ЛЮБИТЕЛИ НА КУЧЕТА - 53 тема

  • 40 956
  • 742
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 622
 Hug Hug Hug Цун и гуш на цялата глутница!
Страхотни снимки! Минавам набързо да кажа, че в емаг има голямо намаление на храните  Peace.

# 316
  • София
  • Мнения: 3 833
За хормоните може и от това да е, защото е на годинка и трябва да се разгонва вече, не е имала цикъл още, но понякога налита на крака и се се друса яко.

Защо не е кастрирана? Какво е мнението ти за кастрацията по принцип? Какво и откъде си научила за процедурата, ползите и вредите от кастрацията?

Това все повече започва да ми прилича на разпит Thinking

# 317
  • Мнения: 8 163
За хормоните може и от това да е, защото е на годинка и трябва да се разгонва вече, не е имала цикъл още, но понякога налита на крака и се се друса яко.

Защо не е кастрирана? Какво е мнението ти за кастрацията по принцип? Какво и откъде си научила за процедурата, ползите и вредите от кастрацията?

Това все повече започва да ми прилича на разпит Thinking

Ейнджъл, дали ако оформя въпросите си като лексикон няма да търсиш под вола теле?  Wink

# 318
  • София
  • Мнения: 3 833
За хормоните може и от това да е, защото е на годинка и трябва да се разгонва вече, не е имала цикъл още, но понякога налита на крака и се се друса яко.

Защо не е кастрирана? Какво е мнението ти за кастрацията по принцип? Какво и откъде си научила за процедурата, ползите и вредите от кастрацията?


Това все повече започва да ми прилича на разпит Thinking

Ейнджъл, дали ако оформя въпросите си като лексикон няма да търсиш под вола теле?  Wink


Ами в ролята си на почти филолог, вероятно би трябвало да го направя, но едва ли Wink Казах го, защото вече няколко пъти срещнах тази серия въпроси към различни потребители с некастрирани животинки Wink

# 319
  • София
  • Мнения: 9 850
Ами, лично и на мен ми идва да попитам това. Най-малкото защото съм срещала такива индивиди, които понятие си нямат ни от кастрация, ни от ползи и вреди, ни от ветеринари. А гледат кучета от години.... уж...
Да не говорим колко разпространено е в нашата мила родина междусъседското развъждане и митовете като "добре е да роди поне веднъж, за да е здрава", "кокалите са полезни", "то може да яде само хляб и други остатъци от масата и му е много по-добре от гранулите" и т.н.
С това не целя да разпаля нов спор, много моля да не се приема така.

# 320
  • София
  • Мнения: 3 833
Да, хората по селата живеят с тези разбирания. Кучетата на баба ми никога не са виждали гранула през живота си, за ветеринар няма да говоря. То пукнат лекар като цяло няма в селото. Кучетата живеят в едни условия, които не одобрявам, но ходи спори със стари хора. (само да вметна, че ако не броим бълхите и кърлежите дето имат тия животни, са здрави отвсякъде и аз не знам как). Но нека се съгласим, хората , които имат достъп до книжарници, интернет, библиотеки, си имат поне минимална култура. А колкото до дамите в тази тема - първата страница е за чудо и приказ. Лично аз си направих труда да прочета повечето информация, която е поместена там. Не с всичко се съгласих, но определено получих и много полезни отговори Wink

Напук на всичко аз давам кокали на моето чудовище. Тя просто си ги обича. Голямо гризане им удря, с часове си ги разнася и се занимава с тях Wink

# 321
  • Мнения: 8 163
Ейнджъл, животът ме е научил да не използвам себе си за мерна единица, когато определям нивото на другите. Всеки човек трупа знания и опит с различн скорост и в различна степен. Аз затова зададох толкова въпроси на Китикат.

Аз също давах кокали на Беро, но само и единствено сурови. Пак бих го правила, ако имам куче и всеки път бих препоръчвала това и на другите стопани. Суровите кокали наистина са полезни за кучетата, Коте. Виж, термично обработените са руска рулетка.

# 322
  • София
  • Мнения: 3 833
Не мога да не се съглася, че е така. Просто би ми било странно да вляза в подобна тема и да не прочета информацията, която би ми била полезна и ми е поднесена на тепсия.

Сега се сетих, че твърдение " хубаво е да роди веднъж, за да е здрава" съм го чувала от ветеринарни доктори newsm78

# 323
  • Мнения: 8 163
би ми било странно да вляза в подобна тема и да не прочета информацията, която би ми била полезна и ми е поднесена на тепсия.

Процентът на хората, които четат информацията на първа страница (в която и да е тема) е подтискащо нисък.
Скрит текст:
Повечето предпочитат да "нахлуят в темата", да се извинят и да започнат да задават въпроси, чиито отговори са отдавна добавени в заглавния пост. Иначе нямаше да се въртят все едни и същи обсъждания до безсъзнание и обратно: от забелването на пишлето, през парите за майчинство, та до това защо кучето пикае точно в почистения с белина ъгъл.

# 324
  • Мнения: 8 948
Добро утро!
Аз, като задаваща най-много въпроси напоследък, може би трябва да ви се извиня за това и за нахлуването в темата! Чела съм на първа страница, но ми е по-полезно споделеното от истинските стопани за истинските кучета, а не някакви статии и ръководства.

Ами това е. Днешните въпроси ще си ги запазя за себе си.

Вероника, надявам се Айра да е вече добре!

# 325
  • Мнения: 19 482
Да, хората по селата живеят с тези разбирания. Кучетата на баба ми никога не са виждали гранула през живота си, за ветеринар няма да говоря. То пукнат лекар като цяло няма в селото. Кучетата живеят в едни условия, които не одобрявам, но ходи спори със стари хора. (само да вметна, че ако не броим бълхите и кърлежите дето имат тия животни, са здрави отвсякъде и аз не знам как). Но нека се съгласим, хората , които имат достъп до книжарници, интернет, библиотеки, си имат поне минимална култура. А колкото до дамите в тази тема - първата страница е за чудо и приказ. Лично аз си направих труда да прочета повечето информация, която е поместена там. Не с всичко се съгласих, но определено получих и много полезни отговори Wink

Напук на всичко аз давам кокали на моето чудовище. Тя просто си ги обича. Голямо гризане им удря, с часове си ги разнася и се занимава с тях Wink
Кучетата по селата живеят максимум три-четири-пет години и предават богу дух горките. Учедващо здрави не са, просто никой не ги изследва и ако имат чернодробни, онкологични и метаболитни проблеми няма как да бъдат установени. Не хващат вируси и др. заразни болести, които кучетата в града по градинки и паркове хващат, защото са в контакт с други. На кратко животът на верига и храна с хляб и кокали не е добър за едно куче, няма защо да се заблуждаваме.

# 326
  • Мнения: 224
 ooooh!
utro77, спокойно си задай въпросите. Никой не отговаря насила, а по желание.
Всеки влиза тук по своя воля, чете и коментира както намери за добре и както му диктува собственият опит. Няма лошо. Hug
Първа страница наистина е за чудо и приказ. Ако не бяхме ние обаче, нямаше да ги има и останалите страници. Всеки взима това, което му е нужно по начина, който е най-удобен за него. Peace

# 327
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
Момичета да кажа че Айра вече е супер - имаме още 2 дена да си допием антибиотика и сме готови . Благодаря за подкрепата  Peace

# 328
  • Мнения: 224
Вероника@, браво на вас! Само здраве, разходки и игри за Айра. Hug

# 329
  • Мнения: 4 170
Здравейте,

с храненето имаме напредък макар и малък. През деня хапва от гранулите за капризни кучета, макар и малко. Вечер, щом аз седна да ям, тя също идва и ми се нахвърля, върти опашка и гледа жално с цел да й дам от моето, та така вчера вечерта изяде 2 купички супа (само бульон и месо), няколко залъчета пълнеж от пълнена чушка с хляб, накрая яде и няколко парченца кашкавал. Поду се от ядене.  Laughing Забелязвам, че такъв апетит има, само когато и аз ям - така че в това за конкуренцията може да има нещо вярно.

Относно кастрирането - не съм мислила по този въпрос, защото пинчерката ми е още мъничка, на 23 септември стана на 1 годинка, още няма цикъл, ветеринарят каза, че трябва да има - ако не, да сме я видели на ехограф.

За кучетата от село на нашите баби - моята баба има куче, наподобяващо немска овчарка, но не е чистокръвно, което е на 12 години. Естествено никога не е преглеждано от ветеринар, храни се основно с хляб, понякога му се дават кокали, рядко манджа. Така че всичко е относително.

Общи условия

Активация на акаунт