Предстоящо Икси и противогрипна ваксина

  • 1 389
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 220
Здравейте момичета,

предстои ни първи опит Икси сега през октомври. Тъй като по принцип съм доста склонна към всякакви вирусни заболявания през зимния сезон, се чудех дали да не си сложа противогрипна ваксина. До сега никога не съм си слагала, но мои познати, които си слагат винаги карат гриповете по-леко, ако ги хване.

Какво мислите?

# 1
  • София
  • Мнения: 23 162
аз намирам противогрипните ваксини за безполезни, но ако те интересува дали може ваксина и после опит, да може, не пречи.
аз слагах за по-серизони болести, всички лекари бяха категорични че няма да ми повлияят на опита.

# 2
  • Мнения: 1 220
Мерси за бързия отговор!

Аз не че се притеснявам дали ще повлияе на опита, по-скоро си мисля, че няма. Чудя се дали има смисъл Simple Smile То това е май повече въпрос за ваксините като цяло, а не за процедурите, но като няма с кого да го обсъдя..

А за какви по-сериозни болести си се ваксинирала?

# 3
  • София
  • Мнения: 23 162
хепатит

# 4
  • Мнения: 1 220
Ясно Simple Smile Не че няма вероятност да се заразя, но от грип е много по-вероятно, та затова се чудя. За съжаление съм доста кекава Simple Smile

# 5
  • Мнения: X
Единствено МПР ваксина със сигурност не бива да се слага преди предстоящо забременяване.

# 6
  • Мнения: 1 220
Единствено МПР ваксина със сигурност не бива да се слага преди предстоящо забременяване.

Извинявам се за невежеството - но какво е МПР ваксина?  Embarassed

# 7
  • Мнения: X
Морбили, паротит, рубеола.

# 8
  • Мнения: 1 220
Морбили, паротит, рубеола.

Разбрах, благодаря много!

# 9
  • Мнения: 13 929
Миналата година преди опита си поставих такава ваксина, скараха ми се  Confused

# 10
  • Мнения: 1 220
Миналата година преди опита си поставих такава ваксина, скараха ми се  Confused

А обясниха ли защо Simple Smile Общо взето се отказах от ваксинацията, но все пак ми е интересно какво са казали докторите.

# 11
  • Мнения: 13 929
Защото увеличава имунитета, целта при ин витрото е точно обратното, за да не се отхвърли ембриона от организма. За тази цел ако не греша се изписват и кортикостероиди.

Общи условия

Активация на акаунт