене).

Гледах видео, в което се казваше, че не бива да се смесват зеленчуци и плодове в един сок, понеже не  е полезно. Също обясняваха, че в кората на динята са 90% от полезните вещества. Някой може ли да сподели мнение по въпроса?

btw горната сокоизтисквачка изглежда доста добре. Дай боже всекиму Simple Smile

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
чела съм за полезните качества на динената кора,но още не съм пробвала

# 19
  • Мнения: 1 422
С вкуса на соковете и нектарите е като с всяка храна. На предната страница момичетата бяха писали, че не харесват червеното цвекло, а аз го обожавам. Затова пък примерно банани ненавиждам под всякаква форма и при всякакво приготовление - и сурови, и готвени. Така че пробвай Simple Smile

# 20
  • Мнения: 9 107
аз не харесвам никакви, освен ябълка, морков /и круша, но пък мъж ми я експлоатира жестока. Втора, Филипс е . Първата цедеше дори сок от люцерна, скоро не е тръгнал "да пасе". Шегувам се, но тия сокове са адски полезни - всеки за нещо и се надявам да не ми се налагат. Червеното цвекло го предпочитам на салата  Grinning Аз пък им вземам "кашите" - плявата, която остава и правя разни работи.
Ето какви сокове се харчат у нас http://pep-4o.blogspot.com/search/label/%D0%A1%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B5

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
би ли споделила какво приготвяш от остатъка...и на мен не ми се изхвърля,от морковения правя кекс или сладки,а  ябълковия го суша във фурна и става като чипс

# 22
  • Мнения: 9 107
там в линка при рецептите за сокове има и такива - кексчета от моркови/ябълки - сладки. От спанак и треволяците - солени кекссчета, а заедно със сирене - за пълнене на пилешко месо. 
Заедно с картофи и сирене - на кюфтенца (крокети някакви); моркови с рулца от раци - кюфтенца, много приятни на вкус.
Спанака може и с ориз да сготвиш, на супа, яхния. Пак него и други зелении -  да го задушиш остатъка  с масло , после сирене и чукнати яйца. +- настъргани варени картофи.

# 23
  • Мнения: 46
Еха благодаря за рецептите. Чета с интерес. Идеята за кексчета, супи и т.н. с остатъка от "треволяците" е супер. Само се чудя при това положение не е ли по-лесно и полезно да си ги ползваш без да са изцедени. Тоест спанака няма ли да е по-полезен ако просто си се използва веднъж, но за супа да речем?

пеп-4o, мисля, че много хитро си се сетила да съчетаеш 2 рецепти в 1, показвайки как максимално да се използват продуктите. Честно казано поогладнях докато преглеждах статията Simple Smile

# 24
  • Мнения: 9 107
не, спанака като се готви му отиват полезностите почти, а хубавото на соковете е това ,че се приемат и усвояват бързо точно като сок. другото е целулоза, която е полезна за организма, но не позволява вит. минерали и вс.полезности на зеленчука/плода да се усвоят максимално.
винаги можеш да си направиш с пресни зеленчуци кексчета, тестени, ястия, идеята е тези неща, които остават след соковете да се използват, защото ако се пият редовно сокове - са много. а и  морковената каша примерно прави  бисквитки по-меки и сочни, отколкото със сока да ги сложиш

# 25
  • Мнения: 46
Благодаря ти, пеп-4o   bouquet Наистина ми е полезна информацията, която споделяш. Има доста статии по въпроса, но понякога написаното е пълен абсурд.

# 26
  • Мнения: 9 107
у нас "опитното зайче" чете и опитва по една книга и резултатите бяха налице. Затова ги споделям от опит  Peace

# 27
  • Сф
  • Мнения: 4 764
Не знам дали сте попадали на този симпатяга- Joe Cross. На Запад е доста известен с пропгандата на полезните свойства на соковете и соковия режим. Бях си купила книгата му от Англия, има доста рецепти като любимата ми е Mean Green

http://www.rebootwithjoe.com/mean-green-juice/

Вместо кейл (в БГ не съм попадала) ползвам спанак, слагам и повече лимони и много малко джинджифил и целина.  Супер вкусно е, да не говорим колко витамини има.  cheers

Още рецепти

# 28
  • Мнения: 3 595
Любимите ми два сока от сокоизтисквачка са:

- ябълки, морков, джинджифил
- ананас, зелена ябълка, спанак (всъщност с кейл го пия, но както е споменато вече в България не се намира и затова спанак е добър заместител)

# 29
  • Мнения: 2 708
Извинявам се, че питам тук, но използвам писаното от Рози и Рози, за да си задам въпроса, а то е:

Някой знае ли разликата между това и това, освен цената. Това, което аз прочетох е, че и двете работят на 1 и същи принцип и са тихи. Изглеждат много подобно. Не мога да намеря информация За и Против Simple Smile относно работа, почистване, качество на сока и т.н. Не искам да сравнявам само по цена Simple Smile, затова ако някой знае повечко, ще съм благодаряна да сподели впечатления от първа ръка.

Общи условия

Активация на акаунт