Вярвате ли в Световната конспирация?

  • 21 220
  • 598
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 690
От години чета материали за Световната конспирация. За така нареченият "Световен елит", състоящ се от  масони и илюминати, същите тези, които представляват онази единица хора, които държат всички пари и притежават цялата власт /политическа, икономическа, образователна, и пр./
Вярвате ли, че съществува планът за Новия световен ред? Знаете ли какво представлява?
Чели/гледали ли сте книги и видео материали относно масони и илюминати? За тяхната символика в редица видео клипове, филми, реклами, послания...? Вярвате ли на тяхната достоверност?
Какво е вашето мнение за тях? На какво е базирано?

Днес попаднах на няколко статии, които ме провокираха за тази тема, и ще ги споделя с вас, за да чуя и вашата гледна точка.
В статиите се говори специално за България, но ще се радвам да обсъдим и от глобална гледна точка "Новият световен ред".


http://illuminatibg.blogspot.com/2014/01/blog-post_17.html 

http://illuminatibg.blogspot.com/2013/10/blog-post_7838.html

http://neverojatno.wordpress.com/2010/05/16/doklad/




Последна редакция: чт, 11 сеп 2014, 03:36 от Антигона

# 1
  • София
  • Мнения: 28 559
Вадиш заключения от информация в сайт с име "Бъзикилийкс"?

# 2
  • София
  • Мнения: 35 097
Това темата за новия Биг Брадър ли е? Thinking

Миленака, то депутат се овъртя с Бъзикилийкс, та редови форумен конспиратор ли няма? hahaha

# 3
  • Мнения: 4 892
Не, не вярвам в Световна конспирация.

От много отдава съществуват тайни общества и прочие, но за обединена конспирация на малцина - хич не вярвам.

# 4
  • Мнения: 7 690
Вадиш заключения от информация в сайт с име "Бъзикилийкс"?


Не съм направила заключение, питам за вашето мнение. Името на сайта няма значение, той не е първоизточникът на информацията.  Peace

# 5
  • Мнения: 15
Напоследък много странни неща се набиват на очи и е все по-лесно да вярва човек на тази теория. Много  отдавна политиката не е хуманна, каквато е нейната идея за пред хората, а има много други цели.

# 6
  • Мнения: 4 892
Ооооооо, двама са чета, трима - чета с предател. Изобщо не вярвам в могъществото на конспирацията. Особено пък както казах - на малцина.

Я някой да се опита да направи конспирация във форума, ще бъде разнищен  Mr. Green А какво остава за целия свят.

Някои може би бъркат конспирация с политика. Тъй мисля.

# 7
  • Мнения: 85
 Shocked

...pop folk / Чалгаа Thinking

# 8
  • Мнения: 4 892
Оф, престраших се да цъкна на първия линк, макар да подозирах за Ран Ът  Joy

# 9
  • Мнения: 52
Цитат от третия линк с доклада:

" Те ще се превърнат в гета, в които ще се самонастаняват номадстващи ромски племена, които ще представляват реална заплаха за мира и спокойствието на страната. Пътуването между отделните градове ще става само с военизирани конвои. "

Е това вече си е пълен абсурд. Като прочетох и предложенията отдолу, за мен това си е пълна фантастика ooooh!

# 10
  • Мнения: 3 760
Няма значение дали вярваш или не вярваш. Едно нещо или го има, или го няма.
Вярата е хубаво нещо, но не създава реални обекти.
Неверието в реалните неща не ги премахва. Като си заровиш главата в пясъка, оставяш открити други части... И така можеш да усвоиш знания  Laughing

Незнанието е предпоставка за по-щастлив живот. Или животец. Ама щастлив.

По темата - не вярвам в световната конспирация, просто наблюдавам примери за такава.

# 11
  • Мнения: 38
Автора ... толкова ли не намерихте в какво да вярвате, че това точно  Confused На фона на тия, ми става мъчно за старите, добри вярвания в духове, таласъми, зомбита, извънземни, прилепи и особено за вярването, че всичко казано от комшийките на пейката пред блока е сто процентова изконна истина...

# 12
  • Мнения: 7 690
Поля, смятам, че също като теб, а двете заедно - също като всички останали, имаме свободата да избираме в какво да вярваме.
Моите убеждения не съм ги споделила никъде, че толкова лично да ми бъде отправян въпросът?
Допитвам се до вашите мнения, които нямат нищо общо с моите вярвания.

# 13
  • Мнения: 25 600

По темата - не вярвам в световната конспирация, просто наблюдавам примери за такава.

И аз.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 752
Оръжието Харп и филмите "Дупки в небето" също са интересни...като ги изгледате и започвате да не знаете в какво да вярвате...Не ми се рови в момента...http://www.youtube.com/watch?v=rIM59JCO3Ug

Общи условия

Активация на акаунт