Изпотяват ли се бебетата на 1 месец?

  • 1 240
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 952
Пробвай Huggies (от тях  спря да се подсича  дупето веднага)....още нещо ...на една страна като спи прпускат понякога ....чак гръбчето се мокри.Това ако си сигурна,че не му е жега ...повече от 23 С гледайте да не затопляте , саклет им е  на бръмбарите (така казаха на консултациите)....и не с 5 ката дрешки.... Grinning   Иначе .....за спането на 1 страна ....аз не съм много съгласна , лекарите препоръчват по гръбче , изправено гръбначе.....още  е много крехко...така ни казват на нас.А то главичката си я слага на 1 страна и няма страшно да повърне и да се задави....Ама това е  друга тема ...ти питаш за  памперсите ... Simple Smile

# 16
  • Мнения: 410
Бебенце на 1 месец все още няма добре развита терморегулация,така че не може да се изпоти Naughty Най-вероятно пелените изпускат.А и когато едно бебче е потно,то се изпотява първо на вратлето Wink
моята бебка от самото начало е с пелените на "Pampers" и е имало случей в които са пропускали,остановила съм че е така когато пелената е вече малка като номер или е голяма Laughing

# 17
  • София
  • Мнения: 44 084
така като те чета по ми прилича на пропуснал памперс - по големината и мястото на петното. (не е задължително да е от памперса, може просто още да не си свикнала да го поставяш добре.) на мен са ми пропускали така в началото, докато се науча добре да ги слагам и то само нощните (след смяната в 3 чяаса - почти насън...). пробвай ако искаш др марка, вземи си няколко единични бр да видиш как ще е , сменяй по-честичко (дори нощем нищо че ти се спи). иначе температрата и дрехите са си ок не го прегряваш според мен.
за спането настрани - по принцип поне до половин година - или докато бебето не почне да си се върти както си иска...Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 382
Ако е много,много топло се изпотяват,но като гледам при вас е от Памперса.Точно затова ползвам Либеро в момента  Peace

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 42
Анелия, това не е потене, а от памперса. И при нас беше така в началото, а сега понякога. Ако пишка повече като нашия,пуска отстрани...но не си давай парите за други...памперс пускат най-малко....

# 20
  • София
  • Мнения: 44 084
 а бебенцето момче ли е - може да пробваш да му насочваш пишатанапример надолу като слагаш памперсът...

# 21
  • Мнения: 2 723
Мдаааа от памперса е, ама какъвто и памперс да му сложиш докато не се нашишкавее малко така ще е. Ние имахме същия проблем, но вече всичко е наред, откакто има сланина по кулките и тумбака Wink

# 22
  • Мнения: 245
Според мен ви е малък вече памперса и на нас постоянно ни се случва и съм сигурна,че е от това.Когато се изпотява и е навлажнена косата и гушката. PeaceПамперсите на всичките бебета на нашата възраст се разминават с един номер,с някои дори и с 2.Просто сме доста тлъстички Joy

# 23
  • Мнения: 46 508
Да, така бяхме, докато ползвахме "Папрерс"  Wink
Минахме на "Либеро" и забравихме проблемите  Grinning

# 24
  • Мнения: 180
Blagodarq na vsichki za otgovorite. AZ se ubedih che izpuskat Pampers-ite. Ne e potene. Zashtoto, mokroto petno koeto ostava po charshafa mu e jylto po-kraq!  Laughing Taka che rabotata e qsna. Az sym chuvala che Huggies sa strahotni. Shte gi probvam kato ni svyrshi toq paket s Pampers.

# 25
  • Мнения: 2 952
HUGGIES ...пак да си кажа Laughing няма  грешка! Peace Grinning

# 26
  • Мнения: 46
Обърнете много голямо внимание да не е рахит. При мен детето се потеше постоянно и аз постоянно обръщах внимание на педито, но отговорът беше, че детето е много емоционално и дебеличко. Когато обаче поотрасна намерих много добър детски лекар, който след като я прегледа каза, че е изкарала рахит. Няма да ви кажа как плаках от яд и безсилие, защото съм обяснявала безброй пъти на педиатърката ни, че детето много се поти и че това е много явен признак за нещо по сериозно. Слава богу няма никакви последици поне засега като ни е спасило единствено това, че е лятно бебе и е събрала повече слънчице. Другото, което тогава ми обясниха е че не трябва да се пие VIGANTOL(мисля, че така се казваше, защото беше отдавна) или ако се пие то трябва да е в по-големи количества от витамин D-то, а при зимните бебета той трябва да е съобразен със сезона. Истината е, че момиченцето ми слава Богу е живо и здраво и поне засега с никакви признаци на някакви остатъци от това, което е преболедувало абсолютно незабележимо като изключим изпотяването, което и сега е много обилно. Когато стане от сън понякога ми се случва да й суша косата със сешоар, а докато спи сменям възглавницата и поне 3 пъти, защото все едно си я залял с вода. Далеч съм от идеята да те плаша, просто те моля да обърнете по - голямо внимание и дано да е от памперсите. Не се тревожи излишно просто се консултирай с няколко специалиста. Чао! baby_neutral

# 27
  • Мнения: 924
Ани, миличка  Grinning
Спираш Pampers, купуваш Huggies, чурката задулжително слагаш надолу и няма да сте мокри почти никога   Wink Новородените бебета трябва да се слагат да спят по гръб задължително. Причината е, че е доказано, че това силно намалява риска от Синдромът на Внезапната детска смърт. По стара традиция някои педиатри в България продължават да препоръчвам спане настрани... според Американската Асоцияция по Педиатрия това е абсолютно недопустимо и много опасно.

Poupon,
Радвам се да те "видя". Как е мъничкото ангелче? Изпрати линк със снимки  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт